4-5 грудня  2012 року у м. Москва відбувся II Національний конгрес «КАРДІОНЕВРОЛОГІЯ». Конференція присвячена питанням проблем дорослої та дитячої кардіоневрології. У конгресі прийняли участь 9 країн, більш 120 міст.

На конгресі були представлені  питання епідеміології чинників ризику хвороб системи кровообігу, профілактики серцево-судинних захворювань,  кардіологічні аспекти гострої і хронічної цереброваскулярної патології, артеріальної гіпертонії та інсульту, раціональної фармакотерапії в кардіоневрологиі, реабілітації в дитячої кардіоневрології. неврологічні аспекти серцево-судинної хірургії, діагностики та лікуванні кардіогенних пароксизмальних станів, кардіологічні аспекти несудинних захворювань нервової  системи. Також представлені нові результати діагностики, лікування та профілактики серцево-судинних захворювань, цікаві аспекти етіопатогенезу порушень ритму серця та провідності, синкопальних станів, артеріальної гіпертензії, метаболічного синдрому, інсультів у дітей. 
Так, у доповіді Немкова А.Г. (Тюмень) автори поділилися досвідом диференційної діагностики гострого порушення мозкового кровообігу та травми головного мозку за допомогою комп'ютерної програми (автоматизованої інформаційної експертної системи). 
Для мене особисто це було цікаво тому, що результати моєї наукової роботи по прогнозуванню ускладнень екстрасистолії у дітей оброблялися за допомогою нейромережевого моделювання, а по-друге під моїм наглядом знаходиться хлопчик 12 років, у якого в 9 років був інсульт, але він отримував терапію з приводу травми. Відсутність патогенетичної терапії привела до тяжкої інвалідізації дитини. Як кардіолог, я лікувала дитину з приводу пароксизмальної шлуночкової тахікардії (на сьогодні порушень ритму серця у дитини немає). Якщо б на ранніх етапах захворювання був поставлений правильний діагноз, прогноз перебігу захворювання, можливо, був би кращий. 
Цікава доповідь була про вибір методу лікування при патологічній звивистості внутрішніх сонних артерій: консервативних чи хірургічних. Ця тема дуже цікава для нас, тому що вивчення цієї проблему, її зв'язок з вегето-судинною дистонією, синкопальними станами у дітей є одними з пріоритетних питань, над якими працюють  співробітники нашої кафедри. Так, Четверик Н.О. зайняла перше місце з доповіддю про підвищення ефективності лікувально- реабілітаційних заходів у дітей з вазовагальними сінкопе. Наш досвід зацікавив як російських колег, так представників інших країн настільки, що вони вирішили, що надана  інформація заслуговує такої високої оцінки. 

Асистент кафедри педіатрії ФІПО, Конопко Наталя Миколаївна