Студенти ДНМУ долучилися до святкування Дня Європи

  18 травня студенти міжнародного медичного факультету ДНМУ у Кропивницькому спільно з викладачами вже традиційно долучилися до святкування Дня Європи та участі у "Єврофесті".

  В обласному ЦДЮТ вони представили культуру своїх країн, а потім взяли участь у заходах на площі Героїв Майдану у Кропивницькому.

  З Днем Європи учасників "Єврофесту" привітали голова ОДА Сергій Кузьменко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко та заступник Міністра культури України Юрій Рибачук.

  Потім учасники з прапорами своїх країн та в національному одязі пройшли центром Кропивницького.

Вшанували подвиг українських визволителів студенти ДНМУ у Кропивницькому

9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, студенти Донецького національного медичного університету спільно з викладачами Ярослава Тур та Роксолана Стецюк долучилися до урочистих заходів на меморіальному комплексі "Фортечні Вали".
Викладач історії України Тетяна Печериця розповіла про окупацію тодішнього Кіровограда та шлях до його визволення, а також тисячі жертв, до яких призвели звірства нацистів у місті.
Студенти поклали квіти до Вічного вогню та хвилиною мовчання вшанували Героїв-визволителів та тих, хто невинно загинув від рук ворога. Відвідали юнаки та дівчата і меморіальну стелу на честь Героїв АТО.
Окрім вітчизняних студентів пам'ять загиблих у Другій світовій війні, вшанував студент міжнародного медичного факультету Акіра Ватанабе з японського міста Фукуока.

 

Ukrainian English French German Italian Russian Spanish

Протипожежні тренування у Кропивницькому

25 вересня у головному корпусі ДНМУ у Кропивницькому відбулися тренування щодо дій у разі надзвичайних ситуацій. Тренування організували спільно з обласним управлінням ДСНС.

Його мета - відпрацювання взаємодії усіх ланок органів управління та аварійних формувань об’єктів під час виникнення надзвичайної ситуації на об’єкті з масовим перебуванням людей.

Зокрема, комісія з питань надзвичайних ситуацій ДНМУ, відповідальні особи з питань цивільного захисту та усі працівники закладу і студенти відпрацьовували заходи по запобіганню та реагуванню на пожежу у навчальному корпусі університету.

Під час навчань усі залучені ланки відпрацювали порядок взаємодії та реагування на надзвичайну ситуацію. Зокрема, в університеті прозвучав сигнал тривоги, під час якого викладачі, студенти та персонал евакуювались з приміщення.

Відповідно до тактичного задуму, внаслідок короткого замикання сталося займання у лекційному залі на третьому поверсі з подальшим прогоранням даху. Умовна пожежа швидко розповсюджується по оздобленню та меблях лекційного залу. Утворюється сильне задимлення, є загроза розповсюдження пожежі на сусідні приміщення.

Першими готується увійти в приміщення група розвідки. Вони найбільш захищені, тому що стан будівлі всередині нікому невідомий. Основне завдання розвідки - доповісти командиру чи безпечно працювати загону евакуації, а також про кількість потерпілих та тяжкість травм, яка оцінюється в кольорах - Зелений, Жовтий, Червоний. Далі група евакуації транспортує травмованих у відповідні зони надання допомоги.

Командир, отримавши інформацію про те, що на першому поверсі працювати безпечно та є троє потерпілих, відправляє групу евакуації. Їх задача – якомога швидше транспортувати потерпілих з місця надзвичайної ситуації.

Під час роботи в таких умовах особливо важлива комунікація всіх підрозділів, яка здійснюється за допомогою радіозв'язку. Група евакуації працювала в умовах максимально наближених до реальних. Першу постраждалу з підозрою на травму хребта евакуюють на спеціальному спінальному щиті. У другої дівчини підозра на черепно-мозкову травму, її переносять двоє рятівників на руках. Ще в однієї дівчини відкритий перелом плечової кістки, кровотеча.

Після того, як група розвідки доповіла, чи безпечно працювати на другому поверсі, група евакуації направилася туди. В цей час вже надається допомога потерпілим. Люди працюють у жовтій та червоній зоні.

Тим часом, група розвідки знаходить потерпілу з травматичною ампутацією ноги. Для зупинки кровотечі їй накладають турнікет. Транспортується вона на напівм’яйких ношах. Група евакуації забирає постраждалу з опіками обличчя та рук другого ступеню. Окрім цього, рятують дівчину з сторонніми тілами в плечі та хлопця, у якого виявлений пневмоторакс.

Група розвідки доповіла про задимлення третього поверху та те, що працювати далі небезпечно. Командир євакуює всіх учасників загону.

По даних розвідки на третьому поверсі залишилось двоє потерпілих. Їх евакуюють працівники ДСНС за допомогою автодрабини.

Усім врятованим продовжуть надавати допомогу на свіжому повітрі, розподіливши їх відповідно до ступенів ураження.

По завершенню навчань начальник управління ДСНС відзначив високий рівень готовності та координацій дій загону швидкого реагування, а декан другого медичного факультету ДНМУ Петро Сидоренко зазначив, що такі навчання проводитимуться і надалі.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…