22.02.2010
Інститут відкритого суспільства (Open Society Institute, OSI) оголошує конкурс на здобуття допоміжних грантів для тих, хто вступив на докторські програми з гуманітарних та соціальних наук в акредитованих університетах Європи, Північної Америки, Австралії та Азії. Інститут відкритого суспільства надає допоміжні гранти винятково для навчання на докторській програмі з гуманітарної або соціальної спеціальності і лише тим, хто вже зарахований на докторську програму акредитованого університету Європи, Північної Америки, Австралії або Азії. На гранти можуть подаватися в тому числі громадяни України. термін подання заявок для тих, хто вступив на докторську програму в університеті Північної Америки, Азії, Австралії, Близького Сходу, - 2 квітня 2010 року. Для тих, хто зарахований на докторську програму в університеті Європи, кінцевий термін подання заявок – 10 червня 2010 року.
03.03.2010
Від 4 до 17 липня 2010 року у Кракові відбудеться 9-а Вишеградська літня школа. Захід триватиме під егідою Вишеградської групи країн (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) і буде присвячений обговоренню сучасних політичних, соціальних та культурних тенденцій у ЄC, країнах Вишеградської групи та у найближчих сусідах ЄС (зокрема, Україні). Останній термін подання документів – 31 березня 2009 року.
10.03.2010
Польсько-Американський Фонд Свободи та Польсько-Американська Комісія Програми імені Фулбрайта оголошують конкурс на отримання стипендій імені Лейна Кіркланда на 2010 – 2011 навчальний рік. Брати участь у конкурсі можуть молоді лідери з вищою освітою (зокрема, з України), зацікавлені у розвиткові демократії, економіки та громадянського суспільства на своїй батьківщині. Програма пропонує двосеместрове навчання в одному із вищих навчальних закладів Польщі та дво- або чотиритижневі стажування в інституціях державного управління Польщі. Документи мають бути надіслані до 15 березня 2010 року. 
05.03.2010
Університети, що входять до складу консорціуму «Coimbra», пропонують короткотермінові дослідницькі стипендії для молодих науковців, у тому числі з України. Метою стипендіальної програми є проведення самостійного дослідження в університеті та встановлення академічних контактів. Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайнову аплікаційну форму до 15 березня 2010 року. Після визначення відповідності аплікантів критеріям конкурсу та розгляду аплікаційної форми відповідними університетами Консорціуму необхідно буде також надіслати пакет документів регулярною поштою.
05.03.2010
Нині триває конкурс на одержання 2 PhD-стипендій зі славістичних студій в Кембриджському університеті. Стипендії надаються в рамках трирічного проекту «Війна пам’яті: культурна динаміка в Польщі, Росії та Україні» (2010 – 2013), котрий здобув фінансову підтримку від Міжнародного консорціуму грантодавців HERA, Humanities in the European Research Area. Проект буде реалізовано під керівництвом професора Кембриджського університету Олександра Еткінда на базі університетів Кембриджа, Бергена (Норвегія), Гронінгена (Нідерланди), Гельсінкі (Фінляндія), Тарту (Естонія). Викладачі, дослідники та аспіранти цих університетів будуть досліджувати літературу, кінематограф, ЗМІ, політичні промови, історичні праці трьох народів та специфіку відображення одних і тих самих історичних подій 20 століття у цих джерелах. Кінцевий термін отримання документів – 15 березня 2010 року. Початок роботи – 1 жовтня 2010 року.
02.03.2010
Дослідницький центр «Політична економія реформ» («Political Economy of Reforms») при Мангаймському університеті (Мангайм, Німеччина) пропонує 16 докторських та 5 постдокторських стипендій. Вимогою до аплікантів є наявність магістерського або докторського ступеня в галузі економіки, політичних наук, політичної економії, соціальних наук або статистики (також можливими є аплікації від тих, хто незабаром має отримати ступінь магістра або доктора). Обсяг стипендії – 1500 євро для докторантів та 3000 євро для дослідників постдокторського статусу. Конкурс триває до заміщення усіх пропонованих посад. Початок аплікаційного процесу – лютий 2010 року.
02.03.2010
Американська рада з міжнародної освіти (American Councils for International Education) та Національна рада євразійських та східноєвропейських студій (National Council for Eurasian and East European Research, NCEEER) спільно з корпорацією Карнегі (Нью-Йорк, США) пропонують індивідуальні дослідницькі стипендії в університетах Сполучених Штатів Америки на 2010 – 2011 навчальний рік. Брати участь у конкурсі на стипендію можуть викладачі університетів, дослідники, аспіранти, докторанти та науковці в галузі гуманітарних та соціальних наук в тому числі з України. Вимогами до учасників є наявність публікацій (для аспірантів – рукописних текстів) за темою дослідження, а також володіння англійською мовою. Документи мають бути отримані до 30 квітня 2010 року. Відібраних кандидатів буде запрошено на інтерв’ю у червні 2010 року.
-----------------------

