Студенти ДНМУ долучилися до святкування Дня Європи

  18 травня студенти міжнародного медичного факультету ДНМУ у Кропивницькому спільно з викладачами вже традиційно долучилися до святкування Дня Європи та участі у "Єврофесті".

  В обласному ЦДЮТ вони представили культуру своїх країн, а потім взяли участь у заходах на площі Героїв Майдану у Кропивницькому.

  З Днем Європи учасників "Єврофесту" привітали голова ОДА Сергій Кузьменко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко та заступник Міністра культури України Юрій Рибачук.

  Потім учасники з прапорами своїх країн та в національному одязі пройшли центром Кропивницького.

Вшанували подвиг українських визволителів студенти ДНМУ у Кропивницькому

9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, студенти Донецького національного медичного університету спільно з викладачами Ярослава Тур та Роксолана Стецюк долучилися до урочистих заходів на меморіальному комплексі "Фортечні Вали".
Викладач історії України Тетяна Печериця розповіла про окупацію тодішнього Кіровограда та шлях до його визволення, а також тисячі жертв, до яких призвели звірства нацистів у місті.
Студенти поклали квіти до Вічного вогню та хвилиною мовчання вшанували Героїв-визволителів та тих, хто невинно загинув від рук ворога. Відвідали юнаки та дівчата і меморіальну стелу на честь Героїв АТО.
Окрім вітчизняних студентів пам'ять загиблих у Другій світовій війні, вшанував студент міжнародного медичного факультету Акіра Ватанабе з японського міста Фукуока.

 

Ukrainian English French German Italian Russian Spanish

14 листопада — день народження Фредеріка Бантинга, канадського фізіолога, який відкрив (спільно з Ч. Бестом та Дж. Маклеодом) гормон інсулін. За це у 1923 р. він отримав Нобелівську премію з фізіології та медицини. Як раз у цей день — 14 листопада, у світі відзначається День боротьби з цукровим діабетом.

У зв’язку із цією подією на знак визнан­ня заслуг одного з винахідників інсуліну Департамент охорони здоров’я Донецької обл­держадміністрації, Донецький національний медичний університет (ДНМУ), кафедра фармації та фармакології, кафедра внутрішніх хвороб, Донецька обласна фармацевтична асоціація, за підтримки фірми «Діавін» (Південна Корея) та ТОВ ЗТФ «Арніка» 15 листопада 2018 р. організували для мешканців м. Краматорськ практичний семінар «Школа життя з цукровим діабетом» за участю студентів-медиків.

Захід проведений з метою підвищення поінформованості населення про цукровий діабет та шляхи запобігання розвитку цього захворювання. Фахівці охорони здоров’я Донеччини мали на меті підвищити обізнаність населення міста щодо захворювання та його ускладнень, адже цукровий діабет належить до трійки провідних причин розвитку інвалідності та смерті серед українців.

За даними ВОЗ, цукровий діабет суттєво впливає на показник смертності внаслідок того, що це захворювання помітно скорочує тривалість життя. Актуальність проблеми зумовлена масштабністю розповсюдження цук­рового діабету та швидким зростанням захворюваності.

Учасники практичного семінару сконцентрували зусилля на акції одного дня. У цей день фахівці безкоштовно здійснювали експрес-аналізи для визначення рівня глюкози у крові, спеціалісти надавали консультації з питань профілактики та лікування ускладнень цукрового діабету, нормалізації маси тіла, розповідали, як уникнути цукрового діабету та, переглянувши спосіб життя, поліпшити прогноз відносно перебігу захворювання.

Фахівці наголошують, що, знаючи про власну спадковість щодо цукрового діа­бету, пацієнти можуть уникнути розвитку захворювання, якщо дотримуватимуться здорового способу життя та раціонального харчування. Слід кинути шкідливі звички — не курити, не вживати алкоголь, нормалізувати й підтримувати свою масу тіла в ме­жах норми, контролювати артеріальний тиск, своєчасно лікувати супутні захворювання.

Цукровий діабет — це не вирок, а прос­то інший спосіб життя, коли важливо дотримуватися дієти, отримувати призначене лікарем лікування, контролювати рівень вуглеводів, слідкувати за масою тіла та артеріальним тиском, а також добре володіти навичками роботи з приладами для вимірювання глюкози. Ці навички опановували пацієнти, які побували на практичному семінарі, де студенти-медики проводили безкоштовне обстеження населення з метою виявлення підвищеного рівня глюкози. Усе необхідне обладнання та матеріали надала фірма «Діавін».

Крім того, під час заходу мешканців м. Краматорськ поінформували щодо спільної акції мережі аптек «Арніка» та фірми «Діа­він», яка розповсюджується на прилади для контролю рівня глюкози. Після проведення експрес-аналізу кожна людина мала змогу випити чашку кави чи чаю, скуштувати дієтичне печиво або перекусити бутербродами (безкоштовно).

Лекцію на тему «Як жити з цукровим діабетом» прочитала лікар вищої категорії, доктор медичних наук, професор Тетяна Михайличенко. Вона окреслила усі боки несолодкого життя з цукровим діабетом, розповіла про успіхи діабетології, які дозволяють оптимістично дивитися на вирішення проблем, спричинених цією патологією.

Віктор Хоменко, доктор фармацевтичних наук, завідувач кафедри фармації та фармакології ДНМУ, професор, керівник практичного семінару, виступив з доповіддю «Інсулін, ціна, фармакоекономіка».

Лекцію відвідали мешканці міста, студенти медичного та фармацевтичного факультетів ДНМУ, досвідчені медики, які оглядали пацієнтів, а потім надавали фахові поради, що робити та до кого звертатися при появі симптомів цукрового діабету.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…