Студенти ДНМУ долучилися до святкування Дня Європи

  18 травня студенти міжнародного медичного факультету ДНМУ у Кропивницькому спільно з викладачами вже традиційно долучилися до святкування Дня Європи та участі у "Єврофесті".

  В обласному ЦДЮТ вони представили культуру своїх країн, а потім взяли участь у заходах на площі Героїв Майдану у Кропивницькому.

  З Днем Європи учасників "Єврофесту" привітали голова ОДА Сергій Кузьменко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко та заступник Міністра культури України Юрій Рибачук.

  Потім учасники з прапорами своїх країн та в національному одязі пройшли центром Кропивницького.

Вшанували подвиг українських визволителів студенти ДНМУ у Кропивницькому

9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, студенти Донецького національного медичного університету спільно з викладачами Ярослава Тур та Роксолана Стецюк долучилися до урочистих заходів на меморіальному комплексі "Фортечні Вали".
Викладач історії України Тетяна Печериця розповіла про окупацію тодішнього Кіровограда та шлях до його визволення, а також тисячі жертв, до яких призвели звірства нацистів у місті.
Студенти поклали квіти до Вічного вогню та хвилиною мовчання вшанували Героїв-визволителів та тих, хто невинно загинув від рук ворога. Відвідали юнаки та дівчата і меморіальну стелу на честь Героїв АТО.
Окрім вітчизняних студентів пам'ять загиблих у Другій світовій війні, вшанував студент міжнародного медичного факультету Акіра Ватанабе з японського міста Фукуока.

 

Ukrainian English French German Italian Russian Spanish

Додаток № 1

до документації конкурсних торгів

Форма „Пропозиція конкурсних торгів" подається у вигляді, наведеному нижче.

Учасник не повинен відступати від даної форми.

ФОРМА «ПРОПОЗИЦІЯ КОНКУРСНИХ ТОРГІВ»

(форма, яка подається учасником на фірмовому бланку при наявності)

Ми, ____________________________________________________________________,

(повна назва учасника)

надаємо свою пропозицію конкурсних торгів щодо участі у відкритих торгах на закупівлю товару Донецьким національним медичним університетом імені М. Горького (надалі – Замовник) . Предмет закупівлі: Код ДК 016:2010 – 32.99.5 – Вироби інші, н. в. і. у. (код ДК 016:2010 – 32.99.53-00.00 - Прилади, апарати та моделі, призначені для демонстраційних цілей ( 42 найменування, 48 од.)), згідно з технічними та іншими вимогами замовника торгів викладеними у документації конкурсних торгів.

Уважно вивчивши документацію конкурсних торгів на виконання зазначеного вище, ми, уповноважені на підписання Договору, маємо можливість та погоджуємося виконати вимоги Замовника та Договору на умовах, зазначених у комерційній частині цієї пропозиції.

1 . Повне найменування учасника __________________________________________________

2. Адреса (юридична та фактична) __________________________________________________

3. Телефон/ факс_________________________________________________________________

4. Керівник учасника (прізвище, ім’я, по батькові)____________________________________

5. Код ЄДРПОУ__________________________________________________________________

6. Форма власності та юридичний статус підприємства (організації), дата утворення, місце реєстрації_______________________________________________________________________

7. Пропозиція:

Ціна пропозиції конкурсних торгів з ПДВ (або без ПДВ враховуючи статус платника податків учасника), грн.:

_______________________________________________________________________________

(цифрами та словами)

Вартість кожної одиниці товару:

п/п

Найменування Товару

Одиниця виміру

Кіль

кість

Ціна за одиницю без ПДВ, (грн.)

ПДВ,

(грн.)

Загальна вартість без ПДВ, (грн.)

Загальна вартість із ПДВ,

(грн.)

Всього

8. Уповноважена особа учасника на підписання документів за результатами процедури закупівлі ____________________________________________________________________________________.

(посада, ПІБ уповноваженої особи учасника)

Що стосується акцепту нашої пропозиції конкурсних торгів, то Ваша документація конкурсних торгів разом з нашою пропозицією (за умови її відповідності всім вимогам) має силу попереднього договору між нами. Якщо наша пропозиція буде акцептована, ми візьмемо на себе зобов'язання виконати всі умови, передбачені договором.

Ми підтверджуємо, що вся інформація, надана нами у складі нашої пропозиції конкурсних торгів, є достовірною.

Ми погоджуємося дотримуватися умов цієї пропозиції протягом 90 днів з моменту закінчення строку подання пропозицій конкурсних торгів установленого Вами. Наша пропозиція буде обов'язковою для нас і може бути акцептована Вами у будь-який час до закінчення зазначеного строку.

Ми погоджуємося з умовами, що Ви можете відхилити нашу чи всі пропозиції конкурсних торгів згідно з умовами документації конкурсних торгів, та розуміємо, що Ви не обмежені у прийнятті будь-якої іншої пропозиції з більш вигідними для Вас умовами.

Якщо наша пропозиція буде акцептована, ми зобов'язуємося підписати договір із замовником, не раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі уповноваженого органу повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів та не пізніше ніж через 30 днів з дня акцепту пропозиції відповідно до вимог документації конкурсних торгів та акцептованої пропозиції.

Керівник підприємства –

учасник процедури закупівлі ______________________ _____________________

М.П.* (підпис) (ініціали, прізвище)

 

 

Додаток № 2

до документації конкурсних торгів

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕОБХІДНІ ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ

ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

 

Загальні вимоги:

1. Гарантійний лист щодо надання Висновку державної санітарно-емідеміологічної експертизи при постачанні предмета закупівлі.

2 .Надати підтвердження відповідності з обов’язковим зазначенням запропонованих параметрів приладів медико-технічним вимогам документації конкурсних торгів у вигляді паспорту або інструкції користувача або інше українською або російською мовою.

3. Надати оригінал гарантійного листа виробника (представництва, філії виробника – якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України) або представника, дилера, дистриб’ютора уповноваженого на це виробником, яким підтверджується можливість поставки товару, який є предметом закупівлі цих торгів та пропонується учасником, у кількості, зі строками придатності та в терміни, визначені документацією конкурсних торгів та пропозицією учасника торгів. Гарантійний лист повинен включати номер оголошення оприлюдненого на веб-порталі Уповноваженого органу, а також назву предмету закупівлі та назву замовника згідно оголошення.

4. Прилади повинні мати сервісну підтримку в Україні.

5. Гарантійний період – не менше 12 місяців.

Медико-технічні вимоги до Прилади, апарати та моделі, призначені для демонстраційних цілей ( 42 найменування, 48 од.)

Найменування/Технічні вимоги

Наявність функції або величина параметру

Відповідність (так/ні) з зазначенням параметрів та посиланням на сторінку відповідного документу

1

Комплект анатомічних таблиць – 1 од.

Комплект повинен містити не менше 17 ламінованих таблиць розміром не менше ніж 50х65 см, а саме таблиць, які зображають м’язову систему людини, череп, хребет, кисть та зап’ястя, око у кількості не менше 2 шт, хвороби ока, вухо, гортань у кількості не менше 2 од., серце, зуби, печінку, шлунок, лімфатичну систему, травну та дихальну системи.

Наявність

2

Комплект анатомічних плакатів – 1 од.

Комплект повинен містити не менше 5 плакатів, роздрукованих на міцному водостійкому папері, розміром не менше ніж 84х200 см, а саме плакатів, які зображають м’язову систему людини спереду та ззаду, нервову систему спереду та ззаду та серцево-судинну систему.

Наявність

3

Комплект анатомічних плакатів окремих структур людського організму – 1 од.

Комплект повинен містити не менше 13 плакатів, роздрукованих на міцному водостійкому папері, розміром не менше ніж 84х118 см, а саме плакатів, які зображають ембріологічну тематику, схему кровообігу людини, будову кісткової тканини, центральну нервову систему людини, лімфатичну систему, внутрішні органи, торс, нирки, органів дихання, вухо, чоловічий та жіночий тази з сечостатевими системами.

Наявність

4

Комплект моделей органів травної системи – 1 од.

Комплект повинен складатися з не менше ніж 7 елементів.

Наявність

Перший елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у натуральну величину, демонструвати підшлункову залозу, жовчний міхур та селезінку з патологіями;

Наявність

повинен демонструвати наступні патології:

-​ сечовий міхур з каменями;

-​ розрив селезінки;

-​ рак дванадцятипалої кишки;

Наявність

повинен встановлюватись на підставку та комплектуватись інформативною карткою з позначеннями та пристосуванням для встановлення такої картки на підставку.

Наявність

Другий елемент:

Наявність

повинен мати вигляд графічного рельєфу та бути у натуральний розмір;

Наявність

повинен включати носову і ротову порожнину, глотку, стравохід, шлунково-кишковий тракт, печінку з жовчним міхуром, підшлункову залозу і селезінку;

Наявність

повинен включати відкриті дванадцятипалу кишку, сліпу кишку та пряму кишку;

Наявність

повинен розкладатись на три частини.

