«Кременецьке медичне ралі – 2020»

Довгоочікуваний V-ий Міжнародний зимовий чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги «Кременецьке медичне ралі – 2020» зібрав 27 найкращих команд з різних куточків України та світу, у тому числі, і команду Донецького національного медичного університету. Нагадуємо, що наші студенти вже вкотре підтверджують золоту першість на подібних змаганнях. Отож, 19 лютого, Анастасія Опаріна, Сергій Лихацький та Ганна Сушкіна прибули до міста Кременець, Тернопільської області, разом зі своїм наставником – Аганцевим Артемом Михайловичем(асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії), аби прийняти участь у чемпіонаті, отримати чергову переможну відзнаку та звання кращих із кращих.

Вранці, 20 лютого, відбулося урочисте відкриття турніру. Привітали учасників голова Тернопільської обласної державної адміністрації – Ігор Сопель та заступник директора ДЗ «Українский науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» – Микола Близнюк, побажавши учасникам успіхів та перемог.

Пізніше були проведені симуляційні тренінги, які тривали до самого вечера, а саме:
– первинний огляд та розширені реанімаційні дії у немовлят;
– особливості надання допомоги пацієнтам з інсультом на догоспітальному етапі;
– розширені реанімаційні заходи у дорослих, післяреанімаційна підтримка;
– первинний огляд та швидка евакуація постраждалого із транспортного засобу.

Ввечері відбулося жеребкування серед команд та оголошення правил змагань. Чемпіонат складався з восьми етапів різного рівня складності. Критеріями оцінки були якість та швидкість виконання поставлених завдань.

Перша частина – «Breaking bad», висловлювала таку ситуаційну задачу: «Після прийому кокаїну, в постраждалого відбувся індукований інфаркт міокарда. Які ваші дії?».

Друге завдання – «Протеїн», змістовно перевіряло команди на правильність проведення розширених реанімаційних заходів.
У третьому турі, що мав назву «В квадраті» , на команду чекала така моделююча ситуація: «Дві дитини, віком 1 місяць, одна – з коровою пневмонією, інша – з тяжким ступенем дихальної недостатності» , завдання включало в себе діагностику патології та методику надання невідкладної допомоги.

Четвертий рівень – «ЧП», описував надзвичайну ситуацію – обвал будівлі навчального закладу. Потрібно було разом з ДСНС надати допомогу великій кількості постраждалих.

П’ятий – «Медовий місяць», перевіряв команди на коректність надання медичної допомоги при інсульті.
Шосте завдання – «Карти», дикламувало учасникам велику кількість карток, котрі у правильній послідовності створювали алгоритм дій з реанімації новонароджених.

Сьомий тур – «Янгол», описував падіння пароплана з екіпажем у кількості двох осіб, що отримали значні травматичні ушкодження.

Фінальне, восьме завдання – «Флеш-моб», відбувалося на різних поверхах однієї будівлі. Учасники мали вирішувати безліч різноманітних ситуаційних задач з практичними навичками.

У запеклій та нелегкій боротьбі на звання абсолютного чемпіона Кременецького ралі – 2020 першість виборола команда Донецького національного медичного університету. Вітаємо славетних переможців! Бажаємо подальшого натхнення та успіхів! Також окрема подяка оголошується підрозділу студентського наукового товариства – науково-практичнічній базі кафедри анестезіології та інтенсивної терапії під керівництвом завідувача кафедрою, доктора медичних наук, професора – Нестеренка Олексія Михайловича та при сприянні асистента кафедри – Северина Сергія Петровича!

Call Now Button