«Битва націй»

«Битва націй»

Іноземні студенти ДНМУ вперше взяли участь у масштабному проекті «Битва націй»

Унікальний молодіжний квест, у якому взяли участь представники 34 країн з усього світу, відбувся 9 червня у Кропивницькому. Іноземні студенти Донецького національного медичного університету змагалися за титул переможців у «Битві націй». Такий турнір вперше проводився не лише в обласному центрі, а й в Україні.

Як розповіла начальник відділу міжнародних зв’язків Ірина Торбенко, захід приурочили до Дня медичного працівника та Всесвітнього дня здоров’я, щоб таким чином розвинути зв’язки між представниками усіх країн, які здобувають професію лікаря у Кропивницькому. Сама ідея влаштувати змагання належить викладачеві історії України Анатолію Сустрєтову, який хотів організувати змагання, яке поглибило б культурологічні зв’язки та покращило знання про нове для студентів місто. Студентам ця тема цікава, оскільки вони залюбки беруть участь в екскурсіях, завдяки яким вже вивчили пам’ятки архітектури та історію обласного центру.

Участь у змаганнях взяли громадяни усіх 34 держав, які представлені в університеті. 5 команд – «Неймовірна Індія», «Фараони» (Єгипет), «Астра» (збірна африканських країн), «Фенікс» (Узбекистан) та інтернаціональна команда «Легенди ДНМУ» на церемоніі відкриття представили свої девізи та емблеми.

Після жеребкування кожна команда отримала свій порядковий номер, за яким виступала впродовж усього турніру. На п’яти локаціях на студентів чекали викладачі із завданнями з профільних дисциплін. Перша - пам’ятник Тарасу Шевченку, де вирішували завдання з медичної хімії. Необхідно було правильно назвати термін, а потім ще й показати його без вживання слів. Як, наприклад, броунівський рух. За правильні відповіді студенти отримували фото наступної локації, яку повинні були знайти. Усі пункти були розташовані у центрі міста, а разом з учасниками були викладачі, тому проблем пошук локації не викликав.

Усі студенти були дуже згуртованими та гучно читали свої девізи, тому наближення до локації кожної з них чули вже за декілька кварталів. Учасники команди з Узбекистану розповіли, що було дуже приємно чути про підтримку від місцевих перехожих, які зупинялись та вболівали, і це додавало сил бігти далі.

На питання з гістології команди відповідали у третій міській лікарні. Щоб пройти на її територію, вони мали правильно вимовити привітання українською мовою. За воротами необхідно було скласти літери з правильною відповіддю на запитання. На кожній локації враховувалась кількість помилок, правильних відповідей та час, який витратили учасники.

Третя локація – «Біологія», розташувалася біля лікарні Святого Луки. Тут завдання стосувалися структури ДНК та РНК, вирішивши задачу правильно, хлопці та дівчата отримували наступне питання з біології. Яскравий конверт шукали на дереві. Чергова локація – «Анатомія», знаходилася біля першої міської лікарні У загальний залік зараховували правильні відповіді на питання про будову людського тіла. І остання локація – Козачий острів. Спершу студенти вирішували задачі з фізики та практично їх виконували, далі – з безпеки життєдіяльності. Самостійно робили перев’язки та з мотузки і двох гілок майстрували носилки. Поклавши на них «пораненого» переносили на локацію фізкультури. Тут необхідно було подолати переправу між двома деревами.

Проте, така насичена програма не втомила студентів. Вони ще на повну силу виклалися під час презентації своїх команд у актовій залі ДНМУ. Молоді індійці розповіли про народності своєї країни, а потім перенесли всіх в індійський фільм з музикою і неймовірними рухами. Учасники африканської збірної з Танзанії, Кенії, Намібії, Гани, Нігерії, Судану та Замбії показали свої танці, в результаті яких половина глядачів не змогла всидіти на місці і піднялась на сцену. А дівчина Сара з Судану вразила глибоким голосом і цілком заслуговує стати зіркою R&B. Міжнародна команда зачитала привітання чистою українською мовою та заспівала пісню під гітару. Танцювали і співали на сцені команди з Єгипту та Узбекистану, а остання ще й виглядала найбільш близькою для українських глядачів. Кожна команда залишила по собі лише приємні враження і віддавала залу лише позитив.

Але за підсумками Кубок переможця «Битви націй» отримала команда «Неймовірна Індія». Ще чотири команди отримали перемогу у номінаціях – «Найгучнішими» стали «Фараони» з Єгипту та інтернаціональна команда «Легенди ДНМУ», «Фенікс» з Узбекистану отримав «Приз глядацьких симпатій». «Найерудованішою» стала африканська «Астра».

Цього року «Битву націй» лише започаткували, але організатори вже вирішили, що наступного знову зберуть у медичному університеті команди з усіх куточків світу.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 
 
           
Copyright © 2005 - 2016 Донецький національний медичний університет
Back to top