Наявність

Третій елемент:

Наявність

повинен демонструвати товсту кишку, висхідну та нисхідну ободову кишку, пряму кишку з поширеними захворюваннями, а також повинна зображати на півмісяцеві складки ободової кишки, гаустру ободової кишки, сальникову стрічку, зовнішній сфінктер заднього проходу та ін.;

Наявність

повинен демонструвати наступні доброякісні та злоякісні патології:

-​ дивертикули;

-​ поліпи;

-​ геморой;

-​ свищі;

-​ тріщини;

-​ хронічні запальні захворювання;

-​ різні стадії раку кишечника;

Наявність

повинен встановлюватись на підставку.

Наявність

Четвертий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді жовчної системи та частин оточуючих її органів у половину натуральної величини;

Наявність

повинен демонструвати холецистит, зміни м’язової тканини, викликані хронічним запаленням та основні місця виявлення жовчного каменю, включаючи область жовчного протоку, область спірального клапана, дно жовчного міхура та папілярний отвір тонкої кишки;

Наявність

повинна бути встановлена на підставку.

Наявність

П’ятий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у натуральну величину та встановлюватись на спеціальну підставку;

Наявність

повинен демонструвати анатомічну структуру прямої кишки (сфінктер, слизова оболонка та сплетіння вен);

Наявність

повинен демонструвати наступні патології:

-​ внутрішній геморой на 1 та 2 стадії;

-​ зовнішній геморой;

-​ геморой на 3 та 4 стадіях повинно виконуватись у вигляді рельєфної моделі

Наявність

Шостий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді людського шлунку та складатися не менше ніж з 3 частин;

Наявність

повинен демонструвати шлунок, стравохід, індивідуальні шари стінки шлунку, нижню частину стравоходу, нерви, судини, включаючи ліву та праву шлункові артерії, дванадцятипалу кишку та підшлункову залозу, протоку підшлункової залози;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Сьомий елемент:

Наявність

повинен відображати внутрішню будову печінки людини, включаючи протоки печінки, жовчний міхур, підшлункову залозу, дванадцятипалу кишку, судини, позапечінкові протоки з жовчним міхуром, основними протоками підшлункової залози, та мати рельєфну структуру;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

5

Комплект моделей органів відчуття людини – 1 од.

Комплект повинен складатися з не менше ніж 6 елементів.

Наявність

Перший елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді органу зору людини з повікою та частиною очниці, збільшеного не менше ніж у 5 разів, та розкладатись не менше ніж на 8 частин;

Наявність

повинен демонструвати повіко, сльозові залози, елементи навколо очного яблука та розкладатись на такі частини: верхня половина склери з рогівкою та очними м’язами, дві половини ока з райдужною оболонкою ока і сітківкою, кришталик та скловидне тіло;

Наявність

повинен мати цифрові позначення основних структур;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Другий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді органу зору людини в очниці, мати розмір, більший за натуральний не менше ніж у 3 рази, та складатись не менше ніж з 10 частин;

Наявність

повинен демонструвати верхній прямий м’яз, очне яблуко, латеральний прямий м’яз, м’яз, що піднімає верхню повіку, нижній косий м’яз, зоровий нерв, медіальний прямий м’яз, нижній прямий м’яз;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Третій елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді органу зору людини, збільшеного не менше ніж у 5 разів, та розкладатись не менше ніж на 6 частин;

Наявність

повинен розкладатись на такі частини: верхня половина склери з рогівкою та очним м’язом, дві половини ока з райдужною оболонкою ока і сітківкою, кришталик та скловидне тіло;

Наявність

повинен мати цифрові позначення основних структур;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Четвертий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді двох половинок носа від основи черепа до піднебіння та бути більшим від натурального розміру не менше ніж у 4 рази;

Наявність

повинен демонструвати внутрішні структури поперечного розрізу половини носа, включаючи носову перегородку з однієї сторони, всі структури внутрішньої порожнини носа з іншої сторони, а також додаткові пазухи носа і відкриття Євстаф’євої труби;

Наявність

повинен мати цифрові позначення основних елементів та їх розшифрування;

Наявність

повинен комплектуватись підставкою з можливістю обертання, на яку встановлюється дана модель.

Наявність

П’ятий елемент:

Наявність

має бути виготовлений у вигляді органу слуху людини, збільшеного у 3 рази;

Наявність

повинен демонструвати будову зовнішнього, середнього та внутрішнього вуха;

Наявність

повинен складатись з не менше ніж 4 частин та мати такі знімні частини: барабанна перетинка з молоточком, коваделком та стремінцем, лабіринт з не менше ніж 2 частин з равликом та слуховим/вестибулярним нервом;

Наявність

повинен мати цифрове позначення основних видимих структур та їх розшифрування;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку;

Наявність

Шостий елемент:

Наявність

повинен демонструвати взаємодію барабанної перетинки, кісточок, внутрішнього вуха з равликом та базилярної слухової мембрани;

Наявність

повинен дозволяти вивчення функцій вуха під різними кутами одночасно;

Наявність

повинен дозволяти вивчення однієї моделі одночасно кількома студентами;

Наявність

повинен комплектуватись кольоровою схемою для пояснення.

Наявність

6

Комплект моделей органів дихальної та серцево-судинної систем людини – 1 од.

Комплект повинен складатися з не менше ніж 9 елементів.

Наявність

Перший елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді гортані людини, збільшеної не менше ніж у 2 рази, та складатись з не менше ніж 7 частин;

Наявність

повинен демонструвати такі анатомічні структури: гортань, під’язикову кістку, дихальне горло, зв’язки, м’язи, судини, нерви, щитоподібну залозу;

Наявність

повинен мати не менше 50 роз’яснень анатомічних структур гортані;

повинен бути встановлений на підставку;

Наявність

Другий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений в вигляді прозорих легень з бронхами, трахеєю, гортанню, надгортанником та під’язиковою кісткою у натуральну величину та бути максимально наближеною до структур реальної людини;

Наявність

повинен надавати можливість знімати легені та від’єднувати від трахеального хряща трахею, яка повинна розділятись на не менше ніж 2 частини;

Наявність

повинен надавати можливість легко розрізняти сегментарні бронхи;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Третій елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді гортані людини, збільшеної не менше ніж у 2,5 рази, та демонструвати надгортанник, під’язикову кістку, перснеподібний хрящ, черпалоподібний хрящ, голосові зв’язки, щитоподібний хрящ, щитоподібну залозу та паращитоподібні залози;

Наявність

повинен дозволяти демонструвати генерацію голосу за допомогою розширення та звуження голосової щілини та блокування нижніх дихальних шляхів при ковтанні;

Наявність

повинен мати цифрові позначення основних структур;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Четвертий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді гортані людини, збільшеної не менше ніж у 3 рази, та демонструвати надгортанник, черпалоподібний хрящ та голосові зв’язки;

Наявність

повинен дозволяти рухати надгортанник, черпалоподібний хрящ та голосові зв’язки;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

П’ятий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді зовнішньої легеневої долі, збільшеної у не менше ніж 100 разів;

Наявність

повинен демонструвати наступні структури: термінальні відгалуження бронхіального дерева з біфуркаціями, легеневі альвеоли та навколишні кровоносні судини з капілярною сіткою;

Наявність

повинен демонструвати розріз долі легені з однієї сторони та зріз з’єднувальної тканини, розташованими між прилягаючими долями легень, з іншої;

Наявність

повинен демонструвати окремо хоча б одну відкриту альвеолу, збільшену не менше ніж в 1000 разів;

Наявність

повинен схематично зображати будову повітряних шляхів;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Шостий елемент:

Наявність

повинен мати вигляд легень з гортанню у натуральну величину

Наявність

повинен складатись з не менше ніж 7 окремих частин, включаючи частини легень, серця з передсердями, шлуночками і клапанами та гортані;

Наявність

повинен бути встановлений на платформу.

Наявність

Сьомий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді серця людини та складатись з не менше ніж 2 частин;

Наявність

повинен демонструвати основні структури серця людини, включаючи передсердя, шлуночки, клапани, легеневі вени, дугу аорти, передню міжшлуночкову вену, праву та ліву плечеголовні вени, коронарний синус та інше;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Восьмий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді серця люди, збільшеного не менше ніж у 2 рази та складатись з не менше ніж 5 частин;

Наявність

повинен мати знімні передню стінку, стінки передсердя, верхню секцію стравоходу з верхніми бронхами та висхідною аортою;

Наявність

повинен демонструвати основні структури серця людини, включаючи передсердя, шлуночки, клапани, легеневі вени, дугу аорти, вінцеву борозну та інше;

Наявність

повинен мати цифрові позначення основних структур;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Дев’ятий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді спрощеної моделі серця людини та малого кола кровообігу;

Наявність

повинен надавати можливість працювати з рідиною та імітувати рух крові по малому колу кровообігу;

Наявність

повинен бути простим у використанні;

Наявність

повинен мати чіткі позначення камер серця, головної артерії, вен і легень;

Наявність

повинен встановлюватись на підставку та комплектуватись ручним насосом для закачування рідини і засобом для створення штучної крові.

Наявність

7

Комплект моделей нервової системи людини – 1 од.

