Faculty of Internship and Postgraduate Education

Історія факультету

Факультет інтернатури та післядипломної освіти Донецького національного медичного університету було засновано в 1962 році, як факультет удосконалення лікарів, у зв’язку з потребою закладів охорони здоров’я Донецької області у висококваліфікованих кадрах та з метою удосконалення післядипломної освіти лікарів. З 1996 року факультет було реорганізовано в факультет післядипломної освіти, а вже з 2007 року має нинішню назву – факультет інтернатури та післядипломної освіти.

В 2014 році, після евакуації Донецького національного медичного університету за новою юридичною адресою у місті Лиман, факультет інтернатури та післядипломної освіти розпочав свою діяльність у місті Краматорськ. Сьогодні ФІПО забезпечує функціонування системи післявузівської підготовки спеціалістів та додаткової освіти лікарів, яка надає змогу випускникам медичних закладів вищої освіти проходити первинну спеціалізацію (інтернатуру), практикуючим лікарям підвищувати кваліфікацію, проходити професійну перепідготовку для отримання нової спеціальності на циклах підвищення кваліфікації та отримувати бали безперервної професійної освіти, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22.02.2019 року №446 «Деякі питання безперервної освіти лікарів».

З 2015 року факультет очолює кандидат медичних наук, доцент Баличевцева Ірина Вячеславівна, факультет охоплює майже 20 кафедр, які проводять навчання лікарів-слухачів, молодшого медичного персоналу, лікарів-інтернів та провізорів-інтернів.

Факультет активно співпрацює з іншими закладами вищої медичної освіти, обласним  департаментами та міськими управліннями охорони здоров’я, закладами охорони здоров’я І, ІІ та ІІІ рівнів медичної допомоги, що забезпечує повний цикл безперервної освіти лікарів.

Кожного року на базі кафедр факультету інтернатури та післядипломної освіти, які розташовані у місті Краматорськ та місті Маріуполь, проходять навчання більше 200 лікарів-інтернів, майже 5000 лікарів-слухачів та молодшого медичного персоналу. Кафедри ФІПО налічують більше 120 програм тематичного удосконалення лікарів, необхідних для нарахування балів безперервного професійного розвитку,  майже 250 програм тематичного удосконалення для молодшого медичного персоналу, більше 80 програм спеціалізацій для отримання нового фаху лікарями-спеціалістами та молодшим медичним персоналом. Факультет інтернатури та післядипломної освіти проводить навчання в інтернатурі майже за всіма існуючими спеціальностями інтернатури в Україні, що надає змогу випускникам медичних (фармацевтичних) закладів вищої освіти та факультетів отримувати кваліфікацію лікаря-спеціаліста та розпочинати практичну діяльність лікаря.

Найголовнішим принципом провадження освітньої діяльності факультету є принцип доступності безперервної післядипломної медичної та фармацевтичної освіти протягом всієї професійної діяльності лікарів, провізорів та молодшого медичного персоналу. Структура та склад факультету повністю задовольняє потребу закладів охорони здоров’я Донецької області в висококваліфікованих кадрах. У складі факультету функціонує 8 кафедр, які мають висококласні клінічні бази.


Підпорядковані кафедри


Контакти

Декан факультету інтернатури та післядипломної освіти, кандидат медичних наук, доцент Ірина Вячеславівна Баличевцева

Провідний фахівець деканату ФІПО Мирна Анастасія Олегівна

Провідний фахівець деканату ФІПО Циганій Надія Юріївна

Деканат знаходиться за адресою: м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, 39 (ІІ корпус ДДМА), ауд. 425

Багатоканальний телефон: +380-99-667-89-38

e-mail: dsmu.postgraduate.edu@gmail.com

Графік роботи:

з понеділка по четвер – 8:00-16:30

п‘ятниця – 8:00-15:30

Перерва з 12:00 до 12:30


Інформація

Роз’яснення щодо отримання одноразової адресної грошової допомоги випускникам Донецького національного медичного університету, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілів

Календарний план навчання в інтернатурі для вступників 2021 року

Звітна документація, що заповнюється лікарем-інтерном під час проходження програми інтернатури

Вартість навчання інтернів на контрактній основі

Графік проходження очної частини інтернатури на кафедрах Донецького національного медичного університету на 2021-2022 навчальний рік

Actual telephones of contact persons of departments

Повідомлення для майбутніх та існуючих інтернів від «Донецького обласного центра кардіо і рентгенваскулярної хірургії»

Наказ №644інт Про затвердження графіку проходження очної частини інтернатури на кафедрах ДНМУ на 2020-2021 навчальний рік

Роз’яснення щодо отримання одноразової грошової допомоги у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб лікарями-інтернами

«Онлайн-форма для реєстрації в інтернатуру»

Call Now Button