У Кропивницькому провели урочисту посвяту в студенти ДНМУ

На другому медичному факультеті Донецького національного медичного університету у місті Кропивницькому у суботу, 12 вересня, провели урочистості з нагоди посвяти першокурсників у студенти. З моменту переміщення університету це вже пятий набір за спеціальністю “Медицина” в обласному центрі.

Більше 40 студентів першого року навчання відтепер здобуватимуть лікарську спеціальність у ДНМУ. Вони вступили до університету на перший курс за результатами ЗНО та на другий – на базі освітнього рівня молодшого спеціаліста.

Через карантинні обмеження у актовій залі розмістилися лише першокурсники та значно менше гостей і рідних, ніж це було у попередні роки. Аби зберігати безпечну дистанцію зала була заповнена лише частково.

За багаторічною традицією медичного університету майбутні студенти прочитали урочисту обіцянку першокурсника та одягли білі халати. Юнаки та дівчата засвідчили, що будуть сумлінно навчатися обраній професії та збагачуватимуть Україну власними професійними досягненнями.

Привітав присутніх у залі декан другого медичного факультету, Заслужений лікар України Петро Сидоренко. Він зазначив, що на факультетах медичного університету в обласному центрі навчаються більше 400 вітчизняних студентів, а також іноземні студенти з багатьох країн світу. Усі вони будуть раді новим друзям та колегам. Петро Іванович відзначив, що навчання для старших курсів триває на обласних клінічних базах, першокурсники ж поки що вивчатимуть основні теоретичні дисципліни.

Декан другого медичного факультету вручив першокурсникам символічний ключ від знань та залікову книжку, побажавши успіхів в освоєнні майбутньої професії.

З натхненною мотиваційною промовою про можливість мріяти, будувати університет майбутнього, відкривати нове та бути лікарем у часи змін звернувся до першокурсників в.о. завідувача кафедри мовних та гуманітарних дисциплін №2, кандидат філософських наук Віталій Ігнатьєв.

Поздоровив першокурсників і голова студентського самоврядування МФ №2 Станіслав Ковбасюк. Асистент кафедри патоморфології, судової медицини та гістології Віктор Шапченко подарував глядачам музичну композицію на саксофоні. Студенти старших курсів привітали першокурсників талановитим виконанням пісенних і танцювальних виступів.

Опісля урочистостей куратори нових груп провели першу консультацію, під час якої ознайомили з усіма організаційними питаннями та побажали кожному завжди бути гідними звання студента Донецького національного медичного університету.