Комплект повинен складатись з не менше ніж 3 елементів:

Наявність

Перший елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді розділеної посередині моделі головного мозку людини та складатись з не менше ніж 8 частин;

Наявність

повинен розбиратись на фронтальні і тім’яні долі великого мозку, скроневі та потиличні долі великого мозку, половини стовбура мозку та мозочка;

Наявність

повинен мати цифрове позначення основних структур головного мозку, включаючи гіпокамп та хоріоїдне сплетіння;

Наявність

повинен бути встановлений на знімну підставку.

Наявність

Другий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді головного мозку людини, збільшеному не менше ніж у 2,5 рази та складатись не менше ніж з 14 частин;

Наявність

повинен демонструвати усі структури, включаючи лицевий, блоковий, під’язиковий, блукаючий, додатковий нерви, пучки Галля і Бурдаха, та шлуночки головного мозку людини на серединному, фронтальному та горизонтальному перетинах;

Наявність

повинен бути встановлений на знімну підставку.

Наявність

Третій елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді частини спинного мозку, збільшеного у не менше ніж 5 разів;

Наявність

повинен демонструвати центральний канал, сіру та білу речовину;

Наявність

повинен демонструвати поперечні перетини спинного мозку у шийному, грудному, поперековому та крижовому відділах хребта;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку;

Наявність

повинен входити у комплект у кількості не менше 2 од.

Наявність

8

Комплект моделей для вивчення анатомії зубів – 2 од.

Комплект повинен складатись з не менше ніж 4 елементів;

Наявність

Перший елемент:

Наявність

повинен бути виконаний у натуральний розмір, демонструвати анатомічну структуру черепа та розкладатись не менше ніж на 3 частини;

Наявність

повинен мати від’єднувану нижню щелепу з відкритою структурою коренів зубів з судинами та нервами;

Наявність

повинен мати цифрові позначення краніальних кісток, кісткових компонентів, фіссури зубів і каналів та виділення кольором краніальних швів, менінгеальних судин та синусів твердої мозкової оболонки;

Наявність

повинен мати не менше 90 розшифрувань анатомічних структур.

Наявність

Другий елемент:

Наявність

повинен бути виконаний у натуральний розмір, демонструвати анатомічну структуру черепа та розкладатись не менше ніж на 3 частини;

Наявність

повинен мати від’єднувану нижню щелепу;

Наявність

повинен дозволяти вивчення внутрішніх структур черепа, які видно тільки на рентгенівських знімках;

Наявність

Третій елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді половини нижньої щелепи, збільшеної не менше ніж у 2,5 рази, та розкладатись на не менше ніж 19 частин;

Наявність

повинен дозволяти виймати всі зуби та передню кісткову стінку, включаючи краєві ясна;

Наявність

повинен комплектуватись поздовжнім зрізом здорового різця;

Наявність

повинен демонструвати нерви, кровоносні судини, під’язикову та піднижньощелепну залози, а також хвороби зубів, включаючи карієс апроксимальної поверхні центрального та латерального різців, карієс шийки зуба, фісурний карієс, глибокий карієс, глибокий ускладнений карієс, поліп пульпи.

Наявність

Четвертий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді не менше ніж 4 половинок верхньої та нижньої щелеп людини на різних етапах розвитку з реальних зразків та мати максимально наближений вигляд до справжніх зразків;

Наявність

повинен демонструвати розвиток зубів не менше ніж 4 вікових груп від немовляти до молодої повнолітньої людини;

Наявність

повинен комплектуватись підставкою, на яку встановлюються усі зразки.

Наявність

9

Комплект моделей сечостатевої системи чоловіка – 1 од.

Комплект повинен складатись з не менше ніж 3 елементів:

Наявність

Перший елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді поздовжніх перетинів трьох окремих структурних елементів нирки людини, встановлених на підставку, а саме: поздовжній перетин правої нирки, збільшений не менше ніж у 3рази, поздовжній перетин нефрона з кровоносними судинами, збільшений не менше ніж у 120 разів та поздовжній перетин мальпійгієвого тільця, збільшеного не менше ніж у 700 разів.

Наявність

повинен мати алфавітно-цифрові позначення основних структур та їх розшифрування.

Наявність

Другий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді нирки людини та складатись з не менше ніж 2 частин;

Наявність

повинен демонструвати внутрішні структури нирки, включаючи корковий мозковий шар і судини, малу та велику ниркову чашки, ниркову піраміду, фіброзну капсулу нирки, а також надниркову залозу та сечовід;

Наявність

повинен мати цифрові позначення основних структурних елементів;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Третій елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді частини тазу чоловіка та складатись з не менше ніж 2 частин;

Наявність

повинен відображати статеві органи та сечовий міхур чоловіка у розрізі у нормальному положенні тазу людини;

Наявність

повинен забезпечувати можливість відокремлювати пряму кишку, статевий орган та сечовий міхур як окрему деталь;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку та надавати можливість закріплення на стіні.

Наявність

10

Комплект моделей для загального вивчення будови тіла людини – 1од.

Комплект повинен складатись з не менше ніж 5 елементів.

Наявність

Перший елемент:

Наявність

має бути виконаний у вигляді кістяка людини, зріст якої становить приблизно 1,7 м, з максимальною точністю відтворення;

Наявність

повинен мати знімні кінцівки та череп, який повинен бути виконаний у натуральний розмір, демонструвати анатомічну структуру черепа та розкладатись не менше ніж на 3 частини, включаючи нижню щелепу;

Наявність

повинен мати рухомі суглоби (плечовий, ліктьовий, стегновий, колінний);

Наявність

має кріпитись на роликовий штатив та легко зніматись з нього.

Наявність

Другий елемент:

Наявність

має бути виконаний у вигляді кістяка людини, зріст якої становить не менше 1,7 м, з реалістичною точністю відтворення;

Наявність

повинен мати знімні нижні кінцівки та череп, який повинен бути виконаний у натуральний розмір, демонструвати анатомічну структуру черепа та розкладатись не менше ніж на 2 частини;

Наявність

повинен мати рухомі суглоби (плечовий, ліктьовий, стегновий, колінний);

Наявність

повинен демонструвати місця прикріплення м’язів на одній стороні і черепі та гнучкі зв’язки в суглобах на іншій стороні, а також спинні нерви та випадіння диска між 4-им та 5-им хребцями;

Наявність

має кріпитись на роликовий штатив та легко зніматись з нього.

Наявність

Третій елемент:

Наявність

повинен мати вигляд фігури людини з м’язами і мати зменшений приблизно у 2 рази розмір порівняно з середньостатичним;

Наявність

повинен розбиратись не менше ніж на 27 частин, включаючи тіло, склепіння черепа, головний мозок, грудну та черевну стінки, праву та ліву руку, ногу, легені, серце, печінку, шлунок та кишечник

Наявність

повинен дозволяти розбирати одну з нижніх кінцівок щонайменше на 9 частин;

Наявність

повинен дозволяти розбирати одну з верхніх кінцівок щонайменше на 5 частин;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Четвертий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді торсу середньостатичної дорослої людини, висотою не менше ніж 85 см та без статевих ознак;

Наявність

повинен демонструвати будову хребетного стовпа і оточуючих його структур та розкладатись не менше ніж на 20 частин, включаючи торс, голову, очі, головний мозок, легені з грудиною та ребрами (не менше 2 частин), серце (не менше 2 частин), шлунок (не менше 2 частин), печінку, селезінку, нирки, кишечник (не менше 4 частин), сечовий міхур, хребець з спинним мозком.

Наявність

повинен кріпитись до пластикової основи.

Наявність

повинен входити у комплект у кількості не менше 2 штук.

Наявність

П’ятий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді не менше ніж 5 шарів з зображеннями, накладеними одне на одне та демонструвати анатомічні утворення з розшифруванням позначень;

Наявність

повинен демонструвати кісткову та нервову системи у натуральну величину, а також пошарово синуси, носову перегородку, язик, трахею, серце з камерами і судинами, підшлункову залозу, селезінку, товстий кишечник, стравохід, плевру, аорту, нижню порожнисту вену, міжреберні судини і нерви, око, язик, зуби, серце і великі судини, легені, шлунок, печінку та кишечник, симпатичний стовбур, нирки і надниркові залози,м’язи голови, шиї, грудної клітки та живота, мозок, щитоподібну та слинні залози, мозок, стравохід, хребетний стовбур, реберна частина грудної клітки, м’язи нижніх та верхніх кінцівок, тазові органи і м’язи;

Наявність

повинен мати можливість встановлюватись та металевий стенд.

Наявність

11

Комплект тривимірних моделей тканин органів людини – 1 шт.

Комплект повинен складатись з не менше ніж 8 елементів.

Наявність

Перший елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді збільшеного, детального тривимірного зображення структури внутрішнього вуха;

Наявність

повинен демонструвати детально змодельовані окремі кліткові компоненти та мембрани Кортієвого органа і слухової зони, а саме бацилярну, покровну (текторіальну) мембрани, клітини Гензена, Клаудіуса, Бетхера та ін.

Наявність

повинен демонструвати розташування равлика з можливістю ознайомлення з будовою завитків та іннервацією;

Наявність

повинен бути встановленим на підставку.

