16 квітня 2015 року відбулося чергове засідання Вченої ради Донецького національного медичного університету ім. М. Горького. На засіданні відбулося обговорення заходів щодо імплементації Закону України «Про вищу освіту» в діяльності ДонНМУ, які спрямовані на поліпшення організації якісної підготовки медичних і фармацевтичних кадрів, реформування та модернізації системи післядипломної освіти, впровадження європейських стандартів післядипломної освіти, інформатизацію навчального процесу, а також актуальні питання щодо шляхів реформування охорони здоров’я.

Ряду співробітників університету були присвоєні вчені звання професора та доцента. Також відбулося конкурсне обрання науково-педагогічних співробітників на посади проректорів з науково-педагогічної, наукової та лікувальної роботи, деканів факультетів, завідуючих кафедрами.

Рішення

Вченої ради Донецького національного медичного університету

ім. М. Горького щодо імплементації закону України

«Про вищу освіту» в ДонНМУ від 16 квітня 2015 р.

Заслухавши та обговоривши доповідь декана медичного факультету професора Герасименка О.І щодо імплементації закону «Про вищу освіту» в діяльність ДонНМУ Вчена рада відзначає, що Закон України, прийнятий 1 липня 2014 року передбачає забезпечення якіснішого стану правового регулювання відносин у галузі вищої освіти.

Прийняття законопроекту сприятиме реалізації в Україні єдиного освітнього простору, без якого неможливо ставити питання про визнання в світі українських дипломів, продовження навчання студентів та аспірантів у закордонних університетах.

Вчена рада Донецького національного медичного університету затвердила низку заходів щодо імплементації Закону України «Про вищу освіту».

Вчена рада ухвалила:

1. У ДонНМУ здійснювати підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних до професійної діяльності згідно з сучасними стандартами надання медичної допомоги в умовах впровадження Європейської кредитно-трансферної системи організації навчального процесу; впроваджувати новітні інноваційні підходи для поліпшення якості підготовки лікарів (провізорів) на післядипломному етапі; формувати мотивацію лікарів (провізорів) до постійного самовдосконалення та безперервного професійного розвитку.

Термін: постійно.

Відповідальні особи: перший проректор, завідуючі кафедрами.

2. Забезпечити участь повідних кафедр у роботі щодо завершення оновлення стандартів вищої медичної та фармацевтичної освіти з урахуванням вимог Закону України від 01 липня 2014 р. № 1556 – VII «Про вищу освіту» шляхом подання відповідних пропозицій до МОН та МОЗ України.

Термін: за планом міністерств.

Відповідальні особи: перший проректор, завідуючі кафедрами.

3. Завідуючим кафедрами терапії, хірургії та травматології забезпечити в навчальних планах практичну підготовку лікарів з питань надання невідкладної та медико-психологічної допомоги постраждалим внаслідок бойових дій. Забезпечити організацію внесення відповідних змін до діючих навчальних програм.

Термін: до вересня 2015 р.

4. На факультеті інтернатури та післядипломної освіти організувати дистанційну форму навчання, ґрунтуючись на положеннях наказу МОН України від 25.04.2013 р. № 466, створивши центр дистанційної освіти з метою забезпечення безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників відповідно до потреб закладів охорони здоров'я.

Відповідальні особи: перший проректор, завідуючі відповідними кафедрами.

5. Забезпечити розширення тематики курсів удосконалення з актуальних питань медицини; стимулювати участь слухачів у майстер-класах, on-line семінарах, відео консультаціях та науково-практичних конференціях.

Відповідальні особи: перший проректор, завідуючі відповідними кафедрами.

6. Створити освітній портал та удосконалювати наповненість Інтернет-ресурсів. Розширювати можливості доступу лікарів до високоякісної післядипломної освіти, забезпечувати контроль ефективності післядипломного навчання; формувати передумови для опанування слухачами навичок самостійної роботи, реалізовувати інновації у підготовці та атестації педагогічних кадрів для системи післядипломної освіти.

Відповідальні особи: перший проректор, завідуючі відповідними кафедрами.

7. Забезпечити виконання Рішення Комітету Верховної ради України з питань охорони здоров'я від 11.01.2012 р. № 109 щодо організації та проведення заходів, спрямованих на національно-патріотичне, інтелектуально-духовне, громадянсько-правове та морально-естетичне виховання студентів та лікарів-інтернів. Проводити роботу щодо пропаганди здорового способу життя, волонтерської та благодійної діяльності.

Термін: за окремим планом.

Відповідальні особи: декани, органи студентського самоврядування.

8. Направити до МОЗ України висловлені у виступах пропозиції щодо вдосконалення положень про інтернатуру, клінічну ординатуру, резидентуру, створення університетських клінік, кваліфікаційних характеристик до певних ступенів вищої медичної освіти та ін.

Термін: протягом 15 днів.

Відповідальні особи: деканат ФІПО.