Акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

У Кропивницькому студенти медичного університету провели акцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

1 грудня у м.Кропивницькому студенти другого медичного факультету Донецького національного медичного університету провели профілактичну акцію «Зупини СНІД сьогодні!». Мета акції – привернути увагу молоді до проблеми високої захворюваності на СНІД, яка спостерігається в Україні та світі. Долучившись до відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом майбутні медики прикріпили на одяг червоні стрічки, що символізують антиснідівський рух. 

Цього дня у сквері Центральному та біля медичного університету студенти розповідали перехожим про шляхи зараження на СНІД та надавали контрацептиви. Як відомо, вірус передається при незахищеному статевому акті, через спільне використання ін’єкційних засобів, дитині – від ВІЛ-позитивної матері, при використанні спільних лез для гоління та зубних щіток із залишками крові, під час використання нестерильного інструментарію для татуювання та пірсингу.  На жаль, ліків, які могли б повністю подолати смертельну хворобу ще не існує, тому найкраще захиститися допоможе здоровий спосіб життя та уважне ставлення до власного здоровя.

Жителі міста з інтересом поставилися до проведення такої акції, та зізналися, що треба дотримуватися звички завчасно дбати про стан здоров’я. Проте, зустрічалися і ті, хто відмовлявся слухати поради. І, як показує статистика, дарма: щодня у світі від ВІЛ/СНІДу помирають 8 тисяч хворих, 75 % з них – молоді люди віком до 30 років.

Профілактична акція цього дня проходила і в самому університеті. Студенти відвідали лекцію головного дерматовенеролога області Мар’яни Курган, яка розповіла про сучасні методи діагностики та лікування захворювання. А представники обласного відділення Всеукраїнської мережі «ЛЖВ» провели анонімне експрес-тестування на ВІЛ.

Сьогодні не лише в області, а й по всій Україні проходять багато акцій, що нагадують людям про одну з найстрашніших хвороб сучасності. Саме таке єднання тішить та вселяє надію на подолання СНІДу в майбутньому. 

Другий медичний факультет ДНМУ

1

1

1

4

5

6 
 
           
Copyright © 2005 - 2016 Донецький національний медичний університет
Back to top