Наявність

Другий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді частини пластинчастої кістки та демонструвати типову будову трубчастої кістки, збільшеної щонайменше у 78 разів;

Наявність

повинен демонструвати різні площини різних рівнів кісток у поперечному та поздовжньому розрізах та у двовимірному перетині через внутрішню структуру кісткового мозку;

Наявність

повинен надавати можливість легко розпізнавати основні елементи пластинчастої кістки та демонструвати взаємозв’язки окремих компонентів, а саме губчастої та компактної речовини, кістки, ендосту, коркової речовини, остеоцитів, фолькманівських та гаверсових каналів;

Наявність

повинен бути встановленим на підставку.

Наявність

Третій елемент:

Наявність

повинен демонструвати зріз волокна скелетного м’яза та його нейром’язову кінцеву пластину зі збільшенням щонайменше у 9000 разів;

Наявність

повинен демонструвати основні структурні елементи м’язового волокна поперечно-смугастого м’яза, а саме міофібрили, мітохондрії, клітину Шванна, ядро, синаптичну щілину з базальною пластинкою, нервові волокна і т.д.;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Четвертий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді не менше ніж 2 частин мікроскопічного зрізу сітківки ока з судинною оболонкою та склерою;

Наявність

повинен демонструвати цілу структуру сітківки з судинним шаром та частиною склери, яку можна спостерігати в мікроскоп, та збільшений перетин мікроскопічної структури фоторецепторів та шару клітин;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку;

Наявність

повинен входити у комплект у кількості не менше 2 шт.

Наявність

П’ятий елемент:

Наявність

повинен демонструвати м’язову артерію середньої величини з не менше ніж 2 венами з зони передпліччя та м’язом і жировою тканиною, які до них прилягають і бути збільшеною не менше ніж у 13 разів;

Наявність

повинен відображати взаємозв’язок між артерією та венами і демонструвати основні функціональні властивості венозних клапанів, включаючи функцію клапана і м’язовий насос;

Наявність

повинен мати поперечні і поздовжні перетини отворів артерії та однієї з вен та демонструвати рельєф вен, венозні «плоскі» клапани, отвір вени, яка підживлює, та різні шари стенової структури

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Шостий елемент:

Наявність

повинен демонструвати схематичне зображення функціонально-структурних одиниць печінки людини у щонайменше 2 різних збільшеннях;

Наявність

повинен демонструвати декілька доль печінки з важливими морфологічними та функціональними ділянками на різних рівнях, а саме центральна вена, портальний канал з міждолевою артерією і веною, міждолева жовчна протока та печінковий ацинус;

Наявність

повинен демонструвати збільшену долю печінки у розрізі;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Сьомий елемент:

Наявність

повинен демонструвати рельєфну структуру щонайменше 4-х основних секцій травної системи, а саме стравоходу, шлунка, тонкої кишки, товстої кишки;

Наявність

повинен демонструвати гістологічний перетин секцій у збільшеному вигляді та внутрішню структуру їх тонких тканин;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

Восьмий елемент:

Наявність

повинен демонструвати не менше 6 збільшених зон морфологічних та функціональних частин нирки, а саме поздовжній перетин нирки, перетин коркової речовини і мозкового шару нирки, клиноподібний перетин ниркової долі зі схематичним зображенням трьох нефронів з петлею Генле різної довжини і кровопостачання, нерон з короткою петлею Генле та схематичне зображення кровопостачання, відкрите тільце нирки з нефроном та перетини проксимального, аттенуйованого та дистального сегментів ниркового канальця, відкрите тільце нирки;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку.

Наявність

12

Комплект моделей клітин – 1 од.

Наявність

Комплект повинен складатись з не менше ніж 3 елементів.

Наявність

Перший елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді збільшеної клітини тварини з м’якого міцного матеріалу та складатися з не менше ніж 2 частин;

Наявність

повинен демонструвати основні органели тваринної клітини, включаючи цитоплазму, клітинну мембрану, апарат Гольджі, мітохондрії, рибосоми та ін.

Наявність

повинен містити позначення та розшифрування основних структурних елементів на одній половині та надавати можливість проводити опитування учнів за допомогою іншої.

Наявність

Другий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді рельєфних моделей стадій мітозу типової материнської клітини у кількості не менше 9 шт., збільшених щонайменше в 9500 разів;

Наявність

повинен демонструвати такі стадії ділення клітини: інтерфаза, профаза, рання прометафаза, пізня прометафаза, метафаза, рання анафаза, пізня анафаза, телофаза та цитокінез;

Наявність

повинен бути встановлений на платформу з можливістю кріплення на стіну.

Наявність

Третій елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді рельєфних моделей стадій мейозу клітини ссавця у кількості не менше 10 штук, збільшених щонайменше в 9500 разів;

Наявність

повинен демонструвати такі стадії ділення клітини: інтерфаза, профаза І (лептотена), профаза І (зиготена і пахітена), профаза І (диплотена), профаза І (діакінез), метафаза І, анафаза І, телофаза І, цитокінез І, інтеркінез, профаза ІІ, метафаза ІІ, анафаза ІІ, телофаза ІІ та цитокінез ІІ;

Наявність

повинен бути встановлений на платформу з можливістю кріплення на стіну.

Наявність

13

Комплект моделей жіночих статевих органів та вагітності – 1 шт.

Комплект повинен складатись з не менше ніж 6 елементів.

Наявність

Перший елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді частини тазу жінки та складатись з не менше ніж 2 частин;

Наявність

повинен відображати статеві органи та сечовий міхур жінки у розрізі у нормальному положенні тазу людини;

Наявність

повинен забезпечувати можливість відокремлювати пряму кишку, статеві органи та сечовий міхур як окрему деталь;

Наявність

повинен бути встановлений на підставку та надавати можливість закріплення на стіні.

Наявність

Другий елемент:

Наявність

має бути виготовлений у вигляді скелету таза жінки та включати тазову кістку, крижову кістку, куприкову кістку, не менше 2 поперекових хребців та рухомий симфіз;

Наявність

повинен входити у комплект у кількості не менше 3 од.

Наявність

Третій елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді жіночого тазу з тазовим дном з матеріалу, наближеного до реального, та максимально детально відтворювати структури тазу і тазового дна жінки, включаючи статеві органи та пов’язані м’язи;

Наявність

повинен дозволяти відокремлювати тазове дно та його окремі елементи від тазової частини;

Наявність

Четвертий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді жіночого тазу вагітної жінки з серединним перетином та складатися з не менше ніж 3 частин;

Наявність

повинен демонструвати положення дитини перед народженням, а також такі внутрішні структури як матка, плацента, пуповина, піхва, статеві губи, сечовий міхур, пряма кишка, нирка, черевна аорта, нижня порожниста вена та ін.

Наявність

повинен окремо демонструвати матку та ембріон на 3-му місяці вагітності;

Наявність

повинен мати цифрові позначення окремих структур та їх розшифрування;

Наявність

повинен кріпитись на платформу.

Наявність

П’ятий елемент:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді збільшеної матки з фаллопієвою трубкою та яєчником;

Наявність

повинен схематично демонструвати дозрівання яйцеклітини, процес овуляції та запліднення, розвиток заплідненої яйцеклітини до моменту прикріплення до стінки матки та утворення ембріону;

Наявність

повинен демонструвати кожен з вищеназваних процесів у збільшеному вигляді на основі;

Наявність

повинен встановлюватись на підставку.

Наявність

Шостий елемент:

Наявність

повинен являти собою модель правосторонньої подвійної спіралі ДНК людини і складатися щонайменше з 22 пар основ;

Наявність

повинен використовуватись для спарювання комплементарних основ та збирання молекули ДНК;

Наявність

повинен витримувати пропорції між розмірами компонентів та правила зв’язків;

Наявність

повинен комплектуватись компонентом тимін, не менше ніж 11 компонентами аденіну, не менше ніж 11 компонентами гуаніну, не менше ніж 11 компонентами цитозину, не менше ніж 11 компонентами дезоксирибози, не менше ніж 44 компонентами фосфатів та підставкою;

Наявність

повинен входити у комплект у кількості не менше 5 од.

Наявність

14

Комплекс тренажерів для відпрацювання навичок ін’єкцій – 1 од.

Комплекс повинен складатись з не менше ніж 5 модулів.

Наявність

Перший модуль:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді подушки з імітацією шкіри, підшкірного шару та м’язів;

Наявність

повинен відтворювати реалістичний дотик та дозволяти практикувати навички проведення внутрішньошкірних ін’єкцій, підшкірних ін’єкцій та внутрішньом’язових ін’єкцій;

Наявність

повинен бути встановлений на пластикову основу для зручності роботи та легко збиратися і розбиратися;

Наявність

повинен входити у набір у кількості не менше 7 од.

Наявність

Другий модуль:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді частини сідниць та імітувати анальний отвір;

Наявність

повинен надавати можливість проведення клізмових процедур та внутрішньом’язових ін’єкцій;

Наявність

повинна мати позначення верхньо-зовнішнього квадранту сідниці для визначення місця проведення внутрішньом’язових ін’єкцій;

Наявність

повинна надавати можливість встановлення відповідного положення для проведення клізмових процедур та внутрішньом’язових ін’єкцій;

Наявність

повинен входити у набір у кількості не менше 3 од.

