ДНМУ має надійну підтримку для підготовки медичних кадрів центрального та східного регіонів України

Міністерство охорони здоров’я України вважає вкрай необхідним подальший розвиток Донецького національного медичного університету та підрозділів, розташованих у Донецькій та Кіровоградській областях. У цих регіонах спостерігається суттєва нестача медичних кадрів.

Про це у п’ятницю, 4 вересня, під час зустрічі з викладачами та студентами ДНМУ в Кропивницькому повідомила виконуюча обов’язки ректора, доктор медичних наук, професор Майя Єрмолаєва. «Усі підрозділи університету продовжать свою роботу через гостру потребу у молодих лікарях. Під час співбесіди у Міністерстві на цьому наголосив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Особливо дефіцит медичних кадрів відчувається на Кіровоградщині», – наголосила Майя В’ячеславівна.

Викладачі озвучили низку питань, що були «заморожені» через тотальний карантин наприкінці минулого навчального року. З цими проблемами  новопризначене керівництво планує розібратися у робочому порядку. Для цього почала працювати спеціальна комісія, що узагальнить проблемні питання, надасть свої висновки. Після тривалого періоду невизначеності це налагодить навчальний процес, що триває у нових умовах, посилить взаємодію між усіма структурними та територіальними підрозділами університету.

У Кропивницькому виконуюча обов’язки ректора відвідала головний корпус ДНМУ, теоретичні кафедри на вулицях Комарова, 64 та Юрія Коваленка, 4. Окрім того, ознайомилася з роботою клінічної кафедри педіатрії, неонатології та дитячих інфекцій, що базується у обласній клінічній дитячій лікарні Кіровоградської обласної ради. Від імені ректорату Майя В’ячеславівна висловила вдячність головному лікарю Василю Хорощаку за якісну організацію роботи кафедри та всебічне сприяння у навчанні вітчизняних та іноземних студентів.

Керівництво університету відвідало і обласний онкологічний диспансер. Тут ознайомилися з навчальною базою та вшанували пам’ять фундатора онкологічної служби України, колишнього головного лікаря закладу Володимира Іларіоновича Яриніча.

Під час ознайомчої зустрічі з колективом, студентами МФ №2 та ММФ Майя Єрмолаєва відзначила високий рівень організації навчання усіма кафедрами та запевнила, що відвідуватиме Кропивницький за чітким графіком. Це дасть змогу у рази швидше вирішувати робочі питання.