День відкритих дверей ДНМУ у Кропивницькому відвідали майбутні абітурієнти

На другому медичному факультеті Донецького національного медичного університету у Кропивницькому провели День відкритих дверей. Захід змогли відвідати учні старших класів разом з батьками та студенти медичних коледжів.
   На початку майбутні абітурієнти побували в анатомічному музеї, де побачили муляжі для вивчення анатомії та анатомічний стіл. Його презентував предмет анатомії старшокласникам завідувач кафедри анатомії людини ДНМУ, кандидат медичних наук Сергій Дубина. Він зазначив, що Донецький національний медичний університет — один з небагатьох серед медичних ВНЗ України має інтерактивний анатомічний стіл Sectra та продемонстрував роботу з ним. Анатомічний стіл значно підвищує якість медичного навчання з можливістю демонстрації реальних клінічних випадків. На ньому можна збільшувати зображення органів реальних пацієнтів у форматі 3D. Завідувач кафедри також відповів на запитання гостей щодо муляжів. Він зазначив, що їх та інтерактивної дошки цілком достатньо для вивчення анатомії, окрім того студенти впродовж навчання на молодших курсах відвідуватимуть відділення патанатомії обласної лікарні. Сергій Дубина також був серед перших викладачів, які переміщували університет на підконтрольну Україні територію. Він продемонстрував, що вдалося забрати з анатомічного музею тоді вже окупованого Донецька. Тож у вивченні анатомії в ДНМУ може завадити погана теоретична підготовка, а не нестача матеріальної бази, тому вже зараз необхідно поглиблено вивчати біологію та бути готовими до великих навантажень. По завершенню презентації хлопці та дівчата могли самостійно попрацювати з інтерактивним столом.
   Відвідувачі також побували у кабінеті гістології, куди цьогоріч придбали ще 20 мікроскопів. Вони дізналися про розділ науки, що вивчає будову тканин та змогли перевірити роботу мікроскопа в дії, демонструючи при цьому свої знання зі шкільних предметів.
   Кафедра медичної фізики №2 ознайомила гостей з оснащенням кабінету медичної інформатики, де студенти також складатимуть іспит КРОК-1. Тут же школярі детальніше дізналися про вивчення медичної фізики та проведення лабораторних робіт у лікарнях Кропивницького.
Про труднощі під час переміщення університету з окупованої території розповів декан другого медичного факультету №2 Петро Сидоренко. Втім, незважаючи на них, жителі Кропивницького та області можуть здобути вищу медичну освіту. За три роки роботи у Кропивницькому відкрито клінічні бази, бібліотеку. Близько 30% викладачів мають вчені ступені. Поступово з'являються і власні наукові кадри. Клінічні дисципліни у лікарнях викладають професори, які приїздять з Краматорська.
   Декан також наголосив, що слід бути готовими до напруженого графіка та навчання. Зараз тут навчаються більше 400 вітчизняних студентів та більше тисячі — іноземних. Так, у 2016 році на другий медичний факультет ДНМУ вступили 220 студентів, але показати гарні знання у процесі навчання змогли лише 160. Вони зараз навчаються на третьому курсі. Зараз, після підвищення прохідного балу з профільних предметів до 150, 40% вступників 2018 року отримують стипендію та демонструють гарні знання.
   У нинішню вступну кампанію на навчання можуть потрапити студенти, які набрали не менше 150 балів з двох профілюючих предметів на вибір (біологія або хімія та математика або фізика). Окрім цього, необхідно набрати не менше 120 балів з української мови.
   Про увагу до медичного університету з боку Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти розповів народний депутат Костянтин Яриніч. Він також зазначив, що ДНМУ заручився підтримкою обласної влади, оскільки у районах та обласному центрі вкрай необхідні медичні кадри.
Абітурієнти змоужть обирати навчання на двох спеціальностях - «Медицина» та «Стоматологія». Тож про галузі медицини розповіла асистент кафедри медичної хімії №2 Оксана Москаль, а про вивчення стоматлогії - викладач кафедри стоматології, лікар-стоматолог Валентина Глазунова.
Студенти ДНМУ приготували також концертні номери, аби переконати старшокласників, що в університеті буде час розвивати свої творчі здібності.