Зустріч представників Донецького національного медуніверситету, ДонОГА і генерального директора ПРАО “Донецксталь” Ильдара Салеева

17.04.2020  в м. Мирноград відбулася спільна зустріч представників Донецького національного медуніверситету, ДонОДА і генерального директора ПРАО “Донецксталь” Ільдара Салеева. На зустрічі обговорювалася ситуація з COVID – 19.

Зустріч відбулася в Мирноградской інфекційній лікарні. Перед початком заходу, тут, в медустанові “першої хвилі” для прийому пацієнтів з коронавірусом, мирноградским медикам були передані захисні костюми, які закупили компанія “Донецьксталь” і підприємства-партнери. Захисні комбінезони отримали покровські медики, друга партія була передана їх колегам з Мирнограда. Всього – тисяча захисних костюмів.

Проректор по педагогічній і лікувальній роботі Донецького національного медичного університету Олена Петряєва відмітила, що, незважаючи на невисоку захворюваність коронавірусом в Донецькій області, ситуація може змінитися. Тому жителям регіону необхідно строго дотримуватися усіх карантинних заходів – залишатися удома і мінімізувати контакти з іншими людьми.

“Вірус відрізняється високою вірогідністю зараження від потенційного хворого і носія, тяжкістю перебігу хвороби. Близько 20% пацієнтів вимагають інтенсивного лікування, проведення невідкладних заходів, включаючи реанімаційні. Ще однією відмінністю є високий відсоток смертності : 3-4% при коронавірусові і 0,1% при сезонному грипі. На сьогодні немає ні специфічної профілактики, ні лікування, тому що на усе це треба час”, – відмітила Олена Петряєва. Вона також додала, що в Україні багато хворих на COVID – 19 – це медики. Тому важливим питанням стає забезпечення медпрацівників засобами індивідуального захисту. У цьому плані співробітникам медустанов Покровська і Мирнограда пощастило – завдяки допомозі соціально відповідальних представників бізнесу, зокрема, ПРАТ “Донецьксталь”, зараз вони забезпечені усім необхідним: захисним одягом, дезинфікуючими засобами і навіть експрес-тестами для визначення коронавіруса

Генеральний директор ПРАТ “Донецьксталь” Ільдар Салеев відмітив, що проблему COVID – 19 можна вирішити тільки спільними зусиллями. Він розповів про те, як важливо сьогодні дотримуватися усіх санітарних норм і виконувати карантинні заходи на виробництві, і як піклуються про здоров’я і безпеку співробітників на підприємствах-партнерах ПРАТ “Донецьсталь”. “Ми прийняли цілий ряд заходів. Це і забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, і дезинфекція автобусів, регулярне провітрювання, дезинфекція приміщень і території. Ми робимо все для того, щоб забезпечити співробітників по дорозі на роботу і на робочому місці”, – відмітив Ільдар Салеев. За словами першого керівника, підприємства-партнери компанії “Донецьксталь” регулярно вносять багатомільйонний вклад в економіку України – і зараз також налагоджені безпечно працювати, продовжувати платити податки і поповнювати бюджети міст. Важливим чинником у боротьбі за здоров’я людей являється турбота про медиків.

“Коли виникли проблеми з роботою муніципального транспорту і пасажирськими перевезеннями, ми дали медикам пропуску для можливості користуватися автобусами нашої компанії, – розповів Ільдар Салеев. – І зараз продовжуємо їм допомагати: передаємо медикам регіону комплекти, які включають захисні костюми, респіратори найвищої міри захисту, захисні окуляри, рукавички і бахіли, щоб мінімізувати можливість попадання інфекції і забезпечити здоров’я тих, хто піклується про наше здоров’я”. Крім того, що засоби індивідуального захисту коштують недешево, їх ще і дуже складно дістати. Проте, за словами Ільдара Салеева, “Донецьксталь” і надалі допомагатиме регіональним медустановам і намагатиметься максимально забезпечити їх роботу.

Про поточну ситуацію з коронавірусом в регіоні розповіла начальник відділу лікарської допомоги дорослому населенню департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА Яніна Ватуліна. Вона відмітила, що з кожним днем медустанови області все більше підготовлені до можливого сплеску захворюваності. Велике значення для Донетчини зараз має наявність експрес-тестів в лікарнях і амбулаторіях і відкриття лабораторії в м.Слов’янську. Завідувач кафедрою анестезиологии і реанімації Донецького національного медичного університету, експерт департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА Олексій Нестеренко розповів про небезпеки вірусу, а також про труднощі, з якими стикаються лікарі при лікуванні пацієнтів з COVID – 19. Мер Мирнограда Олександр Брикалов подякував співробітникам інфекційної лікарні за їх самовіддану працю. Незважаючи на риски і невтішну статистику захворюваності серед медиків, вони продовжують професійно робити свою роботу.

Директор КНП “Інфекційна лікарня м. Мирноград” Катерина Вишнєвська розповіла, які складнощі виникли при прийомі першого пацієнта з коронавірусом. Доводилося працювати в протичумних костюмах радянського зразка, гостро бракувало засобів індивідуального захисту. “Завдяки допомозі, яку ми отримали від ПРАТ “Донецьксталь”, ситуація покращалась, – сказала Катерина Вишнєвська. – Хочу відмітити, що костюм у вигляді комбінезона значно зручніший – він дозволяє швидко зібратися, одягнутися і відправитися до хворого. Ми не знаємо, як далі розвиватиметься ситуація з коронавірусом – це залежить від свідомості наших громадян – але зараз нам всього вистачає, і ми справляємося”. На завершення зустрічі учасники звернулися до жителів області з проханням дотримуватися карантинних заходів і пам’ятати про індивідуальну і соціальну відповідальність – особливо в пасхальні вихідні. “Бережіть себе і своїх близьких, – звернулася до жителів Донетчини Олена Петряєва.- Уникайте місць великого скупчення людей, використайте засоби індивідуального захисту. Пам’ятайте, ваше здоров’я – у ваших руках”.

Джерело