Студенти ДНМУ долучилися до святкування Дня Європи

  18 травня студенти міжнародного медичного факультету ДНМУ у Кропивницькому спільно з викладачами вже традиційно долучилися до святкування Дня Європи та участі у "Єврофесті".

  В обласному ЦДЮТ вони представили культуру своїх країн, а потім взяли участь у заходах на площі Героїв Майдану у Кропивницькому.

  З Днем Європи учасників "Єврофесту" привітали голова ОДА Сергій Кузьменко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко та заступник Міністра культури України Юрій Рибачук.

  Потім учасники з прапорами своїх країн та в національному одязі пройшли центром Кропивницького.

Вшанували подвиг українських визволителів студенти ДНМУ у Кропивницькому

9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, студенти Донецького національного медичного університету спільно з викладачами Ярослава Тур та Роксолана Стецюк долучилися до урочистих заходів на меморіальному комплексі "Фортечні Вали".
Викладач історії України Тетяна Печериця розповіла про окупацію тодішнього Кіровограда та шлях до його визволення, а також тисячі жертв, до яких призвели звірства нацистів у місті.
Студенти поклали квіти до Вічного вогню та хвилиною мовчання вшанували Героїв-визволителів та тих, хто невинно загинув від рук ворога. Відвідали юнаки та дівчата і меморіальну стелу на честь Героїв АТО.
Окрім вітчизняних студентів пам'ять загиблих у Другій світовій війні, вшанував студент міжнародного медичного факультету Акіра Ватанабе з японського міста Фукуока.

 

Ukrainian English French German Italian Russian Spanish

На другому медичному факультеті ДНМУ відбувся 

У суботу, 9 грудня, другий медичний факультет Донецького національного медичного університету приймав День відкритих дверей. До університету прибули випускники шкіл та медичних коледжів разом з батьками та рідними, щоб детальніше дізнатися про умови вступу та навчання.

Окрім інформації на стендах та листівках, усі гості могли отримати її безпосередньо від викладачів та студентів. Зокрема, відвідати анатомічний музей та дізнатися про дисципліни, які доведеться вивчати. В наступній аудиторії кафедра гістології, патморфології та судової медицини представила сучасні мікроскопи, якими користуються студенти на заняттях з гістології.

Після короткої екскурсії, усі відвідувачі перейшли до актової зали. Цього року студенти представили художні номери до 87-річниці створення університету. Анна Щербань та Олександр Бондаренко виконали пісню, Карина Шпак – танець «Табла», Станіслав Лисенко подарував авторську композицію про альмаматер.

Про історію навчального закладу та умови вступу розповів декан другого медичного факультету, заслужений лікар України, доцент Петро Сидоренко. Зокрема, згідно з наказом МОЗ у 2018 році встановлено мінімальний прохідний бал до медичних ВНЗ, який становить 150 балів з профілюючого предмету – біології та за вибором математики або хімії. Окрім цього на ЗНО необхідно скласти українську мову та літературу. Під час наступної вступної кампанії прийматимуться сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, що дає можливість обрати сертифікат з найкращими балами. При вступі до ДНМУ перевага надається  тим абітурієнтам, які вказали на пріоритет саме цього ВНЗ. Випускники коледжів, які вступають на другий курс, без ЗНО повинні скласти тестові іспити з предметів, які вже освоїли.

На факультеті створюється матеріальна база, що постійно доповнюється новим оснащенням. Наступного року відкриються клінічні кафедри на базі обласних лікувальних закладів. Функціонує шість кафедр, 30 відсотків штатних викладачів мають наукові ступені. Крім того, в університеті працюють за сумісництвом  науковці з Льотної академії, ЦНТУ, ЦДПУ. Вирішено і питання з гуртожитками, які знаходяться поруч з університетом.

Щодо пільг, то першочерговий пріоритет мають абітурієнти, які вкажуть у заяві, що після завершення навчання зобов’язуються три роки відпрацювати на селі.

Проректор ДНМУ, доктор медичних наук, професор Олександр Удод зазначив, що керівництво університету робить усе можливе для його розбудови. Проректор університету детальніше зупинився на роботі стоматологічного факультету, де передбачено 260 місця для вступу на перший та другий курс. Але МОЗ не визначає конкретну кількість державних місць. Але можливість вступити на бюджет все ж лишається.

Асистент кафедри анатомії Тамілла Асрієва розповіла про те, яких фахівців готують на медичному факультеті. На медичному факультеті випускники отримують спеціалізацію «Медицина», і кваліфікацію «Лікар». Навчання триває протягом шести років і після отримання диплому студент вступає на інтернатуру. Перші три роки студенти проходять фундаментальні дисципліни – гістологія, анатомія, патанатомія, додаткові предмети – іноземні мови, філософія та інші. Після трьох років навчання студентки складають державний екзамен – «Крок 1». Після успішного складання студенти приступають до вивчення клінічних дисциплін, спрямованих на спеціалізацію: хірургія, акушерство, терапія, кардіологія та ін. Після шостого курсу складається «Крок 2». Після проходження інтернатури складаєьтся «Крок 3» та присвоюється сертифікат на право займатися лікарською діяльністю.

Щоразу під час Дня відкритих дверей проводиться анкетування. Його результати озвучила керівник підготовчого центру Ірина Озерна. Мотиви, які спонукають до вступу саме на другий медичний факультет ДНМУ – це можливість отримати якісну освіту, матеріальне забезпечення під час роботи за професією, близькість до місця проживання, можливість навчатися саме у державному ВНЗ та продовження сімейної династії. І цього року не було жодної відповіді про те, що на вступі до медичного вишу наполягли батьки. 60 відсотків опитаних назвали медичний університет реалізацією мрії дитинства.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10 

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…