Ви, напевно, неодноразово помічали, як змінилося котеджне стоительство в Україні за якихось 3-5 років. Іншими стали і конструкції будинків, і будівельні матеріали. Вона має вигляд плоских листів (гонту) з 3-4 «пелюстками» (плитками), покритих різними геометричними малюнками. Довжина такого листа - близько метра, ширина - 30-40 см, товщина - 3-5 мм. При цьому, як не дивно, бітумна черепиця - досить легкий матеріал - вага 1 м2 покриття складає всього 7-17 кг, що дозволяє застосовувати балкові перекриття будівельної конструкції з меншим перетином, ніж при інших видах покрівельних покриттів.

З чого складається бітумна черепиця

Цей вид черепиці складається з полімеризованого бітуму, нанесеного з двох сторін на міцну армуючої основу з склополотна, і верхнього шару - гидрофобной сланцевої посипки, що несе одночасно декоративну і захисну (від УФ-променів) функції. Спеціальна технологія забарвлення і нанесення посипання забезпечує стійкість і довговічність декору покрівлі. Нижня поверхня гонту має самоклеючий шар, що дозволяє досягти абсолютної герметичності стиків при монтажі.

Монтаж бітумної черепиці
Безумовно, бітумна черепиця - матеріал сучасний і за багатьма показниками вигідний, однак перш ніж ви зважитеся покривати їм дах свого будинку, слід звернути увагу на всі плюси і мінуси даного матеріалу.

Плюси бітумної черепиці:
Простота монтажу.
Бітумна черепиця легко гнеться і ріжеться.
Відходи при монтажі на найскладнішій покрівлі складають близько 5% (в інших видах матеріалів - до 50%).
Гнучкість, завдяки якій такий матеріал може використовуватися на дахах з криволінійною поверхнею.
Невелика вага, в результаті чого не надається значного тиску на елементи конструкції покрівлі.
Здатність утримувати температурні коливання і вітрові навантаження.
Вогнестійкість і пожежна безпека (матеріал не підтримує горіння).
Покриття водонепроникно, стійке до ультрафіолетового випромінювання, гниття і корозії.
Довговічність (термін служби складає 10-15 років, а то і більше), можливо  купити металочерепицю (термін служби 20-40 років, а то і більше)при відсутності необхідності в якому-небудь спеціальному догляді.
Чи не відбувається сход з даху підталого снігу (завдяки низькій теплопровідності і шорсткою поверхні бітумної черепиці).

Мінуси бітумної черепиці:
Необхідність спорудження суцільний обрешітки, що призводить до подорожчання і збільшення загальної ваги конструкції (в той же час суцільна обрешетка являє собою додаткову звуко- і теплоізоляцію).
При влаштуванні покрівлі з бітумної черепиці потрібно мати на увазі, що цей матеріал практично не пропускає вологу і водяну пару. Тому необхідно дуже строго виконувати вимоги по влаштуванню гідро- і пароізоляції, а також вентиляції підпокрівельного простору.
Припустимо, що гідності бітумної черепиці переконали вас в тому, що цей матеріал - саме те, що потрібно вам і вашій даху. Тепер - саме час визначитися зі стилем і кольором черепиці і, що важливо, виробником.


Стилі бітумної черепиці
Існує чотири основні стилі бітумної черепиці: традиційний, мистецький, архітектурний і «королівський». Кожен з них має кілька видів. Колірна гамма цього матеріалу налічує близько 50 відтінків і більше 200 комбінацій кольорів.
Останнім часом для українського споживача традиційний стиль бітумної черепиці асоціюється як з прямокутної (як у всьому світі), так і з шестигранною формою листів. Моделі художнього стилю відрізняються оригінальністю.