Medical faculty №1

Історія факультету

1 медичний факультет Доннму

У 2014 р. сталися зміни, що пов’язані з проведенням антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях. Відповідно до статті 36 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 року № 1556-VII, Статуту Донецького національного медичного університету, згідно Постанови КМУ № 595 від 07.11.2014 року, наказу МОЗ України № 876 від 21.11.2014 року Донецький національний медичний університет ім. М.Горького з 1 грудня 2014 р. тимчасово проводить діяльність за новою юридичною адресою: м. Красний Лиман, Донецька область, вул. Кірова, 27. З цієї події, змінилися структура закладу, кількість працюючих в університеті, матеріально-технічне забезпечення. В цей самий час і розпочинає свою роботу медичний факультет № 1 Донецького національного медичного університету. Починається формування всіх клінічних та теоретичних кафедр фактично з чистого аркушу. Оскільки вся документальна, навчально-методична та матеріально-технічна бази залишились у м. Донецьку, була проведена колосальна робота по відновленню діловодства факультету та університету взагалі. Заняття на всіх кафедрах університету почалися 2 лютого 2015 р.

На сьогоднішній день медичний факультет № 1 Донецького національного медичного університету розміщений у м. Краматорськ, за адресою: 84331, м. Краматорськ, бульвар Машинобудівників, 39, 2-й корпус Донбаської державної машинобудівної академії. Першим деканом факультету у складі переміщеного вузу був призначений доктор медичних наук, професор Олександр Іванович Герасименко, який обіймав цю посаду на протязі останніх 30 років. З червня 2019 р. по теперішній час обов’язки декана було покладено на к.мед.н., доцента кафедри хірургії, ендоскопії та реконструктивно-відновлювальної хірургії Кліманського Руслана Петровича.

Медичний факультет № 1 є найбільшим в університеті на ньому навчається близько 1100 вітчизняних та 6 іноземних студентів. Навчання студентів проводиться за двома спеціальностями: «медицина» та «педіатрія». Щороку більше сотні його випускників вступають в ряди медичних працівників України. Випускники факультету направляються на роботу в практичну ланку охорони здоров’я різних областей нашої держави: Кіровоградську, Київську, Луганську, Сумську, Харківську, Запорізьку, Черкаську та інші. Кращі випускники першого медичного факультету долучаються до співробітників клінічних та теоретичних кафедр ДНМУ, після вступу до аспірантури та захисту кандидатських дисертацій обіймають посади асистентів або доцентів (Булига О.С., Волошин Я.В., Генбач І.О., Долинський В.В., Нгуєн Н., Савицький М.М., Сєверина К.О., Суярко В.І., Фролов Є.А., Юрченко Д.О.).

Медичному факультетові № 1 підпорядковані 8 кафедр (6 клінічних: акушерства та гінекології; внутрішньої медицини № 1; урології; педіатрії, неонатології та дитячих інфекцій; патоморфології, судової медицини та гістології; загальної та дитячої хірургії; та 2 теоретичні: анатомії людини; мовних та гуманітарних дисциплін № 1), на яких працюють близько 190 співробітників, з яких 20 професорів і докторів наук, 54 кандидата наук, з яких 37 доцентів.

За останні роки співробітниками факультету видано 7 підручників, 17 навчальних посібників і 2 – словники, 21 наукову монографію. У клініках і на лікувальних базах факультету розробляються і впроваджуються в практичну охорону здоров’я сучасні методи діагностики й лікування. Розширюються межі співпраці кафедральних колективів у галузі освіти з вузами інших держав (Білорусії, Литва, Німеччина, Англія, Італія, Польща), а також наукові зв’язки.

Гордістю факультету є співробітник медичного факультету № 1 член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, академік АН вищої освіти України, дійсний член Нью-Йоркської Академії наук, Заслужений діяч науки та техніки України, Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 Донецького національного медичного університету МОЗ України Синяченко Олег Володимирович, який являється автором україномовного тексту Гімну та Герба Донецького національного медичного університету.

На факультеті сьогодні навчаються видатні спортсмени, які захищають спортивну честь не лише вузу, але й України: майстер спорту міжнародного класу з гирьового спорту Єрмоленко Сергій, багаторазовий чемпіон України, Європи та світу; майстер спорту з карате Мєлікан Артур учасник чемпіонату світу з шотокан карате-до у Японії; майстер спорту з карате Пархоменко Ілля учасник чемпіонату світу з карате JKS в Ірландії.

Факультет пишається своїми студентами – відмінниками навчання, іменними стипендіатами, активістами. Бебешко Ганна – академічна стипендія Президента України, Зубко Марина – академічна стипендія Кабінету Міністрів України, Ткаченко Вадим – академічна стипендія Верховної Ради України.

 


Керівництво

Декан 1 медичного факультету: к.мед.н., доцент Кліманський Руслан Петрович

Кліманський Руслан Петрович


Контакти

вул. Юрія Коваленка, 4а, Кропивницький, Кіровоградська область, 25000

Телефон: +380632779715

е-mail: meddecan@dsmu.edu.ua


Оголошення

1 - Прийом студентів в деканаті медичного факультету № 1 проводиться з 15:00

2 - Довідки видаються на протязі 10 робочіх днів

3 - Реквізити університету

Для оплати послуг з освіти (оплата за навчання та відпрацювання пропущених занять) в національній валюті:

Код ЄДРПОУ 02010698

Одержувач: ДНМУ

IBAN: UA428201720313201001201000594 у ДКСУ, м. Київ 

МФО: 820172

Адреса: 84404, м. Лиман, вул. Привокзальна, 27

Новини

Кафедра медицини катастроф та військової медицини «Дніпровського державного медичного університету» розпочинає відбір студентів для проходження військової підготовки за програмою офіцерів запасу медичної служби на 2022/2023 навчальний рік

Наказ від 04.07.№ 170-ст про призначення стипендії студентам мед. факультету № 1

У Кропивницькому пів тисячі випускників Донецького медуніверситету отримали дипломи

Повідомлення до студентів, що отримують соціальну стипендію та претендують на її отримання

275879646 2146267072214793 5128970637104970642 n

ДО УВАГИ ВИКЛАДАЧІВ,СТУДЕНТІВ,ІНТЕРНІВ,ПРАЦІВНИКІВ ДНМУ, БАЖАЮЧИХ ПОКИНУТИ ЗОНУ БОЙОВИХ ДІЙ В МАРІУПОЛІ,КРАМАТОРСЬКУ

Протягом 3 днів (29 вересня – 1 жовтня) у місті Тернополі відбувалася запекла боротьба за лідерство в наданні екстреної медичної допомоги

Як працюють студентські наукові товариства. Твоє здоров’я

img 9366

У кінці вересня студентське самоврядування Донецького національного медичного університету вступило у нову віху співпраці з колегами з інших ВНЗ

img 6710

Півфінал Чемпіонату Донецької області з футболу серед студентів закладів вищої освіти lll-lV рівнів акредитації

photo 2021 09 24 15 46 06

Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед студентів у Донецькій області

Call Now Button