НАЗК разом з партнерами запустили чат-бот, який допоможе протидіяти корупційними ризикам під час вступної кампанії

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) продовжує працювати над  забезпеченням прозорості та доброчесності вступної кампанії 2022.

НАЗК у співпраці з Асоціацією юридичних клінік України створили інформаційний чат-бот «Вступ без хабарів» (@VstupBezHabarivBot).

Він допоможе абітурієнтам та їхнім батькам розібратися з можливими корупційними ризиками, а також як швидко і легко повідомити про корупцію.

Окрім того, чат-бот має функціонал для антикорупційних уповноважених закладів вищої освіти та допоможе швидко знайти детальний опис корупційних ризиків і заходи для їх мінімізації.

Платформа чат-боту розміщена у Telegram, що робить його легким у використанні.

Як чат-бот допоможе абітурієнтам і  батькам? 

Інструмент дозволить швидко розібратися з правами вступника, етапами вступної кампанії (з можливістю підключення функції сповіщення), електронним кабінетом вступника, переліком контактів  будь-якого закладу вищої освіти замість навчального закладу України.

Також абітурієнти та їхні батьки зможуть легко дізнатися, куди і  як правильно подавати повідомлення про корупцію: до закладів освіти, Міністерства освіти і науки України, Освітньому Омбудсмену чи до Національної поліції України.

Який функціонал доступний для антикорупційних уповноважених ЗВО?

За допомогою чат-боту уповноважені закладів вищої освіти зможуть швидко знайти детальний опис і заходи впливу на корупційні ризики вступної кампанії 2022, які стосуються:

–   організації вступної кампанії;

–   впливу на адміністрацію чи приймальну комісію;

–   внутрішні вступні випробування;

–   фальсифікацію результатів оцінювання, мотиваційного листа/співбесіди;

–   плагіат та компіляцію;

–   інші порушення.

Також уповноважені можуть скористатися опцією онлайн-консультування, щоб швидко зв’язатися з НАЗК у разі виникнення додаткових запитань.

Чат-бот розроблений  Асоціацією юридичних клінік України у співпраці з Національним агентством з питань запобігання корупції за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) – провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Джерело

Call Now Button