Вступна кампанія-2021: В ефірі Українського радіо розповіли про вимоги до майбутніх абітурієнтів ДНМУ

У вівторок, 22 грудня, в ефірі Українського радіо.Кропивницький звернувся до майбутніх абітурієнтів декан другого медичного факультету ДНМУ, кандидат медичних наук Петро Іванович Сидоренко.

Програму «Радіодень» присвятили вимогам до вступників у Донецький національний медичний університет у 2021 році.

Як зазначив Петро Сидоренко, під час нової вступної кампанії прийматимуть сертифікати ЗНО з української мови, другого конкурсного предмету математики, а також третього конкурсного предмету – біології, хімії чи фізики на вибір. При цьому іспит з української літератури вступникам до медичних закладів вищої освіти складати не потрібно.

Наголосимо, що у 2021 році математика стала обов’язковим предметом. Раніше другий конкурсний предмет абітурієнти могли обирати між математикою та фізикою. Прохідний бал з двох конкурсних предметів встановлений не нижче 150.

Змінені вимоги і до вступників на базі освітнього рівня молодшого спеціаліста. Якщо раніше випускники медичних коледжів складали один фаховий іспит, то у 2021 році вони складають ЗНО з української мови та математики. «Важливо те, що сертифікати ЗНО, які мають молодші спеціалісти за 2018, 2019 та 2020 рік також дійсні. Приймаються і сертифікати за 2021 рік», – повідомив декан МФ №2, наголосивши, що вже зараз необхідно готуватися до ЗНО з математики. Можна також спробувати свої сили на пробному тестуванні з цього предмету.

Поінформували аудиторію і щодо спеціальностей, які можна здобути в ДНМУ у трьох містах: Краматорську, Кропивницькому та Маріуполі. У Краматорську працює медичний, стоматологічний та фармацевтичний факультет, а також новий факультет публічного управління та адмінстрування. На Кіровоградщині навчаються на медичному та стоматологічному факультетах. Випускник отримує спеціальність лікаря загальної практики, а вже під час інтернатури обирає свою спеціалізацію.

Петро Іванович повідомив, що ДНМУ як ВНЗ-переселенець має більше державних місць, тож студенти мають змогу отримувати стипендію. З 443 студентів 63% навчаються на державній формі. Таких можливостей немає у медичних університетах, що розташовані в мегаполісах. Позитивним моментом є і приміщення, що надані обласною владою у Кропивницькому. З третього курсу навчання майбутніх лікарів триває на базах клінічної практики, яких в обласному центрі 13. «У матеріальному плані ми маємо всі будівлі. Університет допоміг з мультимедійною технікою, фантомами та муляжами. Наступного року заплановано створити центр симуляційної медицини», – розповів Петро Сидоренко про плани на навчальний рік 2021/2022.

Call Now Button