Medical Faculty №3

Історія факультету

Запрошення нашого університету в Маріуполь – це безумовно успішний крок до поліпшення іміджу міста та рішення складного питання в зв’язку з нестачею кваліфікованих лікарів.

Історія становлення ДНМУ на базі Маріуполя починається з роботи філій кафедр з відділами факультету інтернатури і післядипломної освіти (ФІПО), які почали викладання для курсантів-лікарів та інтернів. У листопаді 2014 року в Маріуполь приїхали працювати перші клініцисти – кандидати медичних наук – доцент Пархоменко Т.А., доцент Пастернак Д.В. Були укладені перші договори з лікувальними установами – міською лікарнею №1 і Обласною лікарнею інтенсивного лікування (ОЛІЛ). Відповідно почали працювати кафедри внутрішньої медицини №1 та травматології. Незабаром приєдналися педіатри, хірурги, акушер-гінекологи.

У січні 2015 року перший курсант в м. Маріуполі був прийнятий на кафедру внутрішньої медицини №1 (зав. філією доц. Пархоменко Т.А.), протягом місяця, дізнавшись про існування підрозділу ДНМУ в Маріуполь з різних медичних ЗВО перевелися інтерни. Перший випуск з 8 інтернів-терапевтів відбувся в 2016 році, двоє з яких в даний час стали співробітниками університету.

На базі, створеної викладачами ФІПО, в 2017 році з’явилася можливість відкриття в м Маріуполь медичного факультету №3 для навчання вже і студентів.

В даний час медичний факультет №3, де здобувають освіту понад 350 студентів, має в своєму розпорядженні два навчальних корпуси з лекційними і навчальними аудиторіями, оснащеними комп’ютерної та мультимедійною технікою; навчальними лабораторіями з відповідним обладнанням; анатомічним музеєм; спортзалом та іншими функціональними приміщеннями. Програма підготовки фахівців передбачає відпрацювання різних клінічних випадків для закріплення професійних навичок у майбутніх лікарів з використанням новітнього медичного обладнання. У студентів є можливість отримувати медичні знання за допомогою новітніх тренажерів, віртуальних симуляторів, фантомів, муляжів, стоматологічної техніки, мікроскопів та іншого обладнання. Для учнів шкіл та співробітників зацікавлених підприємств міста ведуться заняття з навичок здорового способу життя та надання першої медичної допомоги.

У 2020 році на факультеті була відкрита перша потужна клінічна кафедра – кафедра внутрішньої медицини №3, яка стала базовою разом з уже існуючими кафедрами медичної біології, мовних та гуманітарних дисциплін №3 і фізкультури. Клінічні бази та кафедри факультету, на яких організовано підготовку за спеціальностями лікувальна справа, педіатрія, стоматологія розташовані на базах спеціалізованих відділень лікувально-профілактичних закладів м Маріуполь: відділення обласної та міських лікарень, диспансерів, спеціалізованих центрів. Вони оснащені сучасним лабораторно-діагностичним обладнанням. Починаючи з другого курсу, студенти мають можливість брати участь в клінічному житті цих лікувальних установ.

Сучасний рівень кваліфікації професорсько-викладацького складу, робота практикуючими лікарями забезпечує високу якість освіти і рівень підготовки майбутніх випускників. Це доктор медичних наук, професор, акушер-гінеколог Шелестова Л.П.; доктор наук з державного управління, акушер-гінеколог Вовк С.М.; кандидат медичних наук, доцент Пархоменко Т.А.; кандидат медичних наук, лікар ультразвукової діагностики Кузеванова М.В.; кандидат медичних наук, доцент, лікар-травматолог Пастернак Д.В. та інші.

Студенти і викладачі медичного факультету №3 ДНМУ мають можливість розвиватися у багатьох напрямках. Створені всі умови для участі в наукових конференціях, семінарах, дослідницьких проектах. Високий професійний потенціал демонструють викладачі, які затребувані не тільки в Україні, а й за кордоном: доктор біологічних наук, доцент Федотов О.В.; доктор історичних наук, професор Пономарьова І.С.; кандидат біологічних наук, доцент Богатирьова О.В., кандидат медичних наук, доцент Боєва С.С. та інші.

На факультеті працюють курси підвищення кваліфікації викладачів і лікарів, які ведуть висококваліфіковані фахівці: доктор педагогічних наук, професор Соколова І.В.; доктор наук з державного управління, доцент Вовк С.М.; кандидат філологічних наук, доцент Сидоренко О.М. та інші. Для отримання сертифікату міжнародного зразка з англійської мови багато студентів і викладачів безкоштовно підвищують свій рівень знань.

