Паспорт спеціальності 14.01.12 - ревматологія

ВИЩА АТЕСТАЦІЙНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ 

ЗАТВЕРДЖЕНО

  Постанова президії

   ВАК України

 12.12.2001  N 19-09/10

  

ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 14.01.12 – ревматологія

 

  1. Формула спеціальності:

     Галузь науки, яка вивчає і розробляє методи покращання стану сучасних уявлень про поширеність, профілактику, діагностику, лікування й реабілітацію ревматичних хвороб, які призводять до втрати працездатності та смертності у працездатному віці.

 

  1. Напрямки досліджень:

     2.1. Дослідження в галузі ревматології спрямовані на встановлення особливостей ураження організму хворих на ревматизм, на системні хвороби сполучної тканини і на системні васкуліти, розроблення методів ранньої діагностики,  нових методів лікування, реабілітації та профілактики ускладнень.

     2.2. Виявлення факторів розвитку ревматичних хвороб суглобів і розроблення заходів усунення цих факторів; розроблення методів своєчасної діагностики та нових способів профілактики, лікування й реабілітації.

     2.3. Вивчення механізмів розвитку, прогресування ревмокардитів і міокардитів, розроблення нових методів профілактики та діагностики ревматичних захворювань.

     2.4. Розроблення нових методів лікування, хірургічної корекції, реабілітації та диспансеризації хворих з  ревматичними захворюваннями.

     2.5. Вивчення та розроблення методів покращання основних показників здоров'я населення при ревматизмі.

 

     III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:

                          медичні науки.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…