Якщо вам неймовірно пощастило, і в свій час ви стали власником зовсім маленької квартири – то є привід радіти хоча б тому, що, по-перше, у вас є власне житло (а таке щастя доступне не кожному), а по-друге, що у вас є не просто можливість, а життєва потреба проявити себе у якості дизайнера інтер`єру. Задача, що стоїть перед вами, колосально важлива – ваше житло має бути не менш функціональним за будь-чиє, але помістити велику кількість меблів, техніки та розумних рішень вам доведеться на території, яка почасти в рази менша за ту, якою звикли послуговуватись дизайнери. Що взяти до уваги, а від яких міфів відмовитись під час планування такого простору?

Меблі-трансформери

Так, страшні барвисті дивани дивовижних форм родом із ранніх 2000 рр. також можна назвати трансформерами. В принципі, до цього класу ми можемо віднести будь-які різновиди меблів, які мають властивість змінювати форму і таким чином суттєво економити ваш життєвий простір.

Кухонний куток

Якщо кухня у вашому приміщенні дуже маленька, придивіться до такого цікавого способу зекономити її площу, як кухонні кутки з дерева. Вони допомагають не тільки створити зручний та ергономічний простір для прийняття їжі, але і новий смисловий акцент у вашій кухні - це буде виглядати майже як маленька їдальня. А кутову поличку над сидінням можна використовувати для того, щоб встановити там телевізор або ж якусь вишукану композицію.

Кухня-студія

Доволі старий, але і до сьогодні популярний спосіб планування кухонного простору, призначений для того, щоб розширити простір в кухнях площею до 8 квадратних метрів і тих приміщеннях, де можна сумістити зону приготування їжі та її прийняття із жилою кімнатою, коли вона, наприклад, використовується як вітальня із великим диваном, який може трансформуватись у ліжко за потреби.

Кутовий диван-гірка

Якщо ви хочете, щоб ваша едина кімната справляла враження великої вітальні та мала якийсь цікавий акцент, який би міг приголомшити ваших гостей - то великий кутовий диван, із журнальним столиком та поличками в комплекті може стати для вас дуже вдалим рішенням. Щоправда, треба обирати модель із дуже якісним, можливо, навіть ортопедичним спальним місцем, якщо ви хочете ще й використовувати його для сну, і якісним механізмом трансформацї, який витримає дворазові складання та розкладання на добу.

Стіл та стільці

Великий круглий чи овальний стіл можна використати в якості обідньої групи, яка за потреби може трансформуватись у робочий стіл для дорослих та в навчальний – для учнів та студентів. Головне – купити стільці та стіл гарної якості, щоб від сидіння за ними, навіть від тривалого, не починала боліти спина чи голова і не виникало проблем із поставою. Стільці можна обрати із м`якою основою.

Більше вільного простору

Фахівці зі східних філософій рекомендують дуже уважно підходити до того, щоб не “захламляти” вільні поверхні в домі. Якщо у вас багато полиць - хай частина із них буде вільною, не кладіть на них нічого. Це не тільки візуально розширить простір, але і створить враження охайності дизайну та його екологічності.