Наявність

Третій модуль:

Наявність

має бути виготовлений у вигляді верхньої кінцівки середньостатистичної людини з імітацією судин;

Наявність

має надавати можливість тренуватись у проведенні внутрішньовенних вливань, переливанні крові та введення венозного катетера;

Наявність

має надавати можливість тренуватись у проведенні внутрішньом’язових ін’єкцій в області дельтаподібного м’яза;

Наявність

повинен входити у набір у кількості не менше 7 од.

Наявність

Четвертий модуль:

Наявність

має бути виготовлений у вигляді кисті середньостатистичної людини з м’якого, реалістичного на дотик матеріалу з імітованими венами, які можна пальпувати через поверхню шкіри;

Наявність

повинен дозволяти здійснювати венопункцію з тильної сторони долоні у будь-якому місці вздовж імітованої вени;

Наявність

повинен надавати реалістичні відчуття та видавати характерний звук при правильному введенні голки в вену;

Наявність

повинен дозволяти заповнювати імітовані вени штучною кров’ю та спостерігати аспірацію крові при проколі вени;

Наявність

має бути оснащений пластиковим кейсом, який слугує засобом для траспортування моделі та легко перетворюється у робоче місце;

Наявність

має бути оснащений резервуарами для внутрішньовенного вливання, стійкою для підтримки резервуара, набором для швидкого вливання та штучною кров’ю.

Наявність

П’ятий модуль:

Наявність

повинен бути виготовлений у вигляді частини передпліччя середньостатичної людини з м’яким, реалістичним покриттям, що імітує шкіру;

Наявність

повинен дозволяти демонструвати та практикувати внутрішньошкірні та підшкірні ін’єкції;

Наявність

повинен надавати можливість контролювати правильність здійснення ін’єкції;

Наявність

повинен мати не менше ніж 4 місця з внутрішньої та не менше ніж 4 місця з зовнішньої сторони для практики ін’єкцій;

Наявність

повинен легко чиститись та мати можливість відновлення місць проколів для подовження строку служби.

Наявність

15

Набір моделей для відпрацювання навичок роботи з пораненнями – 1 шт.

Набір повинен складатись з моделей ран та ушкоджень, які повинні бути виконані у вигляді накладок на тіло манекена і мають кріпитися за допомогою клейкої речовини;

Наявність

Набір повинен включати накладні рани різних уражень (фосфористий опік руки, не менше 2 од. імітованого петехіального крововиливу, не менше 2 од. імітованого екхімозу, не менше 2 од. рани з слідами від перетиснення кровоносної судини, не менше 2 од. глибокого порізу, не менше 2 од. вогнепального поранення з близької дистанції, не менше 2од. вогнепального поранення з середньої дистанції, не менше 2 од. круглої рани середнього розміру, не менше 2 шт. ран від викрутки, не менше 2 од. вихідного вогнепального поранення, не менше 2 од. контактного вогнепального поранення, не менше 2 шт. вогнепального поранення в упор, не менше 2 од. поранень від ножа з одним лезом, не менше 2 од. ран від ножа з двостороннім гострим лезом, не менше 2 комплектів наскрізної великої рани, не менше 2 од. наскрізної малої рани, не менше 2 од. ран, залишених від ножа для льоду, шоковане обличчя, опік обличчя 1-3 ступенів, опік грудини 1-3 ступенів, опік руки 1-3 ступенів, опік спини 1-3 ступенів, опік передпліччя 1-3 ступенів), накладні рани, які стікають кров’ю, з резервуаром та насосним елементом (ураження щелепи, рана черевної стінки з кишечником, відкритий пневмоторакс грудини, рвана рана чола, ампутована нога, вогнестрільна рана долоні), відкриті переломи (не менше 2 відкритих переломів плечової кістки, виступ чужорідного тіла, великий розрив, середній розрив, великий відкритий перелом, відкритий перелом стегнової кістки, відкритий перелом великої гомілкової кістки);

Наявність

Набір повинен комплектуватись допоміжними засобами для імітації кровотеч та створення реалістичного вигляду уражень (клейка речовина для накладних ран, віск для симуляції ран, коагулянт для штучної крові, порошок для штучної крові, метил-целюлоза для загущення крові, мастильні речовини різних кольорів, штучне розбите скло, крем для зняття мастильних речовин, розпилювачі для рідин, пластилінова моделююча паста чорного та білого кольорів, депресори язика, штучний бруд, вугілля, шпателі, вазелін).

Наявність

16

Тренажер жіночої катетеризації – 2 од.

Тренажер повинен бути виготовлений у вигляді нижньої частини торсу жінки.

Наявність

Тренажер повинен надавати можливість проводити процедуру катетеризації жінки із застосуванням рідини, клізменні процедури, внутрішньом’язові ін’єкції та догляд за стомами.

Наявність

Тренажер повинен комплектуватись твердим кейсом для зберігання та транспортування.

Наявність

17

Тренажер чоловічої катетеризації – 2 од.

Тренажер повинен бути виготовлений у вигляді нижньої частини торсу чоловіка.

Наявність

Тренажер повинен надавати можливість проводити процедуру катетеризації чоловіка із застосуванням рідини, клізменні процедури, внутрішньом’язові ін’єкції та догляд за стомами.

Наявність

Тренажер повинен комплектуватись твердим кейсом для зберігання та транспортування.

Наявність

18

Модель людини по догляду удосконалена – 1 од.

Модель повинна бути виготовлена у вигляді повнотілої середньостатистичної дорослої людини.

Наявність

Модель повинна згинатись у талії для забезпечення посадки пацієнта, мати знімні кінцівки та рухомі суглоби.

Наявність

Модель повинна надавати можливість практикуватися у піднятті, триманні та руханні пацієнта, що дотримується постільного режиму.

Наявність

Модель має надавати можливість практики гігієнічного догляду за пацієнтом.

Наявність

Модель має надавати можливість проводити офтальмологічні процедури та догляд за ротовою порожниною.

Наявність

Модель повинна мати трахеостомічний просвіт та дозволяти проводити догляд за трахеостомою.

Наявність

Модель повинна дозволяти проводити інгаляційну терапію та кисневу інгаляцію.

Наявність

Модель повинна надавати можливість проводити назогастральні процедури та лаваж.

Наявність

Модель має надавати можливість практикуватися у здійсненні внутрішньом’язових ін’єкцій у сідничній зоні, зоні дельтаподібного м’яза та стегна та внутрішньовенних ін’єкцій з використанням рідини.

Наявність

Модель має надавати можливість практики у догляді за колостомою та ілеостомою.

Наявність

Модель повинна надавати можливість демонструвати фізичні зміни тіла, пов’язані зі збільшенням ваги.

Наявність

Модель повинна мати змінні чоловічі та жіночі статеві органи з можливістю катетеризації з використанням рідини.

Наявність

Модель має надавати можливість практикуватися у введенні клізми.

Наявність

Модель повинна надавати можливість здійснювати перев’язку та комплектуватись пристосуваннями для іммобілізації (не менше 3 од.) у вигляді одношарових сітчастих панчох з підкладочним матеріалом, довжиною не менше 50 см, які повинні бути легкими, рентгенпрозорими та забезпечувати жорстку фіксацію.

Наявність

Модель повинна комплектуватись комплектом пристосувань для фіксації переломів нижніх та верхніх кінцівок з не менше ніж 6 штук, який повинен бути виготовлений з рентгенпрозорого, ламінованого ПВХ з діапазоном робочих температур не менше ніж від -25ºС до +45ºС та комплектуватись клапанами, що самогерметизуються, насосом для накачки та спеціальною сумкою для зберігання і транспортування.

Наявність

Модель повинна комплектуватись не менше ніж 2 комплектами пристосувань для жорсткої фіксації переломів у вигляді довгої дротяної решітки.

Наявність

Модель повинна комплектуватись програмним ЕКГ-симулятором, який повинен: реалістично симулювати ЕКГ-ритми та життєві параметри пацієнта на екрані монітора; дозволяти розпізнавання та інтерпретацію ЕКГ-сигналів; дозволяти вибір вручну сценаріїв та серцевих ритмів, значень кров’яного тиску та інших параметрів життєво-важливих функцій пацієнта на комп’ютері; дозволяти симуляцію компресії грудної клітки, пейсингу, дефібриляції з вибором потужності розряду і можливості створення власних симуляційних сценаріїв; мати не менше 25 передвстановлених сценаріїв серцевих ритмів (нормальний і патологічні) та можливість кардіоверсії; дозволяти вибір потужності дефібриляційного сигналу.

Наявність

19

Тренажер для постановки клізми – 1 од.

Тренажер повинен бути виготовлена у вигляді нижньої частини торсу дорослої людини.

Наявність

Тренажер повинен дозволяти практикувати процедуру введення клізми та імітувати роботу сфінктера.

Наявність

Тренажер повинен комплектуватись набором для постановки клізми та сумкою для транспортування.

Наявність

20

Тренажер для обстеження передміхурової залози – 2 од.

Тренажер повинен бути виготовлений у вигляді повнорозмірної нижньої частини торсу дорослого чоловіка.

