Студенти ДНМУ розповіли, як працюють на передовій під час епідемії коронавірусу

Студенти, ДНМУ, розповіли, працюють, передовій, під, час, епідемії, коронавірусу Студенти третього та четвертого курсів Донецького національного медичного університету працюють «на передовій» у медичних закладах Кропивницького під час пандемії коронавірусу. Зокрема, й на стаціонарі Центральної міської лікарні №1, що є опорним закладом у Кропивницькому. У різних відділеннях лікарні з початку епідемії працюють на посадах сестер медичних шестеро студентів ДНМУ.

Двоє з них – студенти медичного факультету №2 Едуард Махиня та Дмитро Шульга, стали гостями телепрограми «Ранкова кава» на «Суспільному. Кропивницький».

Студент третього курсу ДНМУ Едуард Махиня розповів, що робота в інфекційному відділенні під час епідемії COVID-19 покращила його навички в різноманітних маніпуляціях: до середини червня він вже сміливо ставив катетери пацієнтам.
Дмитро Шульга, який навчається на четвертому курсі, поділився, що страху за своє життя на відповідальній роботі не відчуває. «Турбувався більше не за себе, а за колег, що я можу захворіти та заразити їх. Тому треба постійно перебувати у всьому комплекті захисного одягу», – каже він та додає, що навчився з початку епідемії працювати в екстремальних умовах.
За словами Едуарда Махині, зміна розпочинається з 06:00, якщо прибрати години на відпочинок, то в повному захисному екіпіруванні перебували близько восьми годин.

Окрім медичної допомоги, пацієнтам треба було надати і психологічну. «Хворі, особливо жінки, були дуже засмучені, і постійно плакали, тому на початковому етапі треба було їх налаштувати на позитив. Аби вони не втрачали віру в те, що все буде добре», – говорить юнак. Пацієнти потім ділилися з Едуардом, що саме його слово надало сили для подолання хвороби.
Оскільки кількість хворих на коронавірус постійно зростає, студенти ДНМУ нагадали глядачам, аби берегли свої життя: дотримувались соціальної дистанції у 1,5 м та правильно носили захисні маски.