Секрети української писанки: Іноземні студенти ДНМУ відвідали майстер-клас онлайн

28 квітня студенти міжнародного медичного факультету Донецького національного медичного університету в онлайн-режимі відвідали заняття, присвячене українським Великоднім традиціям.

Під час навчання іноземні студенти повинні вільно спілкуватися з жителями нашого регіону та розуміти звичаї країни, у якій перебувають, тож захід викликав великий інтерес. Провели заняття викладачі кафедри мовних та гуманітарних дисциплін №2 Мирослава Пишногуб та Оксана Дудіна спільно з асистентом кафедри медичної фізики та інформаційних технологій №2 Ольгою Габорець. Допомагали в підготовці заходу викладачі кафедри мовних та гуманітарних дисциплін №2 Сустрєтов А.С. та Дєдова О.І.

Студенти дізналися, що створення писанок та крашанок вже багато століть важливе та символічне дійство для українців перед пасхальними святами. Викладачі розповіли про традиції тижня перед Великоднем: це і завершення посту, і Чистий четвер та Страсна п’ятниця, відвідування церкви на свято.

Дізнавшись про великий піст, студенти розповіли про традиції дотримання посту у своїх країнах. Про християнські традиції на Пасху розповіла студентка з Зімбабве.

Справжньою розвагою для дітей у Великдень була і залишається «битва» крашанок та писанок.

З презентації студенти дізналися, що писанки існували ще з дохристиянських часів та були символами сонця і відродження життя після зими. Згодом, на Великдень християни почали дарувати їх на знак побажання добра, гарного врожаю та любові. Про це свідчили орнаменти писанок та кольори крашанки. Українці зберігають ці традиції і зараз, а майстри створюють справжні витвори мистецтва.

Розглянувши техніки малювання, студенти спільно з викладачами взяли участь в майстер-класі онлайн. Матеріали для малювання підготували заздалегідь. Усі писанки вийшли яскравими та з частинкою душевного тепла їх авторів. Кожному учаснику нададуть сертифікат участі у творчому майстер-класі.

Call Now Button