Контроль за бюджетом вищого навчального закладу повинен залишатися за державою – аргументація комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
Гроші, які вуз заробляє, він заробляє як державна структура.
Ректорами деяких ВНЗ України, подавалася ідея передачі контролю над бюджетами вищих навчальних закладів безпосередньо ним же. «Пульс Києва» поцікавився як розцінюють подібну ініціативу в Комітеті з питань науки і освіти.
«Немає логіки у такому підході. Гроші на бюджет вищого навчального закладу виділяються з державного бюджету. Відповідно до цього, контроль над цими грошима має здійснювати держава через відповідні державні контролюючі органи. Більше того, ті гроші, які ВНЗ заробляє, він заробляє як державна структура. У цій ситуації, з метою стимулювання є логічним, що ВНЗ має мати більше свободи при витрачанні цих коштів. Але свобода повинна стосуватися напрямків витрачання. А контроль повинен залишатися за державою», - вважає народний депутат України, член Комітету з питань науки і освіти, радник Міністра освіти і науки, молоді та спорту, Сергій Баранов-Мохорт.
«Держава, знаючи, що кошти, надані вищому навчальному закладу, витрачаються ефективно, має підстави для збільшення державного фінансування», - зазначив нардеп.
До речі, як повідомив С.М. Баранов-Мохорт, «питома вага» державного фінансування вищої освіти є одним з критеріїв при визначенні рейтингів країн з найкращим вищою освітою. (По одному з таких рейтингів України увійшла в ТОП-25 кращих країн з вищою освітою).
«До речі, в одному з тогорічних інтерв'ю, я наводив аналіз результатів перевірок з боку фінансової інспекції і податкової служби вищих навчальних закладів Україні, що в результаті виявили одну просту закономірність: «Чим більша сума порушень у ВНЗ, тим більше ректору цього вищого навчального закладу хочеться свободи (автономії, демократії тощо)», - резюмував парламентарій.
Пульс Києва http://society.puls.kiev.ua/education/108558.html