Протипожежні тренування у Кропивницькому

25 вересня у головному корпусі ДНМУ у Кропивницькому відбулися тренування щодо дій у разі надзвичайних ситуацій. Тренування організували спільно з обласним управлінням ДСНС.

Його мета - відпрацювання взаємодії усіх ланок органів управління та аварійних формувань об’єктів під час виникнення надзвичайної ситуації на об’єкті з масовим перебуванням людей.

Зокрема, комісія з питань надзвичайних ситуацій ДНМУ, відповідальні особи з питань цивільного захисту та усі працівники закладу і студенти відпрацьовували заходи по запобіганню та реагуванню на пожежу у навчальному корпусі університету.

Під час навчань усі залучені ланки відпрацювали порядок взаємодії та реагування на надзвичайну ситуацію. Зокрема, в університеті прозвучав сигнал тривоги, під час якого викладачі, студенти та персонал евакуювались з приміщення.

Відповідно до тактичного задуму, внаслідок короткого замикання сталося займання у лекційному залі на третьому поверсі з подальшим прогоранням даху. Умовна пожежа швидко розповсюджується по оздобленню та меблях лекційного залу. Утворюється сильне задимлення, є загроза розповсюдження пожежі на сусідні приміщення.

Першими готується увійти в приміщення група розвідки. Вони найбільш захищені, тому що стан будівлі всередині нікому невідомий. Основне завдання розвідки - доповісти командиру чи безпечно працювати загону евакуації, а також про кількість потерпілих та тяжкість травм, яка оцінюється в кольорах - Зелений, Жовтий, Червоний. Далі група евакуації транспортує травмованих у відповідні зони надання допомоги.

Командир, отримавши інформацію про те, що на першому поверсі працювати безпечно та є троє потерпілих, відправляє групу евакуації. Їх задача – якомога швидше транспортувати потерпілих з місця надзвичайної ситуації.

Під час роботи в таких умовах особливо важлива комунікація всіх підрозділів, яка здійснюється за допомогою радіозв'язку. Група евакуації працювала в умовах максимально наближених до реальних. Першу постраждалу з підозрою на травму хребта евакуюють на спеціальному спінальному щиті. У другої дівчини підозра на черепно-мозкову травму, її переносять двоє рятівників на руках. Ще в однієї дівчини відкритий перелом плечової кістки, кровотеча.

Після того, як група розвідки доповіла, чи безпечно працювати на другому поверсі, група евакуації направилася туди. В цей час вже надається допомога потерпілим. Люди працюють у жовтій та червоній зоні.

Тим часом, група розвідки знаходить потерпілу з травматичною ампутацією ноги. Для зупинки кровотечі їй накладають турнікет. Транспортується вона на напівм’яйких ношах. Група евакуації забирає постраждалу з опіками обличчя та рук другого ступеню. Окрім цього, рятують дівчину з сторонніми тілами в плечі та хлопця, у якого виявлений пневмоторакс.

Група розвідки доповіла про задимлення третього поверху та те, що працювати далі небезпечно. Командир євакуює всіх учасників загону.

По даних розвідки на третьому поверсі залишилось двоє потерпілих. Їх евакуюють працівники ДСНС за допомогою автодрабини.

Усім врятованим продовжуть надавати допомогу на свіжому повітрі, розподіливши їх відповідно до ступенів ураження.

По завершенню навчань начальник управління ДСНС відзначив високий рівень готовності та координацій дій загону швидкого реагування, а декан другого медичного факультету ДНМУ Петро Сидоренко зазначив, що такі навчання проводитимуться і надалі.