Студенти ДНМУ у Кропивницькому відвідали наукову лекцію про коронавірус

У обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського студенти Донецького національного медичного університету першого року навчання спільно з заступником декана МФ №2 з виховної роботи Ярославою Тур відвідали лекцію про стан захворюваності у світі на коронавірус. Про результати наукових досліджень та епідеміологічну ситуацію розповіла директор Кіровоградського обласного лабораторного центру Надія Оперчук.

Посадовиця зазначила, що Центр має доступ до світової статистики захворюваності онлайн. І ця цифра постійно зростає: хворих уже більше 75 тисяч людей. Інкубаційний період хвороби – 14 днів. Лікарі-епідеміологи постійно моніторять ситуацію, тож відомо, що останній рейсовий літак прибув до України з Китаю два тижні тому. На щастя, жодна людина не була хворою на коронавірус.

Надія Оперчук пояснила значення понять обсервація та карантин. Саме обсервацію нині проходять пасажири літака, яких помістили до санаторію на два тижні.

Директор центру розповіла про заходи безпеки, аби не захворіти. У регіоні інфікування забороняється торкатися до тварин. Бо відомо, що перші хворі відвідували ринок морепродуктів в місті Ухань. Мити руки слід хоча б 40 секунд з милом у теплій воді, повернувшись з вулиці або вбиральні або ж користуватись антисептиком.

Слід уникати скупчення людей, які кашляють та чхають. Також майбутнім лікарям розповіли, як лікарі захищаються при контакті з хворими на коронавірус, симптоми хвороби.

Дізналися студенти і про методологію виявлення коронавірусу за допомогою тест-систем, які вже отримали в Україні.

Call Now Button