Наявність

Тренажер повинен дозволяти практикувати обстеження передміхурової залози, дослідження прямої кишки за допомогою відеоендоскопа, катетеризацію та безскальпельну вазектомію.

Наявність

Тренажер повинен комплектуватись не менше ніж 4 змінними моделями простати з патологіями, включаючи доброякісну пухлину помірного розміру, легкопальповане велике новоутворення, два невеликих вузли і злоякісний рак; реалістичними моделями яєчок у кількості не менше ніж 2 шт., одна з яких нормальна, а інша з патологіями; комплектами шкіри для мошонки, не менше ніж 2 яєчками і не менше ніж 2 сім’яними каналами; доброякісними та злоякісними пухлинами у прямій та товстій кишках та сумкою для транспортування.

Наявність

21

Тренажер для дренування плевральної порожнини – 1 од.

Тренажер має бути виготовленим у вигляді верхньої частини торсу людини розміром, наближеним до натурального.

Наявність

Тренажер повинен мати два оглядових зрізи на одному боці та показувати анатомічно коректне розташування шкіряного покриву, м’язів, ребер та легенів.

Наявність

Тренажер повинен надавати можливість практикувати надання медичної допомоги при травмах грудної клітини.

Наявність

Тренажер повинен мати можливість імітувати напружений під тиском пневмоторакс.

Наявність

Тренажер повинен мати можливість для тренування хірургічного встановлення функціонального трубчастого дренажу.

Наявність

Тренажер повинен надавати можливість змінювати колір рідини, об’єм та в’язкість.

Наявність

Тренажер повинен надавати можливість заміни елементів, які з часом зношуються, та комплектуватись не менше ніж 4 змінними подушечками пневмотораксу та не менше ніж 4 змінними подушечками для вставляння грудної трубки .

Наявність

22

Тренажер з імплантованим катетером – 1 од.

Тренажер повинен бути виготовленим у вигляді передньої частини верхнього торсу дорослого чоловіка.

Наявність

Тренажер повинен надавати можливість практикувати введення не менше ніж 2 типів катетера у підключичну зону на лівій та правій стороні торсу.

Наявність

Тренажер повинен містити вхід, імплантований підшкірно, який має бути видимим при знятті частини шкірного покриву.

Наявність

Тренажер повинен бути транспортабельним та легко чиститись від забруднень.

Наявність

Тренажер повинен бути встановлений на підставку та комплектуватись футляром для зберігання і транспортування.

Наявність

23

Тренажер для назогастральної інтубації – 1 од.

Тренажер повинен бути виготовленим у вигляді торсу дорослої людини з головою та мати реалістичні розпізнавальні точки, а також трахею, стравохід, легені і шлунок.

Наявність

Тренажер повинен дозволяти проводити інструктаж шлунково-кишкових процедур через назальний чи оральний доступ, практикувати назогастральне зондування, включаючи вставлення, промивання і виведення, промивання шлунку і годування через зонд, назоентральне і стравохідне зондування, навички трахеотомії, відсмоктування, інтубації трахеї і догляду за пацієнтом з респіраторним режимом.

Наявність

Тренажер повинен дозволяти імітувати слиз у легенях та шлунку.

Наявність

Тренажер повинен комплектуватись сумкою для транспортування.

Наявність

24

Модель травмованої голови для інтубації – 1од.

Модель повинна бути виготовлена у вигляді голови дорослої людини з опіком, відтвореної максимально детально (зуби, язик, носоглотка, ротоглотка, гортань, надгортанник, черпалоподібний хрящ, несправжні і справжні голосові зв’язки, трахея, стравохід, а також пневматичні легені та шлунок) для відпрацювання основних процедур інтубації.

Наявність

Модель має надавати можливість практики висування нижньої щелепи, оральної та назальної інтубації, введення ендотрахеальної трубки, стравохідного обтюратора дихальних шляхів, глотково-трахеальної трубки, комбітьюбу, гортанної маски та надувної маски, практики прийому Селліка з можливістю зміни положення трахеї і перекриття стравоходу, практики техніки відсмоктування.

Наявність

Модель повинна надавати можливість практикуватись у розпізнаванні ступеню опікового ураження та продумувати дії в залежності від змодельованої ситуації.

Наявність

Модель повинна надавати можливість практики слідкування за пульсом сонної артерії.

Наявність

Модель повинна комплектуватись не менше ніж 3 парами окремих імітованих лівої і правої легень і не менше ніж 3 імітованими шлунками.

Наявність

Модель повинна бути встановленою на підставку та комплектуватись твердим футляром для зберігання і транспортування.

Наявність

25

Дитяча модель голови для інтубації – 1 од.

Модель повинна бути виготовлена у вигляді голови дитини приблизно 5-8-річного віку, відтвореної максимально детально (рот, язик, ротоглотка, гортань, надгортанник, черпалоподібний хрящ, голосові зв’язки, трахея, стравохід та пневматичні легені і шлунок) для відпрацювання основних процедур інтубації.

Наявність

Модель має надавати можливість практики відсмоктування, оральної та назальної інтубації, введення ендотрахеальної трубки, стравохідного обтюратора дихальних шляхів, глотково-трахеальної трубки, комбітьюбу, гортанної маски та надувної маски, практики техніки відсмоктування.

Наявність

Модель повинна імітувати западання язика та ларингоспазм.

Наявність

Модель повинна надавати можливість практики слідкування за пульсом сонної артерії.

Наявність

Модель повинна комплектуватись парою окремих імітованих лівої і правої легень і імітованим шлунком.

Наявність

Модель повинна бути встановленою на підставку та комплектуватись твердим футляром для зберігання і транспортування.

Наявність

26

Модель новонародженого для сестринського навчання – 1 од.

Модель повинна бути виготовлена у вигляді новонародженої дитини натурального розміру та ваги.

Наявність

Модель повинна мати рухому голову, верхні та нижні кінцівки з можливістю їх від’єднання від тулуба та дозволяти при необхідності роз’єднувати тулуб на не менше ніж 2 частини. Тулуб повинен мати з’ємні статеві органи (чоловічі та жіночі) з штучним сечовим міхуром;

Наявність

Модель повинна мати внутрішні органи, а саме серце, легені, шлунок та сечовий міхур, а також знімні статеві органи.

Наявність

Модель повинна дозволяти здійснювати процедури по підніманню та переносу дитини, укладанню дитини на живіт, спину та на бік, відпрацювання правильної підтримки голови дитини.

Наявність

Модель повинна дозволяти здійснювати процедури годування дитини, відсмоктування рідини з носової та ротової порожнини, введення носового зонду для харчування, введення ліків за допомогою крапельниці.

Наявність

Модель повинна дозволяти здійснювати процедури догляду за пупком дитини.

Наявність

Модель повинна забезпечувати здійснення внутрішньом’язових та підшкірних ін’єкцій у стегно дитини.

Наявність

Модель повинна забезпечувати можливість здійснення чоловічої та жіночої катетеризації з застосуванням рідини через уретральний отвір, процедури введення сечоприймача та забору проб сечі.

Наявність

Модель повинна забезпечувати здійснення процедур постановки ректального термометра та постановки клізми з застосуванням рідини.

Наявність

Модель повинна комплектуватися не менше ніж 2 сідничними і не менше ніж 2 стегновими вставками для ін’єкцій та сумкою для зберігання та транспортування

Наявність

27

Манекен новонародженого для відпрацювання навичок догляду – 1 од.

Манекен повинен бути виготовлений у вигляді двомісячної дитини.

Наявність

Манекен повинен мати міцні зчленування та бути реалістично рухомою.

Наявність

Поверхня манекену повинна бути гладкою і непроникною для води, масла та мазей.

Наявність

Манекен повинен дозволяти проведення перев’язок окремих пальців рук і ніг.

Наявність

Манекен повинен дозволяти проведення вправ на зведення п’яток новонародженого.

Наявність

Манекен повинен дозволяти проведення медикаментозного лікування очей, включаючи закапування крапель і закладку мазі в кон’юктивний мішок, а також усунення чужорідного тіла, промивання очей.

Наявність

Манекен повинен легко чиститись та дозволяти проводити ванні процедури.

Наявність

Манекен повинен дозволяти демонструвати годування через трубку та гастральну аспірацію.

Наявність

Манекен повинен надавати можливість імітувати вимірювання температури або промивання вуха.

Наявність

Манекен повинен надавати можливість здійснювати внутрішньом’язові ін’єкції.

Манекен повинен надавати можливість імітувати проведення клізменних процедур.

Наявність

Манекен повинен надавати можливість імітувати проведення процедур жіночої та чоловічої катетеризації.

Наявність

Манекен повинен комплектуватись геніталіями та сумкою для транспортування.

Наявність

28

Манекен педіатричний – 1 од.

Манекен повинен бути виготовлений у вигляді однорічної дитини натурального розміру у якої руки та ноги згинаються у ліктьових та колінних суглобах.

Наявність

Модель повинна мати рухому голову та щелепу, рухомий тулуб, який згинається в талії не менше ніж на 30 градусів та рухомі кінцівки, які згинаються у ліктьових та колінних суглобах.

Наявність

Модель повинна дозволяти проведення перев’язок окремих пальців рук.

