24 – 25 вересня 2019 р. відбулася ІІІ науково-практична конференція з міжнародною участю «Українська фармація – вчора, сьогодні, завтра» (реєстр Укрмедпатентінформ № 287)

Традиційно, організаторами конференції виступили  кафедра фармації та фармакології, кафедра загальної та біологічної хімії № 1 Донецького національного медичного університету та Національний фармацевтичний університет - кафедра організації та економіки фармації. Генеральним партнером  конференції виступили група компаній «Кусум», партнером - національна фармацевтична компанія  «Фітофарм».

У заході взяли участь організатори системи охорони здоров’я та фармації, практичні провізори, лікарі, науковці, співробітники фармацевтичних підприємств, фармацевтичних компаній та аптек, викладачі закладів вищої фармацевтичної та медичної освіти, у тому числі з  близького та далекого зарубіжжя. Проходив захід поряд з одним із природних чудес України – озером Синевир.

Хоменко В.Н., завідувач кафедри фармації та фармакології Донецького національного медичного університету, доктор фармацевтичних наук, професор, Заслужений працівник охорони здоров’я України,  привітав всіх учасників та колег по фаху з початком науково-практичної конференції, побажав плідної праці, результативності від участі у заході, обмінятися досвідом з колегами та найголовніше обговорити та знайти відповіді чи навіть план вирішення проблем, які наявні у фармацевтичній та медичні галузі, у тому числі і стосовно професійної освіти.

Свої привітання висловила Чернишова О.Є, доктор медичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи ДНМУ та відкрила першу сесію конференції із доповіддю на тему «Досягнення та перспективи розвитку Донецького національного медичного університету (ДНМУ).

У конференції взяло участь 55 учасників, серед яких вчені, представники практичної фармації, громадські діячі, зокрема міжнародний експерт фармацевтичного ринку Гжегож Орновскі (Польща), керівник ГС «Фармацевтична ліга України» М.Ф. Пасічник, директор ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» О.І. Гризодуб, директор компанії «Артеріум ЛТД» С.В. Сур, начальник відділу реєстрації лікарських засобів групи компаній «Кусум» Н.В. Долейко, віце-президент ГО «Харківська обласна асоціація фармацевтичних працівників» проф. А.С. Немченко, голова правління ГО «Донецька обласна фармацевтична асоціація» проф. В.М. Хоменко.

Наукова спільнота була представлена вченими таких закладів вищої освіти як Донецький національний медичний університет, Національний фармацевтичний університет, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Національний медичний університет ім.О.О. Богомольця, Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського, Одеський національний медичний університет, Івано-Франківський національний медичний університет, Ужгородський національний університет .

На конференції було заслухано 13 доповідей, зокрема 2 - у режимі он-лайн, проведений круглий стіл, на якому обговорено актуальні проблеми розвитку вітчизняної фармації, зокрема, зміни ліцензійних умов та порядку відпуску безрецептурних лікарських засобів.