Студенти ДНМУ долучилися до святкування Дня Європи

  18 травня студенти міжнародного медичного факультету ДНМУ у Кропивницькому спільно з викладачами вже традиційно долучилися до святкування Дня Європи та участі у "Єврофесті".

  В обласному ЦДЮТ вони представили культуру своїх країн, а потім взяли участь у заходах на площі Героїв Майдану у Кропивницькому.

  З Днем Європи учасників "Єврофесту" привітали голова ОДА Сергій Кузьменко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко та заступник Міністра культури України Юрій Рибачук.

  Потім учасники з прапорами своїх країн та в національному одязі пройшли центром Кропивницького.

Вшанували подвиг українських визволителів студенти ДНМУ у Кропивницькому

9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, студенти Донецького національного медичного університету спільно з викладачами Ярослава Тур та Роксолана Стецюк долучилися до урочистих заходів на меморіальному комплексі "Фортечні Вали".
Викладач історії України Тетяна Печериця розповіла про окупацію тодішнього Кіровограда та шлях до його визволення, а також тисячі жертв, до яких призвели звірства нацистів у місті.
Студенти поклали квіти до Вічного вогню та хвилиною мовчання вшанували Героїв-визволителів та тих, хто невинно загинув від рук ворога. Відвідали юнаки та дівчата і меморіальну стелу на честь Героїв АТО.
Окрім вітчизняних студентів пам'ять загиблих у Другій світовій війні, вшанував студент міжнародного медичного факультету Акіра Ватанабе з японського міста Фукуока.

 

Ukrainian English French German Italian Russian Spanish

Співпраця триває

Співпраця триває: іноземні студенти ДНМУ разом з кропивницькими школярами взяли участь у міжнародній веб-конференції з питань глобалізації

У Кропивницькому іноземні студенти ДНМУ та учні загальноосвітньої школи №14 разом зі школярами з Індії та Ізраїлю взяли участь у міжнародній веб-конференції.

Разом зі школярами з інших країн світу вони говорили про цілком дорослу тему - глобалізацію та своє розуміння цього процесу.

Це стало можливим завдяки освітній програмі колишнього прем’єр-міністра Великобританії Тоні Блера, яка носить назву Generation Global. Вона створена для того, щоб діти і молодь з різних країн світу краще розуміли один одного та ділилися знаннями і досвідом. Програма діє у 20 країнах світу. До неї може долучитися будь-яка школа, так, як це зробили учні та вчителі кропивницької школи №14, де поглиблено вивчають іноземні мови та англійську, зокрема.

Участь у програмі працює так: учні та вчителі обирають тему, яку вивчатимуть та проводять цикл занять, щоб добре підготуватися до участі у міжнародній конференції. 26 жовтня цією темою була глобалізація. 

Саме тому до участі запросили іноземних студентів ДНМУ, які раніше вже знайомилися зі школярами та приймали участь у занятті до Міжнародного Дня миру. Разом з викладачами Анатолієм Сустрєтовим  та Вікторією Малюк до школи вже вдруге прийшли індійський студент Абдулла та Кейсі з Пакистану.

«Як правило обираємо роботу в період  канікул. Протокол отримуємо за тиждень до конференції», - розповідає педагог Валентина Касьяненко. У школі координатором програми Generation Global є вчитель англійської мови Наталія Щербакова. Вона готує групу дітей з різних класів до участі у конференції.

Україна представлена двома школами – з Кропивницького та Гадяча, а також до обговорення долучили ся підлітки 14-16 років з Індії та Ізраїлю. Правило проекту - вчитель завжди за кадром – демонструється результат його роботи і, звичайно, життєві позиції самих учнів. 

Школярі розповіли про цілі та місію своєї школи, а також  цінності, яких притримуються у навчальному закладі. Поділилися інформацією про себе та Донецький національний медичний університет і студенти другого курсу міжнародного медичного факультету.

Далі школярі спілкувалися про те, що таке глобалізація, і як стало можливим таке явище.

«Світ стає меншим, нації ближчими, так ми стаємо громадянами світу», - сказав Еміль, учень 14 школи та представив іноземних друзів. Попередньо він розповів, що у нашому місті навчається багато іноземців і це є частиною глобалізації суспільства.

Кейсі розповіла, що вона пізнає світову культуру, навчаючись в Україні, а Абдулла сказав свою думку про те, що знання про навколишній світ починаються в першу чергу з самого себе, і тому слід бути відкритим для світу і знань про нього.  

20171026 103546

20171026 103907

20171026 103942

20171026 111300

20171026 113605

20171026 113807

 

 

 

 

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…