У обласних лікувальних закладах Кропивницького відкрито клінічні бази ДНМУ

Студенти третього курсу міжнародного медичного та другого медичного факультетів Донецького національного медичного університету розпочали курс вивчення клінічних дисциплін.

Пропедевтику внутрішньої медицини вивчають на базі обласного кардіологічного диспансеру у Кропивницькому.

У КЗ «Кіровоградській обласний кардіологічний диспансер» під керівництвом головного лікаря, кандидата медичних наук, викладача кафедри внутрішньої медицини №2 Ганни Сухомлин створено всі необхідні умови для навчання студентів. В навчальному процесі використовуються сучасне медичне обладнання та комп’ютерні засоби.

Студенти приступили до вивчення основних методів обстеження хворих, електрокардіографії та інших тем курсу.

Окрім цього, вони вивчають роботу основних відділень обласного кардіологічного диспансеру - відділення ішемічної хвороби серця, відділення інтенсивної терапії, рентген-ендоваскулярного операційного відділення, реабілітаційного.

Заняття зі студентами проводять викладачі кафедри внутрішньої медицини №2 - головний лікар кардіодиспансеру Ганна Сухомлин, лікар-реаніматолог-анестезіолог відділення інтенсивної терапії Дмитро Мельничук, доцент кафедри, кандидат медичних наук Олена Гомозова, заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи лікар-кардіолог Ірина Єрьоміна, лікар-невропатолог обласного кардіологічного диспансеру Ольга Мельничук.

У лікувальному закладі «Кіровоградська дитяча обласна лікарня», яка є клінічною базою Донецького національного медичного університету, студенти третього курсу розпочали вивчення пропедевтики педіатрії.

Адміністрація лікарні на чолі з головним лікарем Василем Хорощаком надає аудиторії та створила необхідні умови для вивчення студентами клінічних дисциплін. Кожного року через відділення лікарні проходять 11-12 тисяч маленьких пацієнтів та функціонує 15 спеціалізованих відділень. Лікарня оснащена сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою, тож навчання проходить на найвищому рівні.

Клінічні дисципліни студенти вивчають з третього курсу, після завершення вивчення фундаментальних теоретичних дисциплін. Курс пропедевтики педіатрії викладають лікарі Наталія Шишканова та Вікторія Іванова.

Зокрема, студенти почали вивчати анатомо-фізіологічні особливості шкіри, підшкірної клітковини і лімфатичних вузлів у дітей. Під час занять в аудиторії майбутні лікарі починають вчитися і певним практичним навичкам.