Faculty of Internship and Postgraduate Education

Історія факультету

Факультет інтернатури та післядипломної освіти Донецького національного медичного університету було засновано в 1962 році, як факультет удосконалення лікарів, у зв’язку з потребою закладів охорони здоров’я Донецької області у висококваліфікованих кадрах та з метою удосконалення післядипломної освіти лікарів. З 1996 року факультет було реорганізовано в факультет післядипломної освіти, а вже з 2007 року має нинішню назву – факультет інтернатури та післядипломної освіти.

В 2014 році, після евакуації Донецького національного медичного університету за новою юридичною адресою у місті Лиман, факультет інтернатури та післядипломної освіти розпочав свою діяльність у місті Краматорськ. Сьогодні ФІПО забезпечує функціонування системи післявузівської підготовки спеціалістів та додаткової освіти лікарів, яка надає змогу випускникам медичних закладів вищої освіти проходити первинну спеціалізацію (інтернатуру), практикуючим лікарям підвищувати кваліфікацію, проходити професійну перепідготовку для отримання нової спеціальності на циклах підвищення кваліфікації та отримувати бали безперервної професійної освіти, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22.02.2019 року №446 «Деякі питання безперервної освіти лікарів».

З 2015 року факультет очолює кандидат медичних наук, доцент Баличевцева Ірина Вячеславівна, факультет охоплює майже 20 кафедр, які проводять навчання лікарів-слухачів, молодшого медичного персоналу, лікарів-інтернів та провізорів-інтернів.

Факультет активно співпрацює з іншими закладами вищої медичної освіти, обласним  департаментами та міськими управліннями охорони здоров’я, закладами охорони здоров’я І, ІІ та ІІІ рівнів медичної допомоги, що забезпечує повний цикл безперервної освіти лікарів.

Кожного року на базі кафедр факультету інтернатури та післядипломної освіти, які розташовані у місті Краматорськ та місті Маріуполь, проходять навчання більше 200 лікарів-інтернів, майже 5000 лікарів-слухачів та молодшого медичного персоналу. Кафедри ФІПО налічують більше 120 програм тематичного удосконалення лікарів, необхідних для нарахування балів безперервного професійного розвитку,  майже 250 програм тематичного удосконалення для молодшого медичного персоналу, більше 80 програм спеціалізацій для отримання нового фаху лікарями-спеціалістами та молодшим медичним персоналом. Факультет інтернатури та післядипломної освіти проводить навчання в інтернатурі майже за всіма існуючими спеціальностями інтернатури в Україні, що надає змогу випускникам медичних (фармацевтичних) закладів вищої освіти та факультетів отримувати кваліфікацію лікаря-спеціаліста та розпочинати практичну діяльність лікаря.

Найголовнішим принципом провадження освітньої діяльності факультету є принцип доступності безперервної післядипломної медичної та фармацевтичної освіти протягом всієї професійної діяльності лікарів, провізорів та молодшого медичного персоналу. Структура та склад факультету повністю задовольняє потребу закладів охорони здоров’я Донецької області в висококваліфікованих кадрах. У складі факультету функціонує 8 кафедр, які мають висококласні клінічні бази.


Підпорядковані кафедри


Контакти

Декан факультету інтернатури та післядипломної освіти

Телефон:  +380734544487

e-mail: dsmu.postgraduate.edu@gmail.com

Графік роботи:


Інформація

Дистанційні цикли тематичного удосконалення, які лікарі можуть проходити 2 рази протягом п’ятирічного міжатестаційного періоду

Кафедра інтернатури лікарів-стоматологів проводить дистанційні цикли стажування для лікарів-стоматологів

Дистанційні цикли безперервною професійного розвитку (семінари та майстер-класи)

Дистанційні цикли безперервного професійної о розвитку (семінари та майстер-класи).

Дистанційні цикли спеціалізації для лікарів, які не працювали більше 3-х років за відповідною спеціальністю

Цикли спеціалізації для лікарів, які навчались в інтернатурі за спеціальністю «Стоматологія»

Довідник циклів підвищення кваліфікації (тематичного удосконалення), стажування, спеціалізації лікарів та фахівців з вищою немедичною освітою, що працюють в сфері охорони здоров’я на 2023 рік

Календарний план проходження підготовки в інтернатурі вступників в інтернатуру у 2022 року

Роз’яснення щодо отримання одноразової адресної грошової допомоги випускникам Донецького національного медичного університету, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілів

Програми підготовки в інтернатурі за цпеціальностями

Call Now Button