На другому медичному факультеті ДНМУ відбувся День відкритих дверей

У суботу, 13 березня, у місті Кропивницькому, на другому медичному факультеті Донецького національного медичного університету, відбувся День відкритих дверей.

До університету завітали старшокласники, їхні батьки, випускники медичних коледжів. Зважаючи на карантинні обмеження, аудиторії з вивчення теоретичних дисциплін відвідували малими групами.

Зокрема, майбутні абітурієнти відвідали анатомічний музей, могли оглянути муляжі та власноруч «випробувати» роботу сенсорного анатомічного столу іноземного виробницва. Цей сенсорний екран дозволяє вивчати анатомію у 3D вимірі, функції органів та систем, і таким обладнанням користуються кращі університети України та світу.

У кабінеті гістології та патоморфології гості ознайомилися з бінокулярними мікроскопами та препаратами, що в достатній кількості є в університеті. У комп’ютерному класі присутні переглянули відео про лабораторні роботи з медичної фізики та дізналися, що ДНМУ посів перше місце серед 20 медичних закладів вищої освіти щодо класифікації статтей в базі Scopus та Web of Science.

У актовій залі до гостей звернувся заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент, декан другого медичного факультету ДНМУ Петро Іванович Сидоренко. За його словами, цього року дещо змінилися Правила прийому до медичних університетів. Набір в ДНМУ проводитиметься за спеціальностями «Медицина», «Стоматологія» та «Педіатрія». Математика стала обов’язковим предметом, до того ж пороговий бал – 150. З української мови необхідно набрати не менше 120 балів, а от третій конкурсний предмет на вибір: це біологія, хімія, або фізика. І тут теж існує поріг у 150 балів. Такий конкурс має на меті допускати до вивчення медицини лише кращих вступників, аби не було процесу відрахування ще на першому курсі. У подальшому це має підвищити якість медичних кадрів. Існує можливість вступити і на другий курс, якщо наявний диплом молодшого спеціаліста з медичної спеціальності.

Кандидат медичних наук, доцент, викладач кафедри клінічних дисциплін Ірина Георгіївна Курята поділилася, що вона є лікарем у другому поколінні, та розповіла про свій шлях у професії та науковій роботі. «Бути лікарем – це гордість, але одночасно це і тяжка праця та постійне самовдосконалення, починаючи від студентських років. Але, коли ти думаєш про те, що зберігаєш здоров’я, рятуєш життя – це вартує дорогого», – зазначила Ірина Курята.

Запросила навчатися за спеціальністю «Стоматологія» асистент кафедри стоматології №3 Яна Руденко. Процес навчання проводить у два етапи: доклінічна підготовка на першому та другому курсі, далі триває клінічна підготовка на 3 – 5 курсах. На клінічних базах студенти вивчають сучасні методи профілактики та лікування стоматологічних захворювань.

В.о. завідувача кафедри медичної фізики та інформаційних технологій №2 Людмила Суховірська докладно роз’яснила Правила прийому до ДНМУ у 2021 році: порядок реєстрації та терміни подачі документів.

Голова студентського самоврядування Станіслав Ковбасюк розповів про згуртовану родину студентів, яку він представляє вже четвертий рік. Студенти можуть суміщати роботу з навчанням, а зараз у період пандемії, понад 70 з них працюють на передовій боротьби з коронавірусом у лікувальних закладах обласного центру.

Одночасно велася онлайн-трансляції виступів. Аудиторія переглянула відеофільм до 90-річчя з Дня заснування університету, яке відзначалося 2020 року. Як подарунок гостям, студенти та викладачі підготували яскраві концертні номери та запросили на навчання у одному з кращих медичних університетів держави.

Call Now Button