Студенти ДНМУ долучилися до святкування Дня Європи

  18 травня студенти міжнародного медичного факультету ДНМУ у Кропивницькому спільно з викладачами вже традиційно долучилися до святкування Дня Європи та участі у "Єврофесті".

  В обласному ЦДЮТ вони представили культуру своїх країн, а потім взяли участь у заходах на площі Героїв Майдану у Кропивницькому.

  З Днем Європи учасників "Єврофесту" привітали голова ОДА Сергій Кузьменко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко та заступник Міністра культури України Юрій Рибачук.

  Потім учасники з прапорами своїх країн та в національному одязі пройшли центром Кропивницького.

Вшанували подвиг українських визволителів студенти ДНМУ у Кропивницькому

9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, студенти Донецького національного медичного університету спільно з викладачами Ярослава Тур та Роксолана Стецюк долучилися до урочистих заходів на меморіальному комплексі "Фортечні Вали".
Викладач історії України Тетяна Печериця розповіла про окупацію тодішнього Кіровограда та шлях до його визволення, а також тисячі жертв, до яких призвели звірства нацистів у місті.
Студенти поклали квіти до Вічного вогню та хвилиною мовчання вшанували Героїв-визволителів та тих, хто невинно загинув від рук ворога. Відвідали юнаки та дівчата і меморіальну стелу на честь Героїв АТО.
Окрім вітчизняних студентів пам'ять загиблих у Другій світовій війні, вшанував студент міжнародного медичного факультету Акіра Ватанабе з японського міста Фукуока.

 

Ukrainian English French German Italian Russian Spanish

Керівництво ДНМУ провело прес-конференцію у Кропивницькому

У Кропивницькому перший проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Хрипаченко, помічник ректора Сергій Нестеров та декан другого медичного факультету ДНМУ Петро Сидоренко провели прес-конференцію за результатами внутрішнього аудиту в університеті та запевнили громадськість у тому, що університет і надалі працюватиме у звичайному режимі.

Керівництво ДНМУ провело прес-конференцію у Кропивницькому

Перший проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Хрипаченко наголосив, що переміщений навчальний заклад працює в особливих умовах. «Ми працюємо в умовах дуже обмежених ресурсів і ми географічно розділені. Таких ВНЗ в Україні всього два - це Донецький юридичний університет, який має базу бакалаврата на території Маріуполя, що готує бакалаврів в Нацполіції і друга частина цього університету знаходиться у Кривому Розі. ДНМУ розміщений на території, яку розділяє тисяча кілометрів - Маріуполь, Краматорськ, Кропивницький», - розповів проректор. Створення ВУЗа-переселенця почалося у 2014 році. Його становлення продовжується й зараз і навчальний заклад вимушений мати таку географічну відокремленість. Не вистачає кадрів, приміщень і таке інше. Проте і в таких умовах університет здійснює свої зобов'язання перед студентами - для них планується закупити фантомний клас на 12 осіб. Поступово вирішуються й інші питання.

Ігор Анатолійович розповів, що з квітня цього року змінилося керівництво університету і планова робота почалась з внутрішнього аудиту. Спочатку був проведений фінансовий аудит, а з травня почався плановий аудит всіх підрозділів університету і, власне, всіх видів діяльності. «Це була не забаганка керівництва, а планові заходи, які проводить МОЗ — внутрішній аудит системи Міністерства охорони здоров'я. Згідно з концепцією, яка була розроблена МОЗ вже 15 жовтня ми повинні були надати перший звіт. Оскільки, наш ВУЗ є переселенцем і є деякі проблеми щодо кадрового забезпечення цього аудиту, то ми не вклалися у ці строки. Але ми планово виконуємо цю роботу», - розповідає проректор.

Напередодні аудит пройшов у спокійних умовах у містах Маріуполі та місті Краматорську, а в місті Кропивницькому аудитори зіткнулися з певними проблемами, які свідчать, що їм активно перешкоджали у проведенні аудиту. «Це виявилося в тому, що нас зустріли не співробітники, які хочуть працювати, а телевізійні камери і репортери, які ставили питання щодо начебто протестів, які існують серед студентської молоді», - розповів перший проректор університету.

