Конференція International Viral Hepatitis Elimination (IVHEM)

22-23 листопада 2019 року у місті Амстердам (Нідерланди), відбулася конференція International Viral Hepatitis Elimination (IVHEM), у якій взяли участь фахівці в області вірусних гепатитів з різних континентів, у тому числі Європи, Азії, Америки, Африки, Австралії. Дана конференція була проведена в рамках Програми ВООЗ з елімінації вірусних гепатитів до 2030 року. У конференції взяли участь представники ДНМУ – к.мед.н., доцент кафедри епідеміології та інфекційних хвороб Потій Вікторія Віталіївна та асистент кафедри Глухова Олена Іллівна.

У рамках 5 засідань були представлені більш 30 усних доповідей, у тому числі доповідь представника ВООЗ- Philippa Easterbrook (Швейцарія) «Perspective on the Simplification Strategies».

Значна частина презентацій була присвячена проблемі вірусного гепатиту В, проведений аналіз захворюваності вірусним гепатитом В до й після початку вакцинації. У рамках постерної сесії було близько 10 доповідей, у тому числі постерна презентація «Strategy for the implementation of the WHO’s program to eliminate hepatitis С in Ukraine until 2030», яка була представлена кафедрою епідеміології та інфекційних хвороб Донецького національного медичного університету, і в якій продемонстровані шляхи досягнення цілей елімінаційної Програми ВООЗ до 2030 року в Україні.

Крім того, організаторами конференції були прийняті й опубліковані результати дослідження – «Cascade Plasmapheresis in Combined Therapy for Hepatitis C Virus Monoinfection» також проведеного кафедрою епідеміології й інфекційних хвороб Донецького національного медичного університету.

Матеріали конференцій представлені на офіційному сайті Virology Education у відповідних розділах.