Пізнай Україну!

Під час екскурсій Кропивницьким іноземні студенти ДНМУ краще пізнають Україну

Студенти міжнародного медичного факультету ДНМУ змістовно проводять не лише лекції, а й вільний час. Нещодавно іноземні студенти відкрили багато цікавого, побувавши у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті ім. Володимира Винниченка. Тут вони відвідали археологічний та природничий музеї. Докладніше про екскурсію розповіла доцент кафедри патоморфології, судової медицини та гістології, кандидат біологічних наук Марія Казначєєва.

Дорогу до університету обрали через стадіон «Зірка» та завод «Ельворті», аби ознайомити екскурсантів з особливостями розвитку промисловості та спорту в нашому регіоні. Студенти натомість розповіли, що господарства їх країн спеціалізуються на вирощуванні екзотичних для нас манго та цитрусів, а також – про улюблені види спорту та захоплення футболом.

Незважаючи на незвичні для мешканців теплих країн погодні умови (Батьківщиною більшості студентів є Індія, Африка, Пакистан, Єгипет та Узбекистан) – їм дуже подобається Україна, і головну роль тут грає не клімат, а чуйність наших співвітчизників. Вразило також те, що більшість студентів, порівнюючи Кропивницький та Харків (перше місто, в яке вони прибувають зі своїх країн) надають перевагу саме нашому – маленькому та затишному.

Далі до археологічного музею ми пішли через фізико-математичний факультет та старий корпус: зазирнули до актової зали, де проводить репетиції театр «Резонанс», звернули увагу на красу архітектури і сфотографувались біля пам'ятника Володимиру Винниченку. Враження були бурхливі: надзвичайно великий і гарний університет, до того ж хлопці зізнались, що в Україні дійсно найгарніші дівчата в світі!

В археологічному музеї нас гостинно зустрів викладач кафедри історії України Кирило Панченко. Студенти ознайомилися з експозицією музею та історією нашого регіону. А ще майбутні медики отримали унікальну нагоду оглянути і сфотографувати знайдений на розкопках людський череп зі слідами трепанації. Наздвичайно приємно було бачити як студенти наввипередки поспішали записати свої враження до книги відгуків, де відтепер з’явилися нові записи арабською та англійською мовами. Студент з Єгипту вразив своїм прагненням вивчити українську та спілкуватися тут лише нею.

Екскурсію природничим музеєм провели разом з деканом природничо-географічного факультету Євгеном Клоцом. Тут студентам було також досить цікаво. Виявилось, що деяких тварин вони бачать вперше. В біологічному корпусі факультету оглянули лабораторії, обладнання, колекції водоростей, штами мікроорганізмів, культивовані на поживних середовищах, частину музейних експонатів, колекції комах. Завітали і до «живого» куточка.

На зворотньому шляху учасники екскурсії встигли пройти центром міста та зупинитися біля портретів воїнів-патріотів, які загинули за мирне небо над нашою Найкращою Україною!

І незважаючи на різницю в традиціях та мові, щире захоплення студентів-іноземців нашими традиціями, нашою країною з гордістю нагадує про те, що Україна Надзвичайна та відкрита для світу!

 

22 IMG 1925

22 20161230 114705

22 IMG 1929 
 
           
Copyright © 2005 - 2016 Донецький національний медичний університет
Back to top