Новини
09.03.2010
17 лютого 2010 року Кабінет Міністрів України затвердив Положення про дослідницький університет. Це положення закріплює статус дослідницьких університетів за тими навчальними закладами, котрі раніше отримали цей статус, а також зобов’язує університети потвердити наданий їм статус впродовж п’яти років від дня ухвалення Положення.
02.03.2010
Упродовж останньої установчої зустрічі Європейської асоціації університетів, що відбулася наприкінці січня 2010 в Брюсселі, ще два українські виші приєдналися до Європейської асоціації університетів. Ними стали Луцький національний технічний університет та Київський національний педагогічний університет імені М. Драгоманова. Раніше, у жовтні 2009 року, до ЄАУ приєдналися також Вінницький національний технічний університет та Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля.
25.02.2010
Для участі України в Сьомій рамковій програмі ЄС подано 69 науково-технічних пропозицій за участю 102 українських учасників - переважно дослідницькі центри, вищі навчальні заклади, підприємства. Про це повідомила директор національного інформаційного центру зі співробітництва України і ЄС у сфері науки і технологій Олена Коваль на конференції "Науково-технічне співробітництво між ЄС та Україною", передає кореспондент РБК-Україна.
-----------------------

Аналітика та інтерв'ю
19.02.2010
«Відтепер молодим британцям, котрі бажають отримати диплом українського вищого навчального закладу, зовсім не обов’язково їхати в Україну. Вже в травні одразу у двох містах Великої Британії – Оксфорді й Манчестері – відкриються філіали Київського національного університету імені Тараса Шевченка», - повідомляли напередодні нового 2010 року журналісти одного з популярних видань. А ще вони згадали про відкриття філіалу Національного технічного університету («Київський політехнічний інститут») у Гамбурзі та факультету Львівської академії мистецтв у Сорбонні. Вигадка? Мрія. Але яка!
20.02.2010
Дмітрій Теперік, голова правління Академії молодих вчених Естонії (ЕНТА), має ступінь магістра точних наук зі спеціальності біомедицина, університетів Тарту (Естонія) та Вільнюса (Литва). Провчився три роки в докторантурі з фізіології людини при Тартуському університеті. Його колега Григорій Сенків, член правління Академії молодих вчених Естонії, ступінь магістра з бізнес-адміністрування Європейського університету (Таллінн). Про мету та досягнення Академії молодих вчених Естонії вони розповідають в ексклюзивному інтервю «Європейському освітньому порталу».
27.02.2010
Юрій Луковенко, спеціально для Європейського освітнього порталу

Численні реформи української шкільної освіти – введення 12-ти бальної системи оцінювання, перехід до 12-ти річної шкільної програми, пропозиції повернутися до десятирічки, введення зовнішнього незалежного тестування хвилюють суспільство. Юрій Луковенко – аналітик, дослідник, консультант з управління освітніми та суспільними процесами – пропонує альтернативний погляд на сучасні дебати про середню школу. Учасник багатьох міжнародних освітніх проектів, Юрій Луковенко є автором ідеї створення народної освіти та народної школи в місті Миколаєві.
18.02.2010
Тетяна Дзядевич – магістр культурології НаУКМА (1999), кандидат філологічних наук (2004), доктор філософії у галузі слов’янського літературознавства (Університет імені Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Польща, 2005). Нині є викладачем курсів з історії та теорії літератури в Національному Університеті «Києво-Могилянська академія». Пані Тетяна розповіла Європейському освітньому порталу про свої докторські студії в Польщі – спочатку в Католицькому університеті, а згодом в Університеті імені Марії Склодовської-Кюрі в Любліні.
-----------------------

Анонси 
25.02.2010
Unistudy збирає друзів і вирушає в тур містами України з семінарами про навчання за кордоном. Зустрічайте нас у своєму місті з оберемком інформації про міжнародні освітні програми! З 15 по 28 березня 2010 року Ви маєте змогу відвідати наші семінари і дізнатися основну інформацію про навчання за кордоном – про міжнародні стипендійні програми. Cемінари відкриті для всіх охочих, вхід безкоштовний, однак необхідна попередня реєстрація на сайті www.unistudy.org.ua.
27.02.2010
Міністерство освіти та науки України, Сумська обласна державна адміністрація та Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти проводять 26-29 квітня 2010 р. у місті Суми Третю Міжнародну наукову конференцію для студентів, аспірантів, науковців "Інноваційний розвиток суспільства за умов крос-культурних взаємодій". Охочі витупити мають надіслати тези до 5 квітня 2010 року.
-----------------------
Дедлайни
9 травня 2010 року - кінцевий термін подання документів для отримання стипендій в галузі охорони здоров’я в університеті Людвіга-Максиміліана в Мюнхені
-------------------
Європейський освітній портал - це інформаційно-аналітичний веб-ресурс, присвячений інтеграції України до європейського освітнього простору.
Веб-сайт містить практичну інформацію для студентів, що бажають навчатися в Європі; науковців, що прагнуть стажуватися в країнах ЄС; керівників освітніх інституцій, що поступово долучаються до Болонської системи чи прагнуть отримати фінансову підтримку своїх освітніх ініціатив; урядовців та громадських активістів, дотичних до питань освітньої сфери.
Проект здійснює Центр міжкультурної комунікації Києво-Могилянської академії та громадська організація "Молодіжний гуманітарний центр" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", Національного університету "Києво-Могилянська академія"та Представництва Європейської Комісії в Україні
Нагадуємо також, що Києво-Могилянська академія надає широку інформацію про можливості навчання та стажування закордоном у рамках проекту Інформаційно-консультативного центру «Міжнародна Освіта-Академія»».
Якщо Ви не бажаєте отримувати цю інформацію, надішліть порожній лист із темою unsubscribe на адресу Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.