«Хочемо продовжити лікарську династію»: Брат та сестра про сімейну «команду» в ДНМУ

«Хочемо продовжити лікарську династію»: Брат та сестра про сімейну «команду» в ДНМУНа другому курсі міжнародного медичного факультету ДНМУ разом навчаються брат та сестра, які приїхали в Україну з-за кордону. Зейдун та Ненсі Аль-Жада з багатодітної родини та мають лише рік різниці у віці. Тому навчатися звикли разом. Обоє вирішили стати лікарями, як і їхні батьки. Зейдун розповів про життя їхньої родини в Україні та чому йому подобається вчитися разом.

Розповіді батька надихнули вступити до медичного університету

Зейдун та Ненсі дуже добре розмовляють українською та російською. Цього року навіть створили відео, де читають вірші Тараса Шевченка.

Як виявилося, їхню родину багато пов’язує з Україною. Батьки походять з Іраку. Зейдун, а за рік і Ненсі, народилися, коли молода сім’я жила у Лівані. Потім родина переїхала до Сирії. Згодом батько став працювати лікарем в Україні, в Донецьку, і сюди ж перевіз родину. Там же діти вивчили українську. Але через бойові дії у 2014 році довелося переїхати до Дніпра (на той час – Дніпропетровська).

Тут, в Україні, дітям довелося змінити три школи. «Спочатку я не розумів мови і розмовляв англійською з усіма. Але поступово почав розуміти російську, і українську почав вчити. Чим далі, тим моя українська ставала кращою. Але для мене простіше розмовляти англійською, бо ще з дитинства виконували багато вправ та розмовляли з мамою англійською», – говорить Зейдун.

Юнак каже, вони з сестрою поліглоти. «Я розмовляю українською, російською, арабською, англійською і зовсім трохи німецькою», – розповідає студент.

Ще з дитинства Зейдун хотів стати лікарем, а потім на користь медицини визначилася і молодша сестра. На це ще у шкільні роки надихнули розповіді батька про клінічні випадки. Свого часу їхній тато отримав вищу медичну освіту та сертифікати на роботу в Багдаді, став лікарем-гастроентерологом, ендоскопістом. А мама закінчила медінститут в Дніпропетровську, за фахом – стоматолог. Тож брат та сестра продовжать династію. Окрім Зейдуна та Ненсі, народилися ще дві сестри та брат. Загалом в родині п’ятеро дітей. Ким хочуть стати найменші – ще не визначилися.

Своє майбутнє Зейдун бачить в лікуванні онкологічних хвороб. «В дитинстві мене цікавили клінічні випадки. З самого дитинства я хотів бути хірургом, але подорослішав і відчув бажання стати онкологом. Рак все ще існує, але лікувати його почали більш ефективно. Сподіваюсь, що наука і далі рухатиметься вперед. І ще хочу допомогти людям, які хворіють», – розповідає та додає, що сестра у їхній сімейній «команді», можливо, стане терапевтом.

Ми з сестрою постійно підтримуємо одне одного

Разом з сестрою вони вирішили вступити на міжнародний медичний факультет ДНМУ. «Під час вступу все пройшло добре, і вже скоро буде третій рік, як ми навчаємося», – каже юнак.

Розповідає, що разом з сестрою їм вчитися простіше. Оскільки, можна завжди покластися на когось. «І, якщо я щось не розумію, то вдвох з’ясовуємо різні аспекти. І ще в сестри російська краща, ніж в мене. А я завжди все намагаюся перекласти англійською, бо для мене вона більш зрозуміла. Кожного для ми одне одного підтримуємо і допомагаємо», – продовжує Зейдун.

Студент вважає, що мова – це «номер один» в медицині. Іноземним студентам це потрібно навіть для повсякденного життя. «Я це ще зрозумів, коли перший раз прийшов у школу і розмовляв з усіма англійською або жестами. Потім почув, що українська мова дуже мелодійна та прочитав багато віршів Шевченка. Ще товаришую з багатьма українцями», – згадує він.

У Донецькому національному медичному університеті подобається навчатися і завдяки професіоналізму викладачів. «І, якщо викладач бачить вашу зацікавленість у предметі, то обов’язково виділить більше часу для пояснення. Звичайно, і самому треба уточнювати, якщо щось незрозуміло», – каже студент.

Тим, хто хоче гарно вчитися, радить йти до бібліотеки. «У бібліотеці ДНМУ є дуже хороші книги, особливо з анатомії та гістлогії. Завжди друкована книга краще, ніж екран ноутбука. Коли тримаєш книгу, то заглиблюєшся у вивчення», – розповідає.

Також іноземним та вітчизняним студентам варто відвідувати наукові гуртки. Зокрема, з патофізології, який відвідує Зейдун. Вивчення функцій органів цікавить, оскільки це вкрай важливо в майбутній професії. Студенти обирають собі теми та розкривають їх під час засідання. Зараз це відбувається в Google Meet.

Подобаються українські колядки, але зберігають родинні традиції

В Україні Зейдун та Ненсі асимілювалися, але деякі сімейні та релігійні традиції все ж зберегли. «Наприклад, завжди збираємося всією родиною та відзначаємо Рамадан», – говорить Зейдун.

В українських містах брат і сестра спостерігали за цікавими місцевими традиціями: це Масляна, Великдень, ще сподобалося слухати колядки та щедрівки. Подобаються ярмарки з різноманітними солодощами, але зараз через карантин таких святкових заходів стало значно менше.

Зейдун вважає, що Кропивницький, де вони з сестрою навчаються, дуже гарний та, в порівнянні з Дніпром, це спокійне місто. «Мені це подобається, а ще – чисте повітря», – говорить він.

Підсумовує для тих, хто хоче навчатися в медичному університеті: слід бути готовими, що багато часу займатиме підготовка до іспитів. Наприклад, на молодших курсах треба ретельно вивчати анатомію. У Зейдуна, окрім родинної професії, є ще один стимул для навчання: хоче отримати диплом лише з відмінними оцінками.

Call Now Button