Палити не модно: У Кропивницькому старшокласників застерегли від вживання «енергетиків» та паління вейпів

Профілактичну роботу з учнями 8 – 11-х класів КЗ «НВК ЗОШ І-ІІ ступенів №34 – економіко-правовий ліцей «Сучасник» – ДЮЦ» міської ради Кропивницького провели представники Донецького національного медичного університету.

Відомо, що на дітей впливає агресивна реклама «електронного» паління у соцмережах, зокрема і від відомих блогерів. Ті зі своїх сторінок переконують: такі сигарети зовсім не шкідливі. Але дані досліджень свідчать про протилежне.

Тож студентка другого курсу медичного факультету №2 Валерія Рябченко розповіла підліткам про небезпеку паління вейпів (електронних сигарет) та вживання так званих енергетичних напоїв.

Головна небезпека вейпів – в складі рідини для їхньої заправки, де містяться потужні канцерогени. Їхній вміст приблизно вдесятеро більший, ніж у звичайних сигаретах. Уявна безпека для здоров’я формує стійке звикання – через брак нікотину людина починає палити частіше. Студентка ДНМУ зазначила, що легені людини травмуються як від звичайних сигарет, так і від вейпів. До того ж гліцерин, який міститься у безнікотинових рідинах, завдає шкоди кровообігу. Шкода від енергетичних напоїв полягає в тому, що насамперед дітям і підліткам категорично заборонено вживати кофеїн та ще й у великих дозах. Перевищення норми може призвести до нападу гіпертонії або стрибка рівня глюкози в крові.

Під час спілкування з учнями 11-х класів, заступник декана МФ №2 з виховної роботи Ярослава Тур запросила юнаків та дівчат на День відкритих дверей, що відбудеться в Донецькому національному медичному університеті вже цієї суботи, 13 березня. Старшокласники дізналися про лікарські спеціальності, які можна здобути в ДНМУ. І частина з них під час найближчої вступної кампанії збирається подавати документи саме до медичних закладів вищої світи. Окрім того, майбутні абітурієнти дізналися, що навіть в умовах пандемії та складної економічної ситуації на першому курсі ДНМУ наявні 70% державних місць.

Call Now Button