Зараз активна фаза аудиту завершується, ще залишається близько двох тижнів роботи для визначення остаточних рішень щодо результатів аудиту. «І на сьогодні ми можемо сказати, що у місті Кропивницькому серед наших працівників є недобросовісні, які у змові з фірмою-контрактером робили речі, які не можна сумістити з освітньою діяльністю. Факти виявлені, задокументовані і передані до правоохоронних органів. Зараз ще буде передана частина документів і висновки щодо правової оцінки подій, які відбулися як під час внутрішнього аудиту, так і за результатами його, будуть надані правоохоронними органами», - додав перший проректор університету.

Ігор Анатолійович від імені адміністрації університету подякував керівництву Кіровоградської ОДА, керівництву Національно ї поліції, керівництву СБУ, керівництву ДМС, які надавали допомогу у проведенні внутрішнього аудиту та сприяли у вирішенні важливих питань.

Помічник ректора Сергій Нестеров розповів, що після так званої конфліктної ситуації, яка склалася між студентами міжнародного медичного факультету і недобросовісними контрактерами, керівництво ДНМУ вирішує всі проблемні питання та працює у звичайному режимі. «Хочу зазначити, що питань, які у нас не вирішуються, немає. Всі скарги студентів почуті», - зазначив Сергій Нестеров. Помічник ректора також повідомив, що за результатами внутрішнього аудиту відсторонено трьох співробітників, які могли допускати фінансові зловживання. Щодо дій недобронадійних контрактерів, оцінку їхнім діям нададуть правоохоронні органи.

Сергій Нестеров додав, що до нього та у деканат звернулася досить велика кількість студентів з заявами та письмовими поясненнями. Про це підготувана заяву про скоєння кримінальних правопорушень. Заява буде зареєстрована, тому всі оцінки нададуть правоохоронні органи. «Я знаходжусь на місці постійно і ми готові надавати будь-які відповіді громадськості, студентам та ЗМІ. Навчальний процес, повторю, не страждає», - зазначив помічник ректора.

Учасники прес-конференції відповіли на запитання журналістів. Зокрема, спростували інформацію, яка з'явилася у ЗМІ Донеччини про ймовірне переведення міжнародного факультету до Краматорська. Ігор Хрипаченко розповів, що йшлося про міжнародний відділ, а не факультет. Міжнародний відділ дійсно був переведений до Краматорська та займається виготовленням зарошень. Проте міжнародний факультет та його студентів не переводили та не збираються переводити до Краматорська.

Стосовно порушень міграційного законодавства, що були виявлені, є план заходів щодо їх усунення. Університет вирішує проблеми таким чином, щоб студенти не постраждали. «Вони є потерпілою стороною і більшість з них шоковані, обурені станом оплати за навчання, але не освітнім процесом», - додав перший проректор ДНМУ.
Стосовно роботи бібліотеки, яка є у Кропивницькому, то проведено тендерні закупівлі підручників на 200 тисяч грн. Література буде розподілена між Кропивницьким, Краматорськом та Маріуполем. Варто зазначити, що університету необхідно мати усі книги в трьох екземплярах, у трьох містах.

В основному учбовому корпусі у Кропивницькому також на прохання студентів вивільнили приміщення, де розмістять бібліотеку. Навчанню студентів надумані проблеми перешкоджати не мають, додають представники керівництва. Декан другого медичного факультету Петро Сидоренко розповів, що при переміщенні університету з окупованої території, жодної книги з величезної бібліотеки ДНМУ забрати не вдалося.

У Кропивницькому університету за сприяння департаменту охорони здоров'я передані фонди обласної медичної бібліотеки. У педагогічному університеті раніше функціонував фармацевтичний факультет Харківської академії 3500 примірників з якого безкорисно передали у фонд університету. Це підручники з латинської мови, із медичної хімії, гістології.

З восьми лікувальними закладами підписано угоди про готовність відкривати клінічні бази. А 14 листопада листом Міністра охорони здоров'я Уляни Супрун підписано наказ, яким офіційно обласним та міським лікарням присвоєно статус клінічних баз. Це значить у лікарні з університетом встановлюються партнерські стосунки. Науково-педагогічні працівники можуть здійснювати консультування хворих і проводити перепідготовку. Університет зможе проводити на місцях навчальні семінари. Тому угоди та наказ МОЗ урівноважують ділові взаємовідносини на безоплатній основі.

Відкриття клінічних баз та закупівля медичної літератури свідчить про те, що університет у Кропивницькому працюватиме надалі та має у планах випуск молодих, висококваліфікованих лікарів для України та іноземних держав.

 

Переглянути трансляції прес-конференції можна за посиланнямhttps://www.facebook.com/kropmeduniver/videos/360963117989631/

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…