Шевченківські дні у Кропивницькому

ДНМУ долучився до проведення Шевченківських днів

На другому медичному та міжнародному медичному факультетах Донецького національного медичного університету у Кропивницькому пройшли заходи до 205-ї річниці з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Так, 12 березня, кафедра мовних та гуманітарних дисциплін №2 організувала круглий стіл «Тарас Шевченко - феномен українського соціуму», у якому взяли участь викладачі кафедри та студенти першого курсу медичного факультету №2.

До учасників засідання звернулася завідувач кафедри, кандидат філологічних наук Роксолана Стецюк, яка зазначила, що Шевченка недарма називають Пророком нашого народу. У своїх віршах він застерігав, «Як Україну злії люди присплять, лукаві, і в огні, її, окраденую, збудять...», передбачаючи криваві події в Україні, зокрема і напад держави-агресора у 2014 році. Разом з тим, його слова «Борітеся -  поборете. Вам Бог помагає» під час Революції Гідності стали символом боротьби за майбутнє України.

З доповіддю на тему «Тарас Шевченко в контексті української мрії» виступив доцент кафедри, кандидат філософських наук Віталій Ігнатьєв, який зазначив, що до патріотизму Шевченка ще слід рости нам, сучасним українцям. Його відчуття держави, якої на той час не існувало, його мрія про неї набагато випереджала свій час.

Цікаві факти про перебування Шевченка на території сучасної Кіровоградщини розповів викладач кафедри Анатолій Сустрєтов. Наприклад, вперше у десять років Тарас їхав з Черкащини з чумаками шляхом Новомиргород-Грузьке-Володимирівка. Майбутній художник під час своєї подорожі навіть зробив невелику замальовку Кафедрального собору. Неподалік від нього проводився ярмарок, на який їхали чумаки.

Студентки першого курсу підготували доповіді про Шевченка-художника та та цікаві факти з життя геніального поета.

У бібліотеці цього дня пройшло заняття зі студентами міжнародного медичного факультету, під час якого вони дізналися про біографію Тараса Шевченка та значення його творчості для українців.

Продовжилися шевченківські заходи заняттям, яке організувала кафедра української та російської мови для студентів першого курсу ММФ. Викладач кафедри Мирослава Пишногуб розповіла студентам про талант Шевченка і масштаб його постаті для українського народу. Переглянули учасники заняття і репродукції його картин.

Студенти з Гани, Індії, Пакистану, Нігерії, Ямайки, Єгипту, Кенії, Ефіопії, Лівану читали «Заповіт» мовою суахілі, амхарською, урду, каннада, німецькою, французькою, арабською, англійською, українською, швецькою.

Переважна більшість студентів не лише підготувала виразне читання віршів, а й на знак поваги вбралася у свій національний одяг.