Медичний факультет №2 провів День відкритих дверей у Кропивницькому

У суботу, 1 грудня, до головного корпусу ДНМУ у Кропивницькому, незважаючи на снігопад, завітали майбутні абітурієнти.
День відкритих дверей мав на меті ознайомити старшокласників та їхніх батьків з матеріально-технічною базою університету та умовами вступу у 2019 навчальному році.

Викладачі кафедр ознайомили відвідувачів з анатомічним музеєм, де студенти вивчають будову систем органів впродовж першого етапу навчання. Старшокласникам представили кабінет гістології. Тут кожен мав змогу подивитися через мікроскоп на будову людських тканин та дізнатися більше про предмет вивчення гістології.

Кафедра медичної фізики №2 ознайомила гостей з оснащенням кабінету медичної інформатики, де студенти також складатимуть іспит КРОК-1.

У актовій залі перед аудиторією виступив народний депутат України, лікар обласного онкологічного диспансеру Костянтин Яриніч, який розповів про напрацювання з обласною владою у напрямку розвитку медичного університету та можливості працевлаштування на Кіровоградщині, де досі існує дефіцит кадрів. Стосовно навчання народний депутат нагадав, що вже відкрито вісім клінічних баз. Український центр томотерапії має технічні можливості для діагностики та лікування хвороб, яким можуть позаздрити у багатьох країнах світу. Таким чином студенти матимуть змогу проходити навчання у центрі, що оснащений надсучасним цифровим обладнанням та переймати досвід у його лікарів.

Декан другого медичного факультету ДНМУ Петро Сидоренко зазначив у своєму виступі, що поява у Кропивницькому медичного університету відкрила великі можливості для навчання місцевих студентів на державній формі. Зараз за державний кошт навчаються 280 вітчизняних студентів, раніше ж існувала квота й інші медичні ВНЗ виділяли щонайбільше по три державних місця для студентів з Кіровоградської області. Проте вже другий рік поспіль на навчання можуть потрапити студенти, які набрали не менше 150 балів з двох профілюючих предметів на вибір (біологія або хімія та математика або фізика). Окрім цього, необхідно набрати не менше 120 балів з української мови. Цього року будуть прийматися сертифікати ЗНО за 2019 та два попередніх роки, таким чином абітурієнт може обрати сертифікат з найкращими балами.

Випускники медичних коледжів можуть вступити до ДНМУ на другий курс, склавши тестові завдання.
Цікаво розповіла про навчання медицині асистент кафедри медичної хімії №2 Оксана Москаль. Вона зазначила, що на кафедрі біохмії є необхідні реактиви, щоб проводити досліди, найближчим часом надійде і нове обладнання. «Але хто б що вам не говорив, медицина - це та галузь, де ви самі маєте вчитися постійно. Тут немає принципу: прийшов, здав, забув», - зазначила асистент кафедри та перейшла до галузей медицини. Це і клінічна, профілактична, судова, суспільна, підліткова, тропічна, військова медицина, медицна подорожей та медична психологія, педіатрія та інші галузі, що відкривають безмежні можливості для кожного, хто хоче рятувати життя людей.

А викладач кафедри стоматології, лікар-стоматолог Валентина Глазунова розповіла про навчання на стоматологічному факультеті ДНМУ та наголосила, що спочатку студент здобуває кваліфікацію лікаря, а вже потім - спеціалізацію стоматолога. Тут можна опанувати широкий спектр спеціальностей, які представили під час презентації.

Глядачам запропонували і яскраву концертну програму від студентів медичного університету, продемонструвавши запальний настрій, з яким проходять у ДНМУ всі заходи.