Студент з Лівану в Україні замінив колу борщем та відкрив у собі марафонця

Студент з Лівану в Україні замінив колу борщем та відкрив у собі марафонцяМайже три роки тому, приїхавши до Кропивницького з Лівану на навчання, Карім Ібрагім Карім важив до 100 кілограмів, а зараз покращив свою фізичну форму та увійшов в число 40 кращих легкоатлетів з майже 3 тисяч учасників київського напівмарафону.

Студент третього курсу міжнародного медичного факультету Донецького національного медичного університету Карім без зайвих запитань розповідає: як тільки приїхав до Кропивницького, важив 98 кг. “А зараз моя вага – 78 кг. Це я зміг за п’ять місяців”, – каже він. Таку мету він поставив собі тут сам — лише навчання і спорт, плюс дуже хотів скинути вагу.

Карім розповідає, що у Лівані, як і в Україні, полюбляють на свята накривати стіл з різноманітними стравами та теж можуть смачно поїсти. Втім, він не так “налягав” на національні страви, як їв багато піци, пив газовану воду, не відмовлявся від хліба. “Та й їв я дуже багато кожного дня, а бігав, коли ще був повним, з батьком або друзями рідко”, – каже хлопець.

Сім’я у нього спортивно-медична: батько, якому 55 років, займається стоматологією, а у вільний час тренує футбольну команду, а молодша сестра, яка ще ходить до школи, теж займається спортом. Але подолати зайву вагу Карім вирішив самостійно, а не через чиїсь нарікання: “У мене всередині був спортсмен, але ніхто не вірив у мене, а я  у себе вірив”, – говорить хлопець.

Вже тут, у Кропивницькому, він сам, без жодних порад з Інтернету, визначив, що для цього треба зробити: не пити “пепсі” та іншу солодку газовану воду, а хліб їсти два рази на тиждень, до того ж щодня ходити на тренування. Список його особистих та категоричних “табу” продовжують алкоголь, кальян та сигарети. “Але всі люди тут палять”, – каже хлопець про те, що бачить щодня.

Студент з Лівану в Україні замінив колу борщем та відкрив у собі марафонцяЇжу готує кожен день сам вдома. Готує страви з рису, курки, м’яса, яєць. Все, де є протеїни. Як майбутній лікар знає – що корисне, а що – ні.

Українська кухня Каріму теж дуже подобається. Вдома він сам готує борщ – “самий смачний борщ”. Щоправда, в Лівані ще не готував його рідним. Карім добре говорить російською і перераховує усе необхідне для борща, а от цибулю і деякі інші овочі називає українською. “Борщ – це добре для здоров’я”, – каже він.

Вдома, під час перших канікул, всі говорили щось на зразок: “Карім ти такий худий, треба їсти”. Але його це не змусило змінити режим чи припинити тренування.

У його телефоні є відеоролик, де він для себе зберіг результат “до” та “після” – з різною вагою, але однаковою посмішкою. “Коли перед першим курсом мене бачив батько в Лівані, я йому пообіцяв, коли приїду на канікули, він побачить мене іншим Карімом”, – згадує він. Батько тоді поблажливо сказав: “Побачимо, як буде”, бо до кінця не вірив у синову задумку.

Але, коли всі родичі перший раз побачили його після повернення з України в аеропорту – заплакали. Карім навмисно останні три місяці перед своїм приїздом не постив фото у соцмережах та нікому не відсилав. Лише сказав, що прилетить і “для всіх буде великий сюрприз”. Рідні були дуже заінтриговані, але витримали цю паузу.

Відео про своє перетворення Карім не видаляє, щоб нагадувало про себе інакшого. І тепер тренується не сам, а з командою KroRunClub, що стала вперше у місті організовувати біговий напівмарафон. В Інтернеті Карім спеціально шукав такий клуб і знайшов. Поговорив з лідерами клубу і вони запросили його на тренування. Зараз він товаришує з Іваном Поліщуком і Станіславом Зелінським, які цьогоріч готують наступний KropHalfMarathon.

Для участі у регулярних тренуваннях треба дотримуватись режиму. Якщо є пари у другу зміну – Карім прокидається о 07:00. А якщо в першу зміну – тренування буде після занять, але буде обов’язково. Навіть, якщо погода псується, тренування відбуваються на свіжому повітрі.

Сумарно за тиждень хлопець пробігає 70 км. Одне тренування так зване довге – це 25 км за один забіг. І одне тренування на дистанції  6 км відбувається у швидкому темпі. Бувають пробіжки з інтервалами – швидко-повільно, і навпаки. Тепер однієї пари кросівок у легкоатлета-початківця вистачає на п’ять місяців, а потім він купує нові. Після того, як Карім набув форми, став виїздити на змагання.

Від KroRunClub він уже був на напівмарафонах у Черкасах та Києві. У Черкасах став 17-м з 300 чоловік і сам не сподівався на хороший результат – пробіг 10 км лише за 42 хвилини. Півмарафон у столиці 29 березня зібрав 2900 учасників і Карім став 41-м у загальному заліку та 34-м серед чоловіків. Довжина дистанції теж була 10 км.

У найближчих планах – змагання в Черкасах 19 травня . Але тут треба “економити” сили, можливо, доведеться пробігти всього 5 км. Попереду у Каріма перші та найбільш відповідальні змагання у Кропивницькому. 26 травня у місті буде масштабна подія – 10 км  KropHalfMarathon. Цю відстань він хоче подолати за 39 хвилин.

Карім говорить, що найскладніше було почати та втриматись від смачної, але шкідливої їжі. Зараз він хоче бути краще і краще. І в тому, що колись, будуть перші місця він теж не сумнівається. За його словами, кожна людина може привести себе у форму, головне — вірити у свої можливості.

Ірина Полулях, квітень 2019 року

 

Call Now Button