«Шевченківські читання»: студенти та викладачі ДНМУ провели захід, приурочений 209 річниці з дня народження Кобзаря

Студенти та викладачі ДНМУ організували онлайн захід, приурочений Шевченківським дням 9 і 10 березня – дням народження та смерті Кобзаря.

Захід поділили на три блоки, кожен з яких присвятили одній видатній постаті української літератури: Тарасу Шевченку (9 березня – день народження, 10 – день смерті), Миколі Гоголю (4 березня – день смерті) та Лесі Українці (25 лютого – день народження).

Розпочався захід з частини, присвяченої постаті видатного українського поета, художника та мислителя Тараса Григоровича Шевченка. Учасники зустрічі говорили про значимість особистості Шевченка не лише в українській культурі, а й всесвітній загалом. Зокрема, родзинкою заходу стало читання віршів поета іноземними мовами. Не оминули увагою і біографію Тараса Григоровича, виділивши, зокрема, час цікавим фактам із його життя. Разом з тим учасники зустрічі обговорили філософські погляди поета, висловивши свою думку.

Другу частину заходу учасники говорили про Миколу Гоголя. Обговорюючи суперечності таємничої постаті Миколи Васильовича Гоголя, викладачі та студенти ДНМУ намагалися дати відповідь на питання, яке протягом десятиліть турбувало як звичайних читачів, так і літературознавців, та довести, що Микола Гоголь – насправді український письменник.

У третій частині говорили про Лесю Українку. Присутні зазначили причини становлення її як особистості, зокрема, методи виховання її родини та вплив, який вони мали на Лесю. Окремою темою, яка відкрила багато цікавих фактів про Ларису Косач, стало обговорення її п’яти симпатій.

Особливостями «Шевченківських читань» у ДНМУ стала жива дискусія між студентами та викладачами, жвава вікторина, а також чуттєве декламування поезії.

Організаторами заходу стали викладачі кафедри мовних та гуманітарних дисциплін №1.

Дякуємо усім присутнім за активну участь та сподіваємося, що цей захід допоміг вам не лише дізнатися багато нового про геніїв української літератури, але і відкрити їх для себе з іншого боку – як людей зі своїми долями, переживаннями та почуттями.

Call Now Button