Scientific work of the Department of Pharmacy and Pharmacology

Святогір’я – популярне місце відпочинку жителів Донбасу, геть не типове для степового ландшафту Східної України.

Це справді чудовий природний парк, який розташований уздовж лівого берега річки Сіверського Дінця, виступаючи лісовим масивом і на правому боці водойми.

Природний фонд парку унікальний. Саме тут 19 вересня 2020 року пройшла науково-практична конференція «Український фармрітейл та Covid-19: вороги або партнери» присвячена Дню фармацевтичного працівника.

Організатори заходу: Кафедра фармації та фармакології Донецького національного медичного університету та ГО «Донецька обласна фармацевтична асоціація».

Партнери:

  • ТОВ «Гледфарм ЛТД» (група компаній Кусум)
  • ТОВ «Квайссер Фарма Україна»(Торгова марка Doppelherz®)
  • ПРАТ «Фітофарм»;
  • ПП Торгово-Промислова Компанія «ЕРГОКОМ»
  • Інформаційний партнер – Газета ЕЖЕНЕДЕЛЬНИК АПТЕКА.

Наукова робота кафедри фармації та фармакологіїЗ вітальною промовою до колег , гостей та друзів цього заходу звернувся Хоменко Віктор Миколайович, голова правління Громадської Організації «Донецька обласна фармацевтична асоціація», завідуючий кафедрою фармації та фармакології Донецького національного медичного університету, заслужений працівник охорони здоров’я України, доктор фармацевтичних наук, професор.

Він щиро привітав фармацевтичних працівників з професійним святом –  Днем фармацевтичного працівника.

Наголосив, що важливою і значущою є їх повсякденна гуманна місія – забезпечення людей ліками, що професіоналізм фармпрацівників, їх вміння знаходити оптимальні рішення повертають людям здоров’я, додають впевненості у власних силах та віри в життя. Побажав всім спокою та добробуту, тепла і щастя в домівках.

Наукова робота кафедри фармації та фармакологіїНаразі фармацевтичне суспільство, як і суспільство в цілому, турбує проблема COVID19 і шляхи боротьби з ним, а також вирішення складних організаційних проблем, пов’язаних з дотриманням карантинних обмежень. Тому цьогорічна конференція, що йде пліч-о-пліч з професійним святом- Днем фармацевтичного працівника – була присвячена обговоренню тема : « Як вплинула епідемія COVID19 на українські фармацевтичні компанії». На конференції були присутні видатні представники наукового, промислового та роздрібного аптечного сектору.  У виставковій залі презентували стенди фірми: група компаній Кусум, ПП Торгово-Промислова Компанія «ЕРГОКОМ», ТОВ «Квайссер Фарма Україна» (Торгова марка Doppelherz®).

Були розставлено акценти на необхідності  консолідації у боротьбі з наслідками пандемії. Під час доповідей голова Державної служби лікарських засобів та контролю за наркотиками в Донецькій області  Сушарина Ірина Вікторівна, кандидат фармацевтичних наук, нагадала присутнім про необхідність дотримання ліцензійних умов, незважаючи на відсутність офф-лайн перевірок інспекторами, задля забезпечення населення високоякісним фармацевтичним обслуговуванням. Також були освітлені проблеми фармацевтичного бізнесу під час жорстких карантинних обмежень і шляхи їх подолань доктором фармацевтичних наук, директором ТОВ «Артеріум ЛТД» Суром Сергієм Володимировичем.

Фальсифікація лікарських засобів і виробів медичного призначення стала особливо дискусійною темою, оскільки під час карантину окремі позиції (маски, антисептики) почали користуватися особливим попитом, на що не забарився відреагувати і тіньовий бізнес. Дослідження і доповідь з цього питання зробила Немченко Алла Семенівна, доктор фармацевтичних наук, професор, завідувачка кафедри організації та економіки фармації Національного фармацевтичного університету, заслужений діяч науки і техніки України.

З привітальним словом та звітами про діяльність в нових обмежувальних умовах виступали представники фірм: Деревянко Наталія Олександрівна, директор виробничого департаменту ПрАТ «Фітофарм», Дем’яненко Ольга Юріївна, регіональний менеджер, група компаній Кусум, Купченко Ірина Володимірівна, старший медичний представник компанії по Східній Україні, ТОВ Квайссер Фарма Україна, торгова марка Допельгерц.

Узагальнюючи отриманий досвід, фармацевтична спільнота прийшла до висновку про необхідність можливостей більш швидкого реагування на зміну попиту, логістики, дотримання карантинних заходів шляхом продуктивного зворотнього зв’язку з органами виконавчої державної влади (які чітко регламентують фармацевтичну діяльність).

З вітальною промовою та доповіддю до членів конференції звернувся Алєксєєв Віталій Анатолійович, генеральний директор ПП Торгово-Промислової компанії «Ергоком». Його доповідь супроводжувалася демонстрацією фотографій, зроблених безпосередньо на виробництві під час чергового інспекційного контролю відповідності вимогам технічних регламентів України №753 і №94.

Виробники Nissei і Little Doctor люб’язно надали можливість дослідження і перевірки відповідності. Також була пред’явлена ​​контрольно-вимірювальна апаратура, яка використовується в лабораторіях підприємства. Візит українських фахівців був корисний і для інженерної служби виробників, оскільки забезпечував зворотній зв’язок фабрикам від кінцевих споживачів з нашої країни.

Матеріали опубліковані у щотижневику «Аптека».

Call Now Button