До досягнень належить і те, що диплом ДНМУ дозволяє випускнику працювати в будь-якій країні-підписанту міжнародних угод про визнання кваліфікацій в Європі, зокрема, Конвенції про визнання кваліфікацій з вищої освіти в європейському регіоні (Лісабон, 11 квітня 1997 року) та принципів Болонської декларації. Цьому сприяє триступенева форма контролю і оцінювання знань «Крок», який проводиться на державному та англійською мовами після третього, шостого курсів і інтернатури. Іспити, які проводяться за європейською системою вдосконалюють знання і навички, отримані під час навчання. В даний час випускники є конкурентноспроможними на міжнародному і вітчизняному ринках праці.

Таким чином, досягається головна задача нашого університету і його структурного підрозділу – медичного факультету №3: якісну освіту медичних працівників, інноваційна наукова діяльність і впровадження її результатів в практичну охорону здоров’я та освіту, формування високої моральності учнів.

Беручи до уваги досягнення, колектив і студенти медичного факультету № 3 повні оптимізму і впевнено дивляться в майбутнє у м. Маріуполь, тому що є багата і славна 90-річна історія одного з лідерів медичної освіти – Донецького національного медичного університету МОЗ України, а попереду – нові завдання в благодійній справі навчання і виховання фахівців медичного профілю.

Федотов Олег Валерійович,
декан медичного факультету №3 ДНМУ,
доктор біологічних наук


Керівництво

Декан медичного факультету №3: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, доцент Федотов Олег Валерійович


Контакти

Сайт факультету: http://med3.dsmu.edu.ua

Контактні телефони деканату:

  • +380-096-32-60-075
  • +380-0629-41-00-63

email: dnmu.dekanatmed3@gmail.com


1-й навчальний корпус

Адреса: Україна, Донецька область, місто Маріуполь, бульвар Шевченка 80


2-й навчальний корпус

Адреса:  Україна, Донецька область, місто Маріуполь, проспект Будівельників 28Новини

Вітаємо студентку 3 медичного факультету, 4 курсу, 404 групи Пініонж Катерину з зайнятим 1 місцем на Чемпіонаті Донецької області з пауерліфтингу

Вітаємо студентку 3 медичного факультету, 4 курсу, 404 групи ПІНІОНЖ КАТЕРИНУ з зайнятим 1 місцем на Чемпіонаті Донецької області з пауерліфтингу серед юніорок у ваговій

День відкритих дверей у місті Маріуполь, 13 лютого 2021 року об 12.00 годині

Print

Розклад занять медичного № 3 факультету на весняний семестр 2020/2021 навчального року

Медицина Завантажити Розклад занять медичного № 3 факультету спеціальності “Медицина” Стоматологія Завантажити Розклад занять медичного № 3 факультету спеціальності “Стоматологія”

Графік повторного складання іспитів студентами, які отримали незадовільну оцінку або були не допущені під час зимової екзаменаційної сесії усіх факультетів та спеціальностей 2020-2021 навчальний рік

Print

Про недопущення тютюнокуріння, вживання алкогольних напоїв та наркотичних засобів на території ДНМУ

Print

Winter examination session

Dear students ! In order to take test part of the exam, follow the link: http://95.216.220.183:9981/ and select the required discipline. In the column “User”

Викладачі медичного факультету №3 ДНМУ взяли участь у роботі журі конкурсу для старшокласників «Green Інтелект»

У Маріуполі з жовтня по грудень цього року пройшов унікальний багатоетапний конкурс для старшокласників «Green Інтелект» в рамках екологічної освітньої програми «Зелений паросток» громадської спілки

В рамках офіційної допомоги Чеської Республіки, на медичному факультеті №3 ДНМУ успішно реалізований проєкт «Лабораторія для студентів»

У підрозділах ДНМУ, переміщеного закладу вищої медичної освіти з тимчасово окупованої території, працюють спеціалісти, які мають необхідні знання та навички для проведення теоретичних і практичних

Співробітники медичного факультету №3 ДНМУ взяли участь у роботі науково-практичної конференції з щелепно-лицевої хірургії

15 грудня поточного року на базі комунального закладу Маріупольської міської ради «Маріупольська міська лікарня №1» за широкого представництва медичних лікарських і різнопрофільних навчальних (ПДТУ і

Співробітники і студенти медичного факультету №3 ДНМУ відвідали медичний коледж м. Маріуполь

Цей візит співробітників і студентів медичного факультету №3 ДНМУ до КЗ «Маріупольський фаховий медичний коледж» можемо сміливо назвати взаємокорисним заходом для обох навчальних закладів. Він