«Мінус 20 – це вже занадто!»

«Мінус 20 - це вже занадто!»Студенти-африканці Донецького національного медичного університету вперше вчилися кататися на лижах у Кропивницькому. На території обласного центру туризму для них провів заняття Євген Савранський, який вже більше 10 років вчить кататися на лижах всіх охочих. Георгіна Прах приїхала вчитися в Кропивницький з Гани, а Шоу Гукута – з Зімбабве.

Журналістка «УЦ» поцікавилася у вихідців з цих спекотних країн, як їм наші січневі морози, сніг та й взагалі життя і навчання в Україні. Як виявилося, сніг співрозмовників зовсім не здивував, його вони бачили вже не раз.

– Зима в Україні красива, але холодна. Я приїхала сюди вчитися трохи більше року тому, тому вже минулої зими застала сніг, хоча його тоді і було мало. У квартирі, де я живу, тепло. В принципі, я досить швидко і без проблем адаптувалася до тутешнього клімату, – розповідає Георгіна Прах.

– Адаптуватися до морозів в мінус 20 для мене дуже складно. Це вже занадто холодно! Сніг спочатку мені подобався, але зараз вже менше. Знову ж через те, що холодно. До того, як я приїхав в Україну, я бачив невеликий сніг в Лондоні під час подорожі на Різдвяні свята. Але до такого різкого похолодання, як цієї зими в Україні, я не був готовий. Купую все більше і більше теплого одягу, щоб відчувати себе більш-менш комфортно, – ділиться Шоу Гукута.

– Сумуєте за домівкою?

Г.П .: – Так, кожен день. Сумую за рідними, друзями і просто за своєю країною.

Ш.Г .: – Не дуже. Ми часто з родиною переїжджали, і я ніколи не проводив весь свій час вдома.

– Чи подобається в Україні?

Г.П .: – Так, Україна – дуже гарна і красива країна. Мені тут до душі. Коли я ще була вдома, думала, в яку країну їхати вступати, то майже відразу зупинилася на Україні, оскільки тут, на мій погляд, дуже хороша система освіти.

Ш.Г: – Так, цілком. І найбільше мені тут подобається їжа! Український борщ і солянка – це дуже смачно! Також люблю гуляти у вільний час по Кропивницькому, майже за 4 роки життя тут я вже знаю в цьому місті практично все.

– Чому вибрали саме медичну спеціальність?

Г.П .: – Я зробила свій вибір на користь медицини, адже, коли ти здоровий, тоді ти щасливий. Якщо я буду допомагати людям ставати здоровими, тоді автоматично я буду допомагати їм ставати щасливими. Хоча це рішення і не прийшло відразу. Розглядала також інші варіанти. Зокрема, хотіла пов’язати своє життя з хореографією. Моя бабуся навчила мене традиційним африканським танцям, потім я також освоїла сучасні види танцю. Можливо, мені вдасться поєднувати в майбутньому медицину і свою улюблену справу – хореографію.

Ш.Г .: – У моїй родині всі так чи інакше пов’язані з медициною. Тому і я вибрав цю стежку. Навчання тут хороше, і навіть в форматі онлайн мені воно подобається.

– Яка українська традиція найбільше припала до душі?

Г.П .: – Мені подобається День незалежності і те, як його тут святкують. Це дуже красиво.

Ш.Г .: – Найбільше я люблю День вишиванки. Мені дуже подобається, що в цей день українці надягають свій національний одяг. У мене теж є своя вишиванка, яку я часто з великим задоволенням ношу.

– Які враження від катання на лижах?

Г.П .: – Коли дивишся, як це виглядає по телевізору, здається, що це дуже легко і просто. Але на занятті виявилося, що це досить кропітка праця.

Ш.Г .: – Колись я трохи пробував самостійно кататися на лижах, але на повноцінному занятті з інструктором побував вперше. Мені все сподобалося. Якби ще не було так холодно, то було б взагалі супер!

Айнура Алієва, газета “Україна-Центр”

Джерело: http://uc.kr.ua/2021/01/26/mynus-20-eto-uzh-slyshkom/

Call Now Button