Студенти ДНМУ об'єдналися навколо свята Вишиванки

16 травня, у День вишиванки, студенти ДНМУ у містах Краматорську, Кропивницькому та Маріуполі не просто змінили білі халати на вишиті сорочки, а долучилися до широкої культурно-просвітницької програми.

Як зазначають активісти студентського самоврядування у Кропивницькому, вже третій рік поспіль студенти та викладачі медичного факультету №2 яскраво та масштабно відзначають це свято: одягають вишиванки, проводять флешмоби, танці просто неба, конкурси, брейн-ринги та роблять спільне фото біля головного корпусу університету.
Більш того – навіть іноземні студенти, що навчаються на міжнародному медичному факультеті, почали долучатися до святкувань, одягаючи національний український одяг або просто вишиті речі, деякі навіть виявляють інтерес до державної мови, читаючи вірші українською.

У актовій залі захід до Дня вишиванки та присвятили творчості Тараса Шевченка. Його організувала заступник декана з виховної роботи Ярослава Тур спільно з завідувачем кафедри гуманітарних дисциплін №2 Роксоланою Стецюк.

Захід «Світова велич Шевченка» складався з двох частин. Перша - літературно-музична композиція «Весна і осінь Генія Землі» за участю художнього керівника будинку культури «Авіатор» Миколи Барабулі. Під акомпанемент фортепіано у виконанні студента міжнародного медичного факультету Джона Агесіна Микола Іванович читав вірші Великого Кобзаря.

Були й інші художні номери - «Ніч яка місячна» заспівав Джон Агесін. Першокурсниці вітчизняного медфакультету виконали танець на фольклорні мотиви. А запрошена студентка з Льотної академії подарувала музичний номер.

Друга частина - брейн-ринг, у якому взяли участь три збірні команди студентів першого курсу медичного факультету №2. Журі очолив декан факульету Петро Іванович Сидоренко, до складу увійшли - завідувач кафедри гуманітарних дисциплін №2 Роксолана Іванівна Стецюк, шановний гість Микола Іванович Барабуля, голова Студентського самоврядування ДНМУ Данило Гавілей.

У результаті напруженої боротьби за результатами шістьох конкурсів перемогла збірна команда студентів групи 1-3 м (капітан Інна Бреус).

До вже традиційних заходів, самоврядування додало цікавинку, організувавши у холі переїзну виставку ілюстрацій Олександра Грехова «Квантовий стрибок Шевченка».
А викладач кафедри української та російської мов Мирослава Пишногуб провела зі студентками міжнародного медичного факультету майстер-клас зі створення стилізованої гілочки калини до Дня вишиванки.

У Маріуполі було проведено урочистий парад до Дня вишиванки. Велика кількість студентів з різних вищів приєдналися до заходу. Звичайно, серед учасників був і медичний факультет № 3 ДНМУ. Місцем старту був перетин проспектів Металургів та Миру. Вбралася в український національний одяг і адміністрація та студенти ДНМУ у місті Краматорську.

Неповним був би захід без традиційного флеш-мобу. Тож у Кропивницькому студентки другого курсу продемонстрували танцювальну композицію, створивши гарний настрій всім учасникам свята вишиванки.

Тож свято вишиванки, незважаючи на відстані, об'єднало усіх студентів Донецького національного медичного університету.