Наявність

Модель повинна дозволяти проведення медикаментозного лікування очей з рухомими повіками, включаючи закапування крапель і закладку мазі в кон’юктивний мішок, а також промивання очей.

Наявність

Модель повинна забезпечувати можливість вимірювання температури у вушному каналі та спринцювання.

Наявність

Модель повинна дозволяти демонструвати годування через трубку та гастральну аспірацію.

Наявність

Модель повинна надавати можливість встановлення трахеотомічної трубки та здійснення процедури догляду за трахеостомою.

Наявність

Модель повинна надавати можливість проведення клізменних процедур.

Наявність

Модель повинна надавати можливість проведення процедур жіночої та чоловічої катетеризації.

Наявність

Модель повинна надавати можливість здійснювати внутрішньом’язові ін’єкції та практикувати укол в п’ятку і пальці руки.

Наявність

Модель повинна легко чиститись та дозволяти проводити ванні процедури.

Наявність

Модель повинна комплектуватись геніталіями, одягом за розміром, шийним корсетом та сумкою для транспортування.

Наявність

29

Манекен новонародженого для судинної терапії – 1 од.

Манекен має бути виготовлений у вигляді новонародженої дитини жіночої статі у натуральний розмір та бути анатомічно точним.

Наявність

Манекен повинен імітувати проміжні медіальні і під пахвинні вени на правій та лівій руках, підколінну і підшкірну вени на нозі, зовнішні яремну та скроневу вени на голові і шиї та забезпечувати їх легке розпізнавання.

Наявність

Манекен повинен забезпечувати можливість виконання внутрішньовенної пункції, центральної катетеризації та введення центрального катетера, який вводиться периферично.

Наявність

Манекен повинен забезпечувати заміну імітованої шкіри на голові, руках та ногах у випадку її зносу.

Наявність

Манекен повинен забезпечувати реалістичну віддачу штучної крові та характерний звук при введенні голки.

Наявність

Манекен повинен забезпечувати можливість заповнення судин рідиною.

Манекен повинен мати можливість багаторазової пупкової катетеризації реалістичного пупка з підтвердженням правильності розташування катетера.

Наявність

Манекен повинен дозволяти назогастральних та орогастральних трубок, ендотрахіальної трубки та трубки для аспірації.

Наявність

Манекен повинен дозволяти виконувати процедури догляду, миття, одягання та перев’язок.

Наявність

Манекен повинен комплектуватись не менше ніж 2 шкірами правої руки, не менше ніж 2 шкірами лівої руки, не менше ніж 2 шкірами ноги, не менше ніж 2 шкірами голови, синіми імітаторами вен та сумкою для транспортування.

Наявність

30

Учбова модель для СЛР немовляти з контролем – 1 од.

Модель має бути виготовлена у розмірах та пропорціях немовляти з головою та кінцівками, мати реалістичний вигляд та бути реалістичним на дотик.

Наявність

Модель повинна мати всі необхідні анатомічні орієнтири.

Наявність

Модель повинна відтворювати реалістичний нахил голови та автоматичне закриття дихальних шляхів, а також мати можливість затискання ніздрів.

Наявність

Модель має надавати можливість тренуватися у проведенні штучної вентиляції легенів.

Наявність

Модель має надавати можливість тренуватися у проведенні серцево-легеневої реанімації.

Наявність

Модель має забезпечувати візуальний контроль виконання процедури штучної вентиляції легенів (має спостерігатись підняття грудної клітки).

Наявність

модель має забезпечувати звуковий контроль глибини компресії при виконанні процедури серцево-легеневої реанімації.

Наявність

Модель має забезпечувати світловий контроль частоти компресії при виконанні процедури серцево-легеневої реанімації.

Наявність

Модель повинна забезпечувати легкість і швидкість зміни лицевих масок і дихальних шляхів.

Наявність

Модель повинна мати можливість легкого знезараження згідно вимогам СЕС.

Наявність

Модель повинна комплектуватись змінними системами дихальних шляхів у кількості не менше 20 од. та індивідуальними санітарними масками з фільтром, які фіксуються, у кількості не менше 25 од.

Наявність

31

Педіатричний тренажер підтримки життя – 1 шт.

Манекен повинен мати вигляд новонародженої дитини віком з розпізнаваними анатомічними орієнтирами.

Наявність

Манекен повинен мати рухому голову та кінцівки.

Наявність

Манекен повинен надавати практикувати годування за допомогою назогастрального зонда.

Наявність

Манекен повинен імітувати западання язика і дозволяти практикувати навички відновлення прохідності дихальних шляхів, включаючи оральну і назальну інтубацію трахеї, вентиляцію, маневр Селліка, застосування ендотрахеальної трубки та маски для штучного дихання з клапаном, а також техніку висування нижньої щелепи.

Наявність

Манекен повинен дозволяти моделювати медикаментозне лікування.

Наявність

Манекен повинен імітувати пульс плечової артерії та надавати можливість слідкувати за ним.

Наявність

Манекен повинен дозволяти пальпувати поверхневі вени голови, черепні шви та тім’ячко.

Наявність

Манекен повинен дозволяти практикувати компресію грудної клітки

Наявність

Манекен повинен дозволяти проведення внутрішньовенних ін’єкцій, забору крові, внутрішньокісткових ін’єкцій та аспірацію кісткового мозку на обох ногах.

Наявність

Манекен повинен відтворювати не менше 17 педіатричних серцевих ритмів та не менше 17 дорослих ритмів, а також імітувати кардіоверсію.

Наявність

32

Манекен дитини для догляду та СЛР – 1 од.

Манекен повинен мати вигляд дитини віком 5-8 років у повний зріст з матеріалу, наближеному до текстури шкіри, з розпізнаваними анатомічними орієнтирами, включаючи реберну дугу, між соскову лінію, мечоподібний відросток.

Наявність

Манекен повинен мати рухому голову, щелепу та рухомі в усіх суглобах кінцівки.

Наявність

Манекен повинен надавати можливість здійснювати встановлення оральних та назальних зондів, практикувати навички промивання шлунка та годування за допомогою шлункових зондів.

Наявність

Манекен повинен надавати можливість практикувати догляд за ілеостомою, колостомою та стомою у надлобковій області.

Наявність

Манекен повинен надавати можливість практикувати постановку клізми та ректальних свічок.

Наявність

Манекен повинен поставлятись з жіночими статевими органами, мати змінні чоловічі статеві органи для закріплення над жіночими за допомогою липких стрічок та дозволяти практикувати чоловічу та жіночу катетеризації з використанням рідини.

Наявність

Манекен повинен комплектуватись знімними внутрішніми резервуарами.

Наявність

Манекен повинен дозволяти проведення внутрішньовенних, внутрішньом’язових, підшкірних та внутрішньокісткових ін’єкцій.

Наявність

Манекен повинен дозволяти практикувати навички відновлення прохідності дихальних шляхів, включаючи оральну і назальну інтубацію трахеї, інтубацію по пальцю, інтубацію правого та лівого бронха, аспірацію, вентиляцію легень за допомогою мішка Амбу.

Наявність

Манекен повинен дозволяти проведення компресії грудної клітки та контроль і реєстрацію виконання компресії і вентиляції, а також надавати можливість переглядати результати діяльності на комп’ютері та мобільному пристрої.

Наявність

33

Учбова модель для СЛР дорослого з контролем – 2 шт.

Модель має бути виготовлена у розмірах, наближених до середніх параметрів торсу дорослої людини з головою, мати реалістичний вигляд та бути реалістичним на дотик;

Наявність

Модель повинна мати всі необхідні анатомічні орієнтири;

Наявність

Модель повинна відтворювати реалістичний нахил голови та автоматичне закриття дихальних шляхів, а також мати можливість затискання ніздрів;

Наявність

Модель має надавати можливість тренуватися у проведенні штучної вентиляції легенів;

Наявність

Модель має надавати можливість тренуватися у проведенні серцево-легеневої реанімації;

Наявність

Модель має забезпечувати візуальний контроль виконання процедури штучної вентиляції легенів (має спостерігатись підняття грудної клітки);

Наявність

Модель має забезпечувати звуковий контроль глибини компресії при виконанні процедури серцево-легеневої реанімації;

Наявність

Модель має забезпечувати світловий контроль частоти компресії при виконанні процедури серцево-легеневої реанімації;

Наявність

Модель повинна забезпечувати легкість і швидкість зміни лицевих масок і дихальних шляхів;

Наявність

Модель повинна мати можливість легкого знезараження згідно вимогам СЕС;

Наявність

Модель повинна комплектуватись змінними системами дихальних шляхів у кількості не менше 20 шт. та індивідуальними санітарними масками з фільтром, які фіксуються, у кількості не менше 25 од.

Наявність

34

Торс реанімаційний, з блоком контролю – 2 од.

повинен бути виготовлений у розмірах та пропорціях торсу дорослої людини з головою;

Наявність

повинен мати всі необхідні анатомічні орієнтири для надання серцево-легеневої реанімації;

Наявність

повинен надавати можливість працювати у двох режимах: у режимі дорослої людини та у режимі дитини;

Наявність

повинен надавати можливість практики слідкування за пульсом сонної артерії;

Наявність

повинен надавати можливість імітувати фіксацію шийного відділу хребта;

повинен надавати можливість контролювати правильність проведення процедури серцево-легеневої реанімації як викладачеві, так і студентові за допомогою світлового контролю (контроль положення рук, глибини компресії, об’єму вентиляції легенів);

Наявність

повинен мати можливість легкого знезараження згідно вимогам СЕС;

Наявність

повинен комплектуватися індивідуальними лицевими масками з однобічним клапаном для забезпечення захисту від перехресного забруднення (у кількості не менше 5 шт.), імітаторами верхніх і нижніх дихальних шляхів (не менше 10 шт.), а також пристроєм для фіксації шийного відділу хребта.

Наявність

35

Комплект для відпрацювання прийомів Геймліха – 1 од.

Комплект повинен складатись з не менше ніж 2 елементів.

Наявність

Перший елемент повинен бути виготовлений у вигляді торсу дорослої середньостатистичної людини з головою та імітованими дихальними шляхами.

Наявність

Перший елемент повинен надавати можливість практикувати прийом Геймліха з підтвердженням правильності здійснення процедури.

Наявність

Перший елемент повинен надавати можливість навчитися правильно визначати анатомічні орієнтири та приймати рішення щодо місця та сили прикладання зусиль..

Наявність

Перший елемент повинен комплектуватись сумкою для транспортування.

Наявність

Другий елемент повинен бути виготовлений у вигляді частини торсу дорослої людини з головою та мати реалістичні анатомічні орієнтири.

Наявність

Другий елемент повинен відтворювати реалістичний нахил голови та закриття дихальних шляхів.

Наявність

Другий елемент має надавати можливість тренуватися у проведенні штучної вентиляції легенів.

Наявність

Другий елемент має надавати можливість тренуватися у проведенні серцево-легеневої реанімації.

Наявність

Другий елемент повинен забезпечувати звуковий контроль глибини компресії при виконанні процедури серцево-легеневої реанімації.

Наявність

Другий елемент повинен забезпечувати легкість і швидкість зміни дихальних шляхів.

Наявність

Другий елемент має надавати можливість тренуватися у проведенні прийомів Геймліха.

Наявність

Другий елемент повинен легко чиститись та комплектуватись не менше ніж 10 змінними системами дихальних шляхів.

Наявність

36

Манекен дитини для аускультації – 1 од.

Манекен повинен мати вигляд однорічної дитини у повний зріст з розпізнаваними анатомічними орієнтирами.

Наявність

Манекен повинен надавати можливість тренуватись у визначенні найкращого місця для вислуховування базових звуків серця і легень та місць, на яких слід розташувати стетоскоп, щоб почути підсилення або свист у грудях дитини.

Наявність

Манекен повинен комплектуватись віртуальним стетоскопом з різними тонами легень та серця, і який повинен надавати можливість підключати зовнішній динамік.

Наявність

Манекен повинен комплектуватись не менше ніж 5 екземплярами «Керівництва отримання діагностичних зображень ВООЗ» та сумкою для транспортування.

Наявність

37

Модель для навчання методам гінекологічного обстеження – 1 од.

Модель повинна бути виготовлена у вигляді нижньої частини торсу жінки з м’якого реалістичного на дотик матеріалу, який легко чиститься.

Наявність

Модель повинна дозволяти демонструвати та практикувати наступні гінекологічні процедури:

-​ пальпація живота;

-​ вагінальне обстеження за допомогою гінекологічних дзеркал;

-​ дослідження, порівняння та розпізнавання нормальної шийки матки з шийками матки з патологіями та шийок матки жінок, яка народжувала та не народжувала;

-​ ідентифікація придаткової або фекальної маси;

-​ введення та виведення внутрішньоматкового контрацептивного пристрою.

Наявність

Модель повинна комплектуватись маткою для введення та виведення контрацептиву, маткою вагітної жінки строком не менше 10 тижнів, нормальною шийкою матки для введення та виведення контрацептиву, нормальною шийкою матки жінки, яка народжувала, шийками матки з ендоцервікальним поліпом, неоплазією та ектопічними характеристиками, а також імітованими фекальними масами.

Наявність

Модель повинна комплектуватись м’якою сумкою для транспортування.

Наявність

38

Тренажер навчання методам гінекологічного обстеження – 1 од.

Тренажер повинен бути виготовлений у вигляді нижньої частини торсу жінки у натуральний розмір з м’якою, реалістичною на вигляд та дотик, імітованою шкірою.

Наявність

Тренажер повинен дозволяти демонструвати та практикувати наступні гінекологічні процедури:

-​ огляд зовнішніх статевих органів та піхви;

-​ вагінальне обстеження за допомогою дзеркал, у тому числі візуальне розпізнавання нормальної матки та матки з патологіями;

-​ бімануальне обстеження тазу для визначення нормальної, ненормальної та вагітної матки;

-​ введення маткового зонду;

-​ введення та виведення внутрішньоматкової спіралі.

Наявність

Тренажер повинен забезпечувати легкість і швидкість зміни запасних частин

Наявність

Тренажер повинен комплектуватись нормальною, зміщеною вперед, маткою з прозорою зовнішньою частиною, яєчниками та війками, суцільною маткою з укороченими круглими зв’язками для пальпації, не менше ніж 6 матками з різними патологіями, нормальною шийкою матки жінки, що народжувала, та не менше ніж 5 шийками матки з різними патологіями.

Наявність

Тренажер повинен комплектуватись м’якою сумкою для транспортування.

Наявність

39

Тренажер пологів – 1 од.

Тренажер має бути виготовлений у вигляді нижньої частини торсу жінки та мати максимально можливу реалістичність відтворення анатомічних структур.

Наявність

Тренажер має надавати можливість практики прийняття пологів за допомогою різних акушерських методів, які включають:

-​ пальпацію голівки, плечей, сідниць, колін і ліктів плоду;

-​ вагінальні пологи;

-​ прийоми Рітгена;

-​ плечову дистоцію;

-​ кесаревий розтин;

-​ повне, неповне та ножне передлежання плоду;

-​ прийоми Пінарда;

-​ внутрішньо маткові маніпуляції;

-​ випадіння пуповини;

-​ нормальне видалення пуповини та плаценти;

-​ передлежання плаценти – повне, неповне і низьке;

-​ пальпацію джерельця (незакостенілої ділянки черепа плоду);

-​ імітацію відсмоктування через ніс і рот.

Наявність

Тренажер повинен забезпечувати легкість і швидкість зміни запасних частин

Наявність

Тренажер повинен комплектуватись двома немовлятами: хлопчиком та дівчинкою

Наявність

Тренажер повинен комплектуватись змінними пуповинами, плацентою, вульвами, затискачами для пуповин.

Наявність

40

Тренажер для навчання методам пальпації – 1 од.

Тренажер повинен складатись з не менше ніж 2 повітряних подушок і моделі плода з тім’ячком, яке відчутне при пальпації, остистим відростком, плечами, ліктями та колінами.

Наявність

Тренажер повинен надавати можливість встановлювати модель плода у нормальне, сідничне або поперечне положення та імітувати твердий живіт жінки на дев’ятому місяці вагітності.

Наявність

Тренажер повинен комплектуватись пристроєм для надування.

Наявність

41

Акушерський манекен вакуумної допомоги при пологах – 1 шт.

Манекен має бути виготовлений у вигляді нижньої частини торсу жінки та бути анатомічно точним.

Наявність

Манекен повинен дозволяти реалістично відпрацьовувати акушерські процедури, зокрема невідкладні пологи, щипцеве або вакуумне втручання.

Наявність

Манекен повинен відтворювати реалістичний опір при щипцевому або вакуумному втручанні.

Наявність

Манекен повинен комплектуватись моделями доношеного та недоношеного плодів, додатковою вульвою та сумкою для транспортування.

Наявність

42

Модель торсу для пологів – 1од.

Модель має бути виготовлена у вигляді жіночого торсу у натуральну величину.

Наявність

Модель повинна дозволяти проводити процедури акушерства, невідкладного життєзабезпечення та неонатальної реанімації.

Наявність

Модель жіночого торсу повинна мати знімне покриття черевної порожнини.

Наявність

Модель повинна бути оснащена автоматичною системою народження, що повертає плід під час його руху через пологовий канал.

Наявність

Модель повинна забезпечувати наступні функції:

-​ можливість прослуховування серцебиття плоду через шкіру живота;

-​ можливість вимірювання опускання голови і розширення шийки матки;

-​ забезпечувати різні варіанти розташування плаценти;

-​ змінні розширення шийки матки;

-​ практика післяпологового зашивання піхви;

-​ практика маневрів Леопольда.

Наявність

Модель повинна надавати можливість встановлювати частоту серцевих скорочень плода, швидкість пологів, зупиняти або продовжувати пологи, вмикати та вимикати симптоми жінки за допомогою керуючого пристрою.

Наявність

Модель повинна поставлятися разом з деталізованим манекеном плода з пуповиною та плацентою.

Наявність

Модель повинна комплектуватися додатковими пуповинами, розширеними шийками матки, пупковими затискачами, піхвами для післяпологового зашивання, тальком та водорозчинним силіконовим мастилом.

Наявність

Модель повинна комплектуватися сумкою для зберігання та транспортування.

Наявність

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…