Студенти ДНМУ долучилися до святкування Дня Європи

  18 травня студенти міжнародного медичного факультету ДНМУ у Кропивницькому спільно з викладачами вже традиційно долучилися до святкування Дня Європи та участі у "Єврофесті".

  В обласному ЦДЮТ вони представили культуру своїх країн, а потім взяли участь у заходах на площі Героїв Майдану у Кропивницькому.

  З Днем Європи учасників "Єврофесту" привітали голова ОДА Сергій Кузьменко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко та заступник Міністра культури України Юрій Рибачук.

  Потім учасники з прапорами своїх країн та в національному одязі пройшли центром Кропивницького.

Вшанували подвиг українських визволителів студенти ДНМУ у Кропивницькому

9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, студенти Донецького національного медичного університету спільно з викладачами Ярослава Тур та Роксолана Стецюк долучилися до урочистих заходів на меморіальному комплексі "Фортечні Вали".
Викладач історії України Тетяна Печериця розповіла про окупацію тодішнього Кіровограда та шлях до його визволення, а також тисячі жертв, до яких призвели звірства нацистів у місті.
Студенти поклали квіти до Вічного вогню та хвилиною мовчання вшанували Героїв-визволителів та тих, хто невинно загинув від рук ворога. Відвідали юнаки та дівчата і меморіальну стелу на честь Героїв АТО.
Окрім вітчизняних студентів пам'ять загиблих у Другій світовій війні, вшанував студент міжнародного медичного факультету Акіра Ватанабе з японського міста Фукуока.

 

Ukrainian English French German Italian Russian Spanish

24 листопада - День пам'яті жертв Голодомору

Вбивство голодом/ Murder by famine

Про сталінський Геноцид українського народу дізналися студенти міжнародного медичного факультету ДНМУ, які навчаються у Кропивницькому.

Під час лекцій з історії України, які проводить викладач кафедри гуманітарних дисциплін №2 Анатолій Сустрєтов, вони відвідували Пам'ятний знак жертвам Голодомору 1932-33 рр. Студенти з інших груп також побували біля меморіального знаку вже восени.

Спеціально до роковин Голодомору на кафедрі організували фотовиставку про злочини більшовиків проти українців та вбивство голодом.

На фотосвітлинах наводяться копії документів та наказів тих страшних років, портрети катів, які віддавали ці накази та фото дітей, які пухли з голоду. І селян, які важко працюючи на землі, залишилися навіть без шматка хліба.

У багатьох країнах світу, окрім Росії, визнають штучний голод Геноцидом українського народу. Тому така просвітницька робота зі студентами з інших держав дозволяє донести правду про той терор у різні куточки світу та показати, до яких мільйонних жертв призводить агресія та людоненависницька політика диктаторів.

Тож під час заняття з історії України студенти запалили свічки пам'яті та хвилиною мовчання вшанували невинно загиблих та ненароджених внаслідок Голодомору українців.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…