Department of Pharmacy and Pharmacology

Історична довідка

Кафедра фармації та фармакології ДоНМУПочаток існування фармацевтичної допомоги лягає корінням в давнину. Тому підготовка медичного персоналу неможлива без лікознавства. Навчання фармакології розпочалося у Донецькому медичному інституті ще у 1933 році, тоді кафедра мала назву патофізіології і фармакології. Післявоєнні роки були складними часами, під час яких відбувалося відновлення усіх структур, зокрема кафедри. Значного наукового  успіху вдалося досягти членкорр. НАН і АМН України, проф. И.В. Коміссарову, який завідував кафедрою в період з 1965 по 2005 роки, який сконцентрував увагу на дослідженні молекулярної фармакології синапсів. Для забезпечення лікарів та пацієнтів належним фармацевтичним обслуговуванням у  2001 році Донецький національний медичний університет почав навчання студентів за спеціальністю “Фармація”. Ініціатором відкриття факультету і першим його деканом став Віктор Миколайович Хоменко, заслужений працівник охорони здоров’я України, доктор фармацевтичних наук, професор.

З 2005 року, додатково до кафедри клінічної фармакології, клінічної фармації та фармакотерапії (яка з цього часу почала також викладання студентам спеціальності «Фармація», завідувач – С.В. Нальотов) були засновані кафедри, які допомагали у підготовці майбутніх працівників фармацевтичної галузі:

Кафедра управління та економіки фармації – очолив кафедру В.М.Хоменко, що став в 2009 році першим в Донецькій області доктором фармацевтичних наук.

Кафедра фармакогнозії, технології ліків і медичної ботаніки – перший завідувач,  професор, доктор біологічних наук В.М. Остапко.

Кафедра фармацевтичної та токсикологічної хімії – старший науковий співробітник, перший завідувач,  доктор хімічних наук А.Г. Матвієнко.

kafedra farmacziyi ta farmakologi 1 minВосени 2014 року,  у зв’язку з переміщенням Донецького національного медичного університету, профільні кафедри об’єднали в єдину кафедру фармакології, клінічної фармакології та фармакотерапії, яка розташувалася на базі Слов’янського хіміко-механічного технікуму у м. Слов’янськ. З 2017 року і по теперішній час кафедра перейменована на кафедру фармації та фармакології. З початку заснування кафедри і по теперішній час, нею успішно завідує заслужений працівник охорони здоров’я України, доктор фармацевтичних наук, професор, Хоменко Віктор Миколайович, який за свою наукову діяльність опублікував 109 наукових праць (підручники, монографії, статті у періодичних виданнях, методичні видання, навчальні посібники, тези конференцій, інформаційні листи, автореферати та дисертації), під його керівництвом захистилося 2 аспіранти, отримав нагороди: Медаль «За трудовую доблесть» (1977р.), Почесне звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України» (2001р.), Почесні грамоти МОЗ України та Донецької облдержадміністрації  (2006р.), Орден «За заслуги» III ступеня (2007р.)    Завдяки його зусиллям, і за активною допомогою підприємств фармацевтичної галузі, наново відтворена матеріально-технічна база кафедри.

kafedra farmacziyi ta farmakologi 2 minЗа період існування кафедри, сформувався не тільки викладацький, але і науковий кадровий потенціал. На кафедрі працює 1 доктор фармацевтичних наук, 2 кандидати фармацевтичних наук і 1 кандидат медичних наук. 6 молодих викладачів кафедри активно співпрацюють з Національним фармацевтичним університетом м. Харкова, навчаються  в аспірантурі і працюють над узагальненням результатів наукових досліджень у вигляді дисертацій.

Раз на рік у Національному природному парку «Синевир» кафедра, спільно з Національним фармацевтичним університетом, проводить наукову конференцію з міжнародною участю «Українська фармація – вчора, сьогодні, завтра». Також, спільно з донецькою обласною фармацевтичною асоціацією, кафедра проводить  науково-практичні конференції у м. Святогірськ з регулярністю раз у пів роки.

У Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом, кафедра щороку проводить практичний семінар: «Школа життя з цукровим діабетом», м. Краматорськ.

Кожного року, під час конгресу молодих вчених ДНМУ,  кафедра має окрему секцію, оскільки плідна робота з талановитими студентами є у пріоритетних напрямках роботи співробітників кафедри.

На кафедрі проходять навчання вітчизняні та іноземні студенти фармацевтичного, медичного та стоматологічного факультетів. Також кафедра проводить навчання провізорів-інтернів.

Наші студенти проходять практику на фармацевтичних заводах, у виробничих аптеках і аптеках готових лікарських форм, на фармацевтичних фірмах під час виробничих практик з дисциплін, що вивчають майбутні фахівці фармації. Практики з фармакогнозії та фармацевтичної ботаніки проходять у НПП «Синевир» та у м. Святогірськ.

Кафедра фармації та фармакології ДонНМУ

На сьогодні, члени кафедри локалізовані у всіх  містах знаходження Донецького національного медичного університету.

Сторінки історії кафедри пишуться щоденно, бо наш колектив не зупиняється на досягнутому, і всі ми сподіваємося на багато років плідної праці у Донецькому національному медичному університеті.


Контакти

Місце розташування: м. Слов’янськ, вул. Центральна 41.


Зворотній зв’язок

Усі питання та пропозиції, щодо роботи кафедри, просимо надсилати на наступну електронну адресу:

khomenko_donnmu@ukr.net

Call Now Button