У Кропивницькому студенти ДНМУ допомагають лікувати хворих на коронавірус

У Кропивницькому студенти Донецького національного медичного університету під час роботи в лікарні рятують хворих на коронавірус.

Працюють добу через добу – розповіли Суспільному телебаченню двоє медбратів інфекційного відділення центральної міської лікарні Кропивницького Дмитро Шульга і Іван Кононенко. Вони навчаються на другому медичному факультеті ДНМУ.

У відділенні, де лікують пацієнтів з коронавірусом, працюють 4 місяці. Зміна медиків триває 16 діб.

Після зміни здають ПЛР тест, розповів Дмитро Шульга: ”Ми працюємо добу через добу. Одну добу ми працюємо у відділенні, другу добу відпочиваємо. В кімнаті для відпочинку є все, що необхідно: ліжко, розетки, душ”. Роботу в лікарні поєднує з навчанням, планує стати терапевтом.

Його колега Іван Кононенко планує стати кардіологом, тут, у лікарні отримує досвід. Перед тим, як йти у відділення, одягає одноразовий захисний комбінезон, працювати в ньому незручно: “А потім, з часом, привикаєш. Комбінезон розрахований на шість годин роботи з пацієнтами. Змінюємо ми його тричі на добу”.

Нині у відділенні лікують 20 пацієнтів з коронавірусом, говорить старша медична сестра інфекційного відділення Оксана Возіян. Роботою Дмитра